Kendi markalarını kuran ünlü güzeller: Miranda Kerr, Rihanna ve Kylie Jenner

Miranda Kerr – Kora

Dünyanın en seksi modellerini sıralamanızı istesek, çoğu kişinin ilk üçünde yer alacak bir isim karşımızda. Vücudu, yaşantısı, kendisi, modellik kariyeri, evlilikleri, çocukları bir yana kurduğu cilt bakım ürün markası diğer yana.

32 yaşını bitiren Miranda Kerr, birkaç yıl önce Victoria’s Secret markasıyla anlaşmasını “Kendime vakit ayıracağım” diyerek sonlandırdı. Ardından Treasure Yourself ve Empower Yourself adlı iki kitap yayınladı. Modelliği sonsuza dek yapamayacağımı biliyordum diyen Miranda, “Bir gün bende yaşlanacağım ve kimse kampanyalarında beni görmek istemeyecek” diye ekliyor.

Organik cilt bakım ürünleri satan KORA Organics’i markasını kuran Kerr, 13 yaşından beri çalıştığı için kontrolcü olmak adı altında ise bir dergiye verdiği röportaj da şöyle açıklıyor:

“Biten evliliğim dahil geçmiş ilişkilerime baktığımda gördüğüm şey hep aynı: İletişim kuramayan, burnundan kıl aldırmayan bir Miranda! 13 yaşında Dolly adlı gençlik dergisinin kapak yüzü seçilip bir ajansla anlaştığımdan beri çalışıyorum. Bu da hep kontrolcü olmak ve güçlü görünmeye çalışmak demek. Bunu ilişkilerime yansıtmak benim tercihim değildi ama oldu bir kere. Bence hiçbir erkek güçlü kadın sevmiyor, tercihleri onlara ihtiyacı olan kadınlardan yana. Benimse kimseye ihtiyacım olmadı.” diyor.

Rihanna – Fenty

Rihanna artık kendi yüksek moda markasına sahip olan markası FENTY’i çıkardı. Böylece Nicolas Ghesquiére ve Hedi Slimane gibi diğer ünlü kreatif direktörler arasına adını yazdırmayı başardı. Her yaptığıyla farkını ortaya koyan Rihanna için ve kozmetik sektörü için Fenty Beauty gerçek bir başarı! Her cilt tonuna uygun fondöten ailesiyle güzellik dünyasında çığır açan ünlü şarkıcının markası, tüm ciltleri kucaklayan ürünlere yer verecek.

Kylie Jenner – Kylie Cosmetics

Her şey bir dudak kitiyle başlamıştı. Herkes böylece kalır diye düşünürken, Kylie Jenner koleksiyona art arda birçok ürün eklemeyi başardı.Ve elbette gerisi çorap söküğü gibi geldi. Likit mat ruj ve dudak kaleminden oluşan kitlerle markasının startını verdiği an satış rekorları kıran Kylie, geniş renkli kozmetik ailesiyle de Kylie Cosmetics’i büyütme hayalini gerçekleştirdi. Hatta öyle ki Forbes kapağına çıkan ünlü güzel, markası sayesinde dönemin en genç milyarderi ilan edildi.

 

İlginizi çekebilir: Yeni trend: Tona ton kuralını baştan yazıyoruz

Burcu Bayrakçı Moda Tasarımcısı & Moda Yazarı
1995 yılında Antalya'da doğdu. Antalya Konyaaltı Koleji eğitiminin ardından; İstanbul Altınbaş Vakfı Kemerburgaz Üniversitesi Moda Tekstil Tasarımı bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede İç Mimarlık ... Devam