Orgazma ulaşmak isteyen her kadının uygulaması gereken 9 tüyo

Vajinanın, yapısı gereği diğer pek çok organa göre daha komplike ve anlaşılmaz olduğunu; bu yüzden de kadınlar için mutlak bir orgazma ulaşmanın çok daha zor olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Evet, bu bilgi doğru olsa da, yıllardır klitoral / vajinal orgazma ulaşmayı mümkün kılan pek çok araştırma yapılıyor. İşte bu araştırmalar ışığında derlediğimiz ve orgazma ulaşmayı amaçlayan her kadının uygulayabileceği 9 pratik seks tüyosu:

İşte kolay orgazm olmanın yolları
  • Orgazma çok yaklaştığınız anlarda kendinizi durdurun

Oldukça geniş bir yaş aralığındaki bir grup kadın üzerinde yapılan bir anketin sonuçları oldukça çarpıcı. Ankete katılan kadınların %65’i bu tekniği uygulamanın onların orgazm olma kapasitesini artırdığını söylüyor. Çünkü orgazma bu kadar yakınken kontrolü ele almak, klitoral orgazmdan vajinal orgazma giden yolda kadınlara ne yapacaklarını gösteriyor.

  • Hassas bölgeleriniz hakkında tüyo verin

Birleşme gerçekleşmeden önce, vajinanızın dokunarak keşfedilmesine izin verin. Ve hatta ekstra uyarıldığınız noktalarla ilgili partnerinizi de cesaretlendirin.

  • Temponuzu ve hızınızı sabit tutmaya çalışın

Araştırmaya katılan kadınların %67’si seks esnasında oluşan armoninin, onları orgazma daha iyi hazırladığını belirtiyorlar. Yani seks sırasında genelde aynı hızda, aynı şiddette ve tempoda gitmek daha faydalı gibi görünüyor.

  • Beklenmedik numaralara açık olun

Bu tüyoların genel geçer kurallar olmadığını yeniden belirtmekte fayda olsa da kadınların %78’inin seks esnasında gerçekleşen sürprizlerden ve ön görülemeyen aksiyonlardan hoşlandıkları bilinen bir gerçek. Seks araştırmacısı Herbenick’e göre vibratörlerde ve diğer pek çok seks oyuncağında bu yüzden “random” ayarı bulunuyor!

  • Kendi ritminizi oluşturun

Partnerinizle diyalog içinde olarak, sizi en çok mutlu eden ritmi bulmak için bol bol çalışın! Bu ritme bağlı kalmak orgazm ihtimalinizi hissedilir derecede yükseltir.

  • İkinci orgazm için taktik değiştirin

Eğer ikinci orgazma ulaşmak ya da partnerinizle senkronize olabilmek istiyorsanız, ilk orgazmınızdan sonra asla aynı yöntemle devam etmeyin ve taktik değiştirin. Ankete katılan kadınlar da aynı fikirde olacaklar ki, %47’lik bir oran çoklu orgazm yakalamalarının ardında farklı teknikler uygulamaları olduğunu belirtiyorlar.

  • Belli bir noktaya odaklanın

Elbette iyi seks bir bütündür ancak bazen sizin için önemli ve hassas noktalara özel ilgi göstermek, orgazma kolayca ulaşmanızı sağlayabilir. Bu konudaki taleplerinizi partnerinize açıkça belirtmekten çekinmeyin.

  • Klitoris etrafında daireler çizin

Ankete katılan kadınların %78’i klitorislerinin merkez kabul ederek merkez etrafında dairesel hareketler çizmenin orgazma ulaşmalarında son derece etkili olduğunu iddia ediyor.

  • Klitorise direkt olarak dokunmayın

Uyarılma şiddetini artırmak için klitorise direkt olarak temas etmekten ziyade, ona iç çamaşırı ya da çarşaf gibi bir perdenin ardından dokunmak sizi orgazma daha da yaklaştıracaktır.

 

Kaynak:

Buzzfeed.com

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Meditasyon yapmak için başka bir sebep daha var: Orgazm

Kadınlarda orgazm ve cinsel anatomiye dair doğru bilinen yanlışlar

Orgazm olamayanlar için vücudunuzu orgazma hazırlayacak 6 öneri

 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!