Tantra’yla Çiçeklenen Cinsellik

Batı’da pek yaygın olmasa da, oldukça meşhur bir Hint felsefesi olan Tantra, temelinde cinsel hayatı daha huzurlu ve heyecanlı kılabilmeyi amaçlayan bir öğreti. Bu felsefeye göre; evren Shiva ve Shakti adı verilen tanrıların simgelediği kadın ve erkek birleşiminden meydana geliyor. Tantra cinsel birlikteliği orgazmdan çok, partnerle bütünleşme olarak açıklıyor. 

Masculin dergisinin partnerlerin ilişki seyirleri açısından son derece pozitif etki bırakan Tantra’yı daha doğru uygulayabilmeniz için sunduğu 2 yöntemi sizlerle paylaşıyoruz. 

Hint Felsefesi Tantrayla Cinsel Yaşam Rengi
Hint Felsefesi Tantrayla Cinsel Yaşam Rengi

1. Öncelikle tantral cinsellik prensibinin temelinde, sıvı kaybını önlemek yatıyor. Yani erkek için boşalmadan ilişkiye devam edebilmek, kadınlar için de patlayıcı bir orgazm seviyesine gelmemek gerekiyor. Sıkı bir çalışma ve egzersizlerle, palvik ve vajinal kasları çalıştırmak, daha sıkılaştırmak esas alınıyor.

2. Nefesi doğru kullanmak da, cinsel birleşmede büyük önem taşıyor. Aralarda küçük küçük molalar vererek derin nefesler almak, oldukça önemli. Bu, orgazm sınırına erişmeden, egzersizlerinize devam etmenizi sağlıyor. Böylelikle cinsel enerjiniz, sıradan bir orgazm sonucu boşaltıma uğramadan size ve partnerinize yoğun haz ve mutluluk getiriyor.

Sonuç olarak disiplinli bir çalışma ve egzersizlerle, cinselliğin sınırlarını aşabilir, bu müthiş hazza ulaşabilirsiniz. Dilerseniz konunun uzmanlarından da yardım alabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!