Kişisel gelişim ve olumlamalar: Kişisel gelişim nedir?

Kişisel gelişim ve olumlamalar üzerine tüm bilgilere ve ihtiyaç duyduğunuz kişisel gelişim kursu tavsiyelerine Uplifers.com’dan ulaşabilirsiniz.

kisisel gelisim

Kişisel gelişim ve olumlamalar konusunda kişisel gelişim video yayınları, kişisel gelişim yazıları ve “kişisel gelişim nedir” konulu yazıları da Uplifers.com’da rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kişisel gelişim ve olumlamalar konusunda ayrıntılı açıklamaları, değişik alanlarda hazırlanan kişisel gelişim video yayınlarını çeşitli kişisel gelişim testleri de içeren sitemizde görebilirsiniz.

Kişisel gelişim ve olumlamalar

Bir an için gözlerinizi kapatın ve kendinizi tüm hedef ve ideallerinize ulaşmış, tüm kötü alışkanlık ve özelliklerinizden kurtulmuş şekilde hayal edin. Kendi kendinize yetebildiğiniz, keyifli, anlamlı ve güçlü bir yaşam sürdüğünüzü düşünün. Çizdiğiniz resimdeki tüm boşlukları ve detayları doldurun.

Hayalinizdeki kişiye ulaşmanın, resmettiğiniz hayatı yaşamanız zor değil. Uplifers olarak kişisel gelişimin, kişinin ideal benliğine ve hayalindeki yaşama ulaşmasındaki etkilerini ve bu ideal resme ulaşmanıza yardımcı olacak önerileri bir araya getirdik.

kisisel gelisim

Kaliteli bir yaşam sürmek, tüm bireylerin ortak arzusu ve hakkı. Yaşam tarzınızda yapacağınız belirli değişiklikler, standartlarınızı yükseltmenize yardımcı olabilir.

Uplifers olarak, yaşam kalitenizi arttıracak önerileri bir araya getirdik. Listemize zaman zaman göz atarak, pratikte küçük uygulamalarla hayatınızda büyük değişiklikler yapabilirsiniz.

yasam kalitesini yukseltme

 

Mutluluk nedir sorusu sorulduğunda bir çok insanın aklına şans, para, başarı gibi şeyler gelir. Peki, mutluluğun kaynağı aslında nerede gizli hiç düşündünüz mü? Sınırsız para, şans ve başarı tek başına mutlu olmanız için yeterli mi?

Uplifers olarak “Mutluluk nedir?” sorusu üzerine biraz düşündük ve mutlu insanları farklı kılan 10 şeyi sizler için derledik.

mutlu olmanın sırları

Kişisel gelişim Kursları

Kişisel gelişim, hiç durmayan ve sürekli gelişen bir sektör. Durum böyle olunca, her gün farklı uygulamalarla karşılaşmak da mümkün.

Atla Gelişelim, kişisel ve profesyonel gelişim için; anda var olan, bizi tanıyan ve olduğumuz gibi yansıtan atlarla çalışmamıza olanak sağlayarak, bu dört ayaklı eğitmenlerle beraber farkındalığa ulaşmamıza ve kendimizi tanımamıza yardımcı oluyor.

atlarla kisisel gelisim

Uplifers olarak, kişisel gelişiminiz yolunda size yardımcı olacak, faydalarını yadsıyamayacağınız önerileri bir araya getirdik. İnsanın potansiyelinin sınırı yok; paylaştığımız maddeler, potansiyelinizi en iyi şekilde kullanmanızı sağlayacak.

potansiyeli açığa çıkarmanın yolları

Kişisel gelişim yazıları
İsveçli kişisel gelişim uzmanı Henrik Edberg, kendi deneyimlerinden de yola çıkarak küçük adımlarla hayatında nasıl yeni alışkanlıklar edindiğini ve kendini nasıl geliştirdiğini basit formüllerle anlatıyor.

Herkes için faydalı olabilecek bu formüller, günde yalnızca iki dakikanızı alıyor fakat küçük adımlarla da olsa, hayatınızda değiştirmeye ve güzelleştirmeye yarayabiliyor.

 hayat değiştiren yazı

Eleştirel bakışın ve olaylara eksik yönleriyle yaklaşmanın, insan doğasında var olan ve aşırıya kaçmadığı sürece kaliteli bir öğrenme süreci geçirmemize yardımcı olan olgulardır. Sizin için hazırladığımız “Eleştiri sanatı: Etkin ve yapıcı eleştirilerde bulunmanın 10 altın kuralı  makalemizde etkin ve yapıcı eleştirilerde bulunmanın yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

yapıcı eleştiri

Uplifers olarak size herhangi bir konuda yapılan eleştirilerin kişisel gelişiminize katkı sağlayacak bir şekle nasıl dönüştürülebileceğine dair maddeleri sizler için derledik.

İşte yapılan eleştirilerin kişisel gelişiminize katkıda bulunması için izlemeniz gereken 8 adım.

yapıcı eleştiriler

Kişisel gelişim kitaplarına prim vermeyen biriyseniz, ama bir yandan da “bir kitap okudum hayatım değişti” klişesine içten içe inanıyorsanız; kısaca aradığınız şey “feel up” kitaplarıysa Laurent Gounelle’e bir şans tanımalısınız.

kisisel gelisim kitaplari
Evrim Solmaz, hepimizin yakından takip ettiği ve başarılı performanslarıyla ilgiyle izlenen bir oyuncu.

Uplifers olarak yakın dönem dizilerinin yanı sıra tiyatrocu kimliğiyle de tanınan Evrim Solmaz’a; kişisel hayatı, başarı, motivasyon ve mutluluk kaynaklarını sorduk.

evrim solmaz röportajı

Kişisel gelişim testleri

Türkiye’de 90’lı yıllardan sonra kişisel gelişim sektöründe adeta bir patlama yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor.  Kişisel gelişim kategorisindeki kitaplar bugün hala kitapçılarda en fazla yer işgal eden türler. İnsanın aklına ister istemez, ‘’ Hayatımızdan bu kadar mı mutsuzuz ?’’ geliyor. Dünyadaki kişisel gelişim ile ilgili eğitimleri, seminerleri ve tabi ki kitapları görünce, bu soruya yanıt vermek aslında hiç de zor değil. Uplifers olarak kendinize sormanız gereken soruları sizler için derledik.

Kendimizi mutlu etmenin yolları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!