Karayipler’in ucuz tatil cennetleri

Buz gibi havanın içinizi dondurduğu sevimsiz bir günde, kendinizi hiç tropik bir tatil cennetinde; turkuaz denize nazır bir hamakta elinizde meyve kokteylinizle keyif yaparken hayal ettiniz mi? Bu tip hayaller kulağa fazlasıyla “jet set” gelse de, aslında bazı stratejik kararlarla bütçenizi böyle bir tatile uydurmanız mümkün. İşte Karayipler’de bulunan “gerçek olamayacak kadar” güzel ve ekonomik tatil cennetleri:

St. Lucia

Ortalama bir otelin geceliği: 50 Dolar

Ortalama yeme – içme gideri: 7 Dolar

En ucuz bira: 0,75 Dolar

Yeşil ile mavinin buluştuğu bu muhteşem coğrafyada hem şahane kumsalların tadını çıkarabilir hem de yağmur ormanları, volkanik oluşumlar ve büyüleyici mercan kayalıkları gibi doğal zenginlikler karşısında büyülenebilirsiniz. St. Lucia hakkında bilmeniz gereken tek şey, Amerika’dan buraya uçmak için biraz zahmete katlanmanız gerektiği.

St. Lucia hem denizi hem de yer şekilleri ile öne çıkıyor
St. Lucia hem denizi hem de yer şekilleri ile öne çıkıyor

Curaçao

Ortalama bir otelin geceliği: 65 Dolar

Ortalama yeme – içme gideri: 23 Dolar

En ucuz bira: 0,94 Dolar

Venezuela’nın kuzey kıyısında yer alan ve resmi dillerinden biri Flamanca olan Curaçao, kültürel olarak oldukça renkli bir yer. Sık sık uçuşlar düzenlenen bir havaalanına sahip olduğu için uçak biletleri fazla pahalı olmayan bu destinasyona giderken önlem almanız tek şey sivrisinekler!

Curaçao'da küçük bir Hollanda ile karşılaşabilirsiniz
Curaçao’da küçük bir Hollanda ile karşılaşabilirsiniz

Negril, Jameika

Ortalama bir otelin geceliği: 50 Dolar

Ortalama yeme – içme gideri: 23 Dolar

En ucuz bira: 2,25 Dolar

Bembeyaz kumsalları ve kristal gibi suları ile pek çok lüks tesise ev sahipliği yapan Negril’de aynı zamanda daha mütevazı butik oteller ve konaklama tesisleri de mevcut. Dillere destan Seven Mile Beach boyunca uzanan 2 ve 3 yıldızlı otellerde konaklama seçeneğini değerlendirerek ekonomik bir Karayip tatili planlayabilirsiniz. Unutmadan belirtelim Mart ve Nisan ayları bu bölgenin yüksek sezonu. Dolayısıyla bu dönemde fiyatlar da normalden daha yüksek oluyor.

Negril, Jameika
Negril, Jameika

Cancun, Meksika

Ortalama bir otelin geceliği: 37 Dolar

Ortalama yeme – içme gideri: 18 Dolar

En ucuz bira: 1,37 Dolar

Cancun’un efsanevi plajları özellikle bahar tatillerinde Amerikalıların akınına uğruyor. Uygun fiyatlı otel seçeneklerinin yanı sıra, dakika başı gerçekleşen ve son derece ekonomik fiyatlara bilet bulabileceğiniz uçuşlar sayesinde Cancun, adeta “Amerika’nın arka bahçesi” konumunda. Burada hem keşfedilecek harika plajlar hem de Mayalar’dan kalan esrarengiz izler var.

Efsanevi Cancun Plajı
Efsanevi Cancun Plajı

Rincon, Porto Riko

Ortalama bir otelin geceliği: 70 Dolar

Ortalama yeme – içme gideri: 30 Dolar

En ucuz bira: 2 Dolar

Porto Riko’nun batı kıyısında konumlanan Rincon, özellikle sörfçüler için muhteşem bir yer. Karayip Denizi’nin en dalgalı bölgesi olan Rincon aynı zamanda dalış sporu ile ilgilenenler için de harika bir destinasyon.

Rincon gerçek bir sörfçü cenneti
Rincon gerçek bir sörfçü cenneti

Barbados

Ortalama bir otelin geceliği: 50 Dolar

Ortalama yeme – içme gideri: 26 Dolar

En ucuz bira: 2,25 Dolar

Romu ile meşhur olan bu güzel ada eski bir İngiliz kolonisi. Tüm dünyanın konuştuğu şarkıcı Rihanna’nın da doğduğu yer olarak adını fazlasıyla duyduğumuz Barbados’ta gündüzleri masmavi suların tadını çıkarabilir, batık dalışları yapabilir ve plaj partilerini katılabilirken; geceleri de kendinizi müziğin ritmine kaptırabilirsiniz.

Barbados dillere destan gün batımı ile ünlü
Barbados dillere destan gün batımı ile ünlü

 

Kaynak:

thrillist.com

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Mevsime göre seyahat rehberi: Hangi dönemde nereye gitmeli?

2016’da 10 eşsiz tatil önerisiyle dünyayı yeniden keşfediyoruz

Vizesiz gidilecek ülkeler rehberi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!