Sağlıklı yaşamak ve hissetmek için: 2017 yılının en çok okunan Uplifers “Live Up” yazıları

Yeni yıl için aldığımız kararlardan bir tanesi de sağlıklı yaşamak ve sağlıklı hissetmek! Geride bıraktığımız yılda da hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yemek tarifleri yanı sıra koşu, fitness, yoga ve pilatesle ilgili son gelişmeleri yakından takip ettik. İşte 2018 hedeflerinizi uygularken de göz atmanızın faydalı olacağı 2017 yılının en çok okunan Uplifers “Live Up” yazıları!

6 maddede “laktozsuz süt” neden ve nasıl tüketilmeli?

Süt bazı bünyelerde ağrı, sancı, gaz ya da şişkinlik gibi  mide ve bağırsak problemlerine neden olabiliyor. Sindirim problemleri nedeniyle içmekte zorlanan kişilerin imdadına ise laktozsuz süt yetişiyor. Peki laktozsuz süt nedir, kimler içebilir, nasıl tüketilmelidir?  

Fitness motivasyonunuzu artıracak sözler

Özellikle fitness’a yeni başladıysanız, kış günlerinde kendinizi evden dışarı atmak oldukça zor. Eğer sizin de fitness için kendinizi motive etmeye, işleri biraz olsun kolaylaştırmaya ihtiyacınız varsa, buyurun… İşte size fitness motivasyonu sağlayacak sözler!

Hemen uyumakta zorlananlara kolayca uykuya dalmanın 7 etkili yolu

Uykuya dalmak adeta bi sanat! Gerçekten ciddi bir problemi olanların bu konuda uzmanlaşan hekimlerin bulunduğu uyku kliniklerine gitmeleri öneriliyor. Ancak, herkesin evinde kolayca uygulayabileceği birkaç taktik bu yazıda!

Mükemmel bir şekilde uyanmanıza yardımcı olacak basit bir yöntem: 90 dakika kuralı

Her akşam uykuya yattığımızda beynimiz çeşitli döngülere girer. Uyanmaya yakın uykumuz  hafifleşir ve uyanmaya başlarız. Eğer uykumuzu bölecek herhangi bir etken yok ise sabaha dinlenmiş bir şekilde kalkarız. Sabahları mükemmel bir şekilde uyanıp yeni güne başlamak için göz atmanız gereken bir kural var: 90 dakika kuralı!

Anne ile çocuk arasındaki bağı anlatan birbirinden eşsiz fotoğraflar

Aslında annenin çocuğuna, çocuğun da annesine karşı hissettiği güçlü ve değerli hisleri tanımlayabilmek, sınırlandırabilmek ve aktarabilmek hepimiz için oldukça zor bir şey. Dünya üzerinde anneyle çocuk arasındaki saf ve muhteşem bağı bizlere olduğu gibi anlatan evrensel güzellikteki fotoğraflar ise bu bağı az da olsa gözler önüne seriyor.

 

Sezonluk yapılan veya ara öğün olarak kullanılan cold pressed sebze ve meyve sulu detokslar dışında her gün uygulayabileceğimiz detoks suları mevcut. Vücudumuzdaki toksinlerden arınmanın ilk ev en temel yolu olan ve her gün minimum 2 litre tüketmemiz gereken suları hem sağlıklı, arındırıcı ve eğlenceli kılmak bizim elimizde.

Detoks nedir, nasıl yapılır? Detoks hakkında merak ettiğiniz her şey ve A’dan Z’ye detoks rehberi

Hayatımıza önce “detoks suyu” kavramıyla giren “detoks” kelimesi, günümüzde artık beslenmeden diyete, teknolojiden alışverişe, hayatımızın her alanında “sadeleşme, temizlenme, arınma” anlamına geliyor.

Dünyanın en ünlü 12 CEO’sunun zenginlik ve başarıya götüren sabah rutinleri

İlham veren hikayeleriyle motivasyon sağlayan, sıra dışı hayat ve çalışma tarzlarıyla farklı işler yapan iş dünyasının en etkili isimleri, başarılarını yaşam tarzları ve düşünce yapılarına borçlu… Önde gelen bu başarılı isimlerinin sabah rutinleri ise hem onları tüm gün enerjik tutuyor hem de örnek olacak noktalar barındırıyor.

İnsanların her gün deneyimlediği, sıradan ancak “tuhaf” olan 24 şey

İnsanoğlu, gün içinde zamanının üçte birini uyuyarak ve hiçbir şey yapmayarak geçiren “garip” denebilecek bir canlı. Üstelik bir kez uzaklaşıp gözlemlediğinizde insanların her gün yaptıkları ya da başlarına gelen, “normal” sayılan bazı şeyler aslında oldukça “ilginç”.

Kendinizi daha çok sevmeye başladığınızda başınıza gelen 7 harika şey

Sizin içinizde daha fazla sevgi varsa, başkalarına da daha fazla sevgi verebilirsiniz. İşte kendinizi daha çok sevdikçe, başınıza gelecek 7 muhteşem şey!

İlginizi çekebilir:
2017 yılının en çok okunan Uplifers yazıları
2017 yılının en çok okunan Uplifers “Feel Up” yazıları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!