En etkili detoks: “Gülmenin faydaları”

“Gülmek en iyi ilaçtır.” sözünü duymuşsunuzdur. Peki bu söz üzerinde hiç düşündünüz mü? Gülmek, neşenizi, mutluluğunuzu hatta enerjinizi paylaşmanın en eğlenceli yollarından biridir. Gülümsemek, sıkıntılarınızdan uzaklaştırır, moraliniz bozukken keyfinizi yerine getirir. Tüm bunların yanında, gülmek, insan vücuduna fiziksel ve ruhsal ruhsal olarak da birçok fayda sağlar.

Daha çok gülmenize yararı olur mu bilinmez; ancak en azından özgürce gülebilmeniz için, Uplifers olarak gülmenin faydalarını bir araya getirdik.

1. Gülmek yaşam sürenizi uzatır.

Gülmek, keyfinizi yerine getirmenin ve stresi azaltmanın en etkili yollarından biridir. Stresin, kaygı bozuklukları, anksiyete, depresyon, diyabet, kanser, yüksek tansiyon gibi birçok sağlık probleminin kaynağı olduğu düşünülürse; stresi önemli ölçüde azaltan kahkahaların, yaşam süresini uzatmaya etkisi de görülebilir.

2. Gülmek, konsantrasyonu arttırır.

Gülmek, konsantrasyonu ve yaratıcılığı arttırırken, daha sağlıklı düşünmenize ve detaylara odaklanmanıza yardımcı olur. Eğer kafanız çok doluysa, sizi bol bol güldürecek bir film ya da dizi izleyebilir, bir şeyler okuyabilirsiniz. Kahkaha attıkça kafanızın boşaldığını, daha kolay ve istekli şekilde çalışabildiğinizi göreceksiniz.

3. Gülmek, duygusal ve zihinsel sağlık için faydalıdır.

Gülmenin ruh ve akıl sağlığınıza katkıları da saymakla bitmez. Gülmek üzerine yapılan pek çok araştırmada; daha çok gülen kişilerin, daha özgüvenli, daha pozitif, kendinden emin ve değişen koşullara daha kolay adapte oldukları görülmüş.

4. Gülmek, karın kaslarını çalıştırır.

Kahkaha atmak, karın kaslarınızı ve diyaframınızı etkili bir şekilde çalıştırır. Etkisini görebilmenin yolu ise, günde en az 2-3 kez kahkaha atmaktan geçiyor. Bir dahaki sefere kahkaha atarken kendinizi özgür bırakın ve gülmekten karnınız ağrıdığında, bundan şikayetçi olmayın.

5. Gülmek, en etkili detokstur.

Gülmek, en etkili, en doğal fiziksel ve zihinsel detokstur. Kahkahanın karın kaslarına yaptığı basınç, vücudun hücre içi fazlalık ve toksinleri atmasına yardımcı olan lenf kanallarındaki dolaşımı hızlandırır. Gülmek aynı zamanda kafanızı boşaltmanıza yardımcı olduğundan; güldükçe, vücudunuzu ve zihninizi kirleten tüm madde ve düşüncelerden arınmış olursunuz.

6. Gülmek kalbi korur.

Kahkaha atmak, kalp sağlığı üzerinde oldukça etkilidir. Araştırmalara göre, her an gülmeye hazır, sık sık gülebilen kişilerin, kalp krizi ve kardiyak bypass riski daha az.

Hayat size ne getirirse getirsin, gülmeyi ihmal etmeyin.

İlginizi çekebilir: Dünyanın en ucuz ilacı: Gülmek

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!