Mutluluk, başarı ve motivasyon için: 2017 yılının en çok okunan Uplifers “Feel Up” yazıları

Kurduğumuz hayalleri gerçeğe dönüştürmek ve hayatta başarılı ve mutlu olmak hepimizin ortak isteği… Mutluluk, başarı, motivasyon, kişisel gelişim, meditasyon, beyin ve zihin ile psikoloji Uplifers’ın “Feel Up” kategorisinin olmazsa olmaz konuları… Geride bıraktığımız yıl boyunca ise bu kategoride ilham, motivasyon ve bilgi içeren ve Uplifers takipçilerinin ilgiyle okuyup, sevdikleriyle paylaştığı birbirinden farklı yazılar yer aldı! İşte 2017’de Uplifers “Feel Up” kategorisinden en çok okunan ve sevilen yazıları:

75 yıl süren Harvard araştırması mutlu bir hayatın sırrını buldu

Kimine göre kariyer, kimine göre aile, kimine göre para… Harvard Üniversitesi tarafından yapılan 75 yıllık bir araştırma ise insanlar için neyin öncelikli olduğunu belirlemeyi başardı.

Hayatınızı değiştirecek 12 az bilinen karma yasası

Yaptığımız her eylemin, söylediğimiz her şeyin ve hatta aklımızdan geçirdiğimiz her düşüncenin bize bir geri dönüşü olacaktır.

Tüm yönleriyle çoklu kişilik bozukluğu: Tanımı, belirtileri, nedenleri ve tedavisi

Çoklu kişilik bozukluğu yaşayan hastalarda iki veya daha fazla kimliğin özellikleri bulunur. Bu farklı kimliklerin sayısı 2 de olabilir 100’den fazla da olabilir.

Ses tonunuz ve nasıl konuştuğunuz ne kadar zeki göründüğünüzün habercisi 

Sonuçları Journal of Psychological Science dergisinde yayımlanan bir araştırma, ses tonunun etkisi üzerine çarpıcı bilgiler veriyor.

Boşanmış bir erkekten evlilikle ilgili “kalp açan” tavsiyeler

Başlığı okuduğunuzda bu yazıda evlilikle ilgili negatif yargılar bulacağınızı düşünüyorsanız şaşıracaksınız çünkü bu yazı bir erkeğin 16 yıl süren evliliğinde yaşadığı farkındalıklar, gözlemler ve keşiflerinden yola çıkarak oluşturduğu muhteşem tespitlerle dolu.

Dünyanın en başarılı isimlerinin sırrı: 5 saat kuralı 

Dünya çapında kendi alanlarında uzman isimler Elon Musk, Oprah Winfrey, Bill Gates, Warren Buffett ve Mark Zuckerberg üzerine yapılan bir araştırma, bu kişilerin bir başka ortak yönü olduğunu ortaya koydu; o da “5 saat kuralı!

8 basit psikolojik hileyle insanlara istediklerinizi yaptırmanız mümkün

Tıpkı DIY (kendin yap) tariflerle hayatı kolaylaştıracak araç gereçler yapmak gibi, çok basit psikolojik hilelerle insan ilişkilerini güçlendirmek mümkün. Bu hileler ise bu yazımızda!

Psikolojik hastalıkların en ilginci “şehir sendromları”: Bu ne biçim Eyfel!

Fransa’daki Japon Büyükelçiliği’ne göre her yıl ortalama 4 milyon Japon turistin ziyaret ettiği Paris’te, yaklaşık 20 kişinin bir sendroma yakalanıp önce hastanelere sonra da büyükelçiliğe başvurduğunu biliyor muydunuz?

Psikolojiye ilgisi olanların mutlaka okuması gereken en iyi psikoloji kitapları

İnsanları daha iyi anlamanın ilk adımı olan psikoloji kitapları, psikolojiye dair sanıldığından çok daha fazla fikir veriyor. Ancak konu psikoloji kitaplarına geldiğinde, yüzlerce, binlerce kitap arasından hangilerinin okunması gerektiği, oldukça kafa karıştırıyor. Biz de Uplifers olarak, psikoloji dünyasına adım atmak isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyenler için okunması gereken en iyi psikoloji kitaplarını seçtik.

Farkındalığınızı artıracak, 2017’nin en iyi kişisel gelişim kitapları

Kişisel gelişim severlerin ellerinden düşürmeyeceği ve mutlaka göz atması gereken kitaplar bu yazıda!

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!