Kadınlar için daha yoğun ve güçlü bir orgazm yaşamanın 8 farklı yolu

Kaliteli ve yoğun bir cinsel deneyim, en mantıklı kişilerin bile beklenmedik davranışlar sergilemesine sebep olabilecek güçte. İyi bir cinsel ilişki en olgun kadının bir anda ağlamasına ya da cinsel olarak isteksiz olan bir erkeğin bir anda sürekli cinsellik düşünmesine sebep olabilir. Cinsel hayatınız gerçekten tatmin edici olduğunda mutlu olursunuz ve bedeniniz canlanır. Orgazmı yaşamak, iyi bir cinsel deneyimi sonuçlandırmanın en iyi yolu sayılabilir. Kadınlarda orgazm konusu üzerine birçok yazı ile karşılaşmış olabilirsiniz. Orgazma ulaşmakta sorun yaşıyorsanız, tam şu anda not defterinizi açın ve söylediklerimizi not almaya başlayın. Orgazma giriş dersi başlıyor!

Her ne kadar herkes cinsel hayatta mutlu olmayı istese de, bunu sağlamak bir çok kişi için sanıldığı kadar kolay değil.

Kadınların orgazma erkekler kadar çabuk ulaşamadığı bilimsel bir gerçek. Kadınların yatakta zirveye çıkması önemli bir zaman ve uğraş gerektiriyor. Erkekler iki ya da üç dakika içinde orgazma ulaşırken, kadınların orgazma ulaşma süresi 15-20 dakikayı bulabiliyor.

Neyse ki bu adaletsizlik kadınların da çoklu orgazm yaşayabiliyor olmasıyla ve klitoris faktörüyle bir anlamda dengeleniyor.

Orgazmlarınızı daha yoğun yaşayabilmek için yararlanabileceğiniz tüyolar:

Kendinizi şımartma şeklinizi değiştirin

Kadınların bir partnere ihtiyaç duymadan, kendi başlarına yapabileceği zevkli şeyler olduğu artık bir sır sayılmaz. Ancak, yalnız geçirdiğimiz zamanlar bile bir süre sonra rutin bir döngüye girebilir. “Bir sorun yokken neyi gidermeye çalışıyoruz?” diye soruyor olabilirsiniz. Ayağınızı yerden kesebilecek zevklere ulaşmanın birçok yolu var. Bu yolların daha nadir bilinenlerini kullanabilirsiniz.

Genellikle cinsel içerikli filmler izlerken mastürbasyon yapıyorsanız, bilgisayarınızı kapatın ve geçmişte yaşadığınız bir cinsel deneyimi düşünerek kendinizi tatmin etmeye başlayın. Ya da eliniz yerine bir oyuncak kullanın. “Kendinizi şımartma” zamanlarınızı biraz renklendirerek partnerinizle paylaşabileceğiniz yeni fikirler ve zevkler keşfedebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla cinsel hayatınız hakkında konuşun

Cinsel hayatınızın her ayrıntısını anlatmak zorunda değilsiniz, ancak kadınlar arasındaki arkadaşlıkların en iyi yanlarından biri de birbirlerine karşı oldukça açık olmalarıdır. Kadın arkadaşlarınızla samimi sohbetler ederek, başta denemekten yorulduğunuzu düşündüğünüz bir pozisyonun aslında olukça keyifli olduğunu öğrenebilir ya da yatak odasına getirebileceğiniz seks oyuncaklarıyla ilgili tavsiyeler alabilirsiniz.

Yaşadığınız en yoğun orgazm deneyimlerini hafızanızda tutun

Yoğun bir orgazm yaşadıktan sonra, yaşadığınız bu orgazmı kendinize sürekli hatırlatmaya çalışın. İyi bir cinsel deneyim sonrası partnerinize sizi ne kadar iyi hissettirdiğini hatırlatın. En güzel cinsel deneyimleri birlikte anmak, sizi neyin birbirinize çektiğini size tekrar hatırlatır ve bunu yeniden yapmak istersiniz.

Uykunuzu alın

Seks eğlenceli olduğu kadar yorucu bir egzersizdir. Yani uykusuzsanız ve yarın iş için erken kalkmanız gerekiyorsa, partnerinizin seks isteğini kolayca reddedebilmelisiniz. Ayrıca, yorgun olduğunuzda seks yapmak zevk almazken alıyormuş gibi davranmanıza ya da siz yakınına bile yaklaşmazken onun zevk almasına kızmanıza neden olabilir.

İş yerinde tüm gün partnerinizle yatağa gireceğiniz anın hayallerini kuruyor olabilirsiniz, ancak işten gelip evinizde koltuğa yığıldığınızda dış kaynaklı stres ve gerilime maruz kalabilirsiniz. Eğer bir aşırı stres yaşıyorsanız seksten zevk alma ve orgazmda doruk noktasına ulaşma ihtimalinizi azaltırsınız. Seks öncesinde bir ya da iki saatlik bir dinlenme orgazm olma ihtimalinizi arttırır.

İstekli ve planlı olun

En iyi seks her zaman beklenmedik zamanlarda yapılan olmak zorunda değildir. Eğer takviminizde seks için ayırdığınız bir gününüz varsa, partnerinize duyduğunuz arzu ve isteğiniz artabilir.

Kendinizi nasıl seksi hissediyorsanız öyle giyinin

Ne giymeniz gerektiği konusunda hislerinize güvenin. Magazin dergilerinin sizi en seksi ve arzulanabilir halinize ulaşmanız için pahalı iç çamaşırları almanız gerektiğine inandırmasına izin vermeyin. Dünyanın geri kalanının çekici olduğunu düşündüğü şeye uyum sağlamaya çalışırken havaya girmeniz daha da zor olabilir.

Bir t-shirt ve erkek arkadaşınızın şortuyla aynanın karşısına geçtiğinizde kendinizi seksi hissediyorsanız, öyle giyinmenizde bir sakınca yok. Sıkı ve dar bir kot pantolonu üstünüzden usulca çıkarmayı seviyorsanız, yatak odasında en sevdiğiniz kot pantolonunuzu giyin. İçinde kendinizi seksi hissettiğiniz şey için sevgilinizin de aynı hisleri paylaşacağını unutmayın.

Tüm elektronik aletlerinizi kapatın

Partnerinizle yataktayken birdenbire telefonunuzun çalmasını ve arayanın sizi özlemiş olan annenizin olması nahoş bir görüntü yaratabilir. Dikkatinizin dağılması, sizi yaşadığınız andan uzaklaştırır. Cep telefonunuzu, bilgisayarınızı ve televizyonu yatağa girmeden önce kapatın.

Orgazm tanımınızı genişletin

Kadınların çoğu sadece cinsel birleşme sonrasında yaşanan orgazmı kıstas alır. Ancak kadınlar bacaklarının arasında bulunan muhteşem zevk noktasını ve hatta partnerlerinin el yordamıyla onları fazlasıyla tatmin edebileceği gerçeklerini hafife almamalı.

Belirli bir şekilde tatmin olmaya kendinizi programladıysanız, aklınızı başınızdan alabilecek  bir cinsel hazza ulaşmak için yapabileceğiniz farklı şeyleri kaçırırsınız.

Vücudunuzun zevkin en üst noktasına ulaşmasının bir çok farklı yolu olduğunu fark etmeye başladığınızda, cinsel hayatınız çok daha tatmin edici olacak ve sürekli orgazm olabileceksiniz.

Erkek egosu, özellikle yatakta, oldukça hassas olabiliyor ve bu yüzden kadınlar da yüzyıllardır erkekleri durdurup onlara zevk almadıklarını söylemek yerine numara yapma ihtiyacı hissediyorlar. Ancak numara yapmak da erkeklerin yaptıkları şeyin işe yaradığını düşünmelerine, yani aldanmalarına neden olabiliyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!