Fotoğraflarla dünyanın en romantik seyahat yerleri

Eğer balayı yaklaşıyorsa ya da sadece sevgilinizle küçük bir kaçamak yapmak istiyorsanız kararsızlık, size dünyanın olduğundan büyük görünmesine neden olabilir. Kimi çiftler sadece başbaşa romantik bir tatil yapmak isterken, kimi çiftler doya doya eğlenmek veya eşsiz tarihi eserler arasında şehri keşfetmek istiyorlar. Biz de Uplifers olarak kendinize en uygun ve özel tatili seçmeniz için birbirinden güzel 9 tatil noktasını belirledik. Hangi tatil tipi size uygun olursa olsun listemizde kendinize uygun tatili mutlaka bulacaksınız.

1. Levanzo Adası, Sicilya

Fotoğraflarla dünyanın en romantik seyahat yerleri
Levanzo Adası’nda sakinliğinde huzur bularak romantik bir tatil geçirebilirsiniz

Sakin bir tatil istiyorsanız küçük bir balıkçı kasabası olan Levanzo Adası tam size göre.İtalya’nın batısında kalan 3 adanın en küçüğü olan Levanzo beyaz badanalı evleri ve mavi pencereleriyle hayatın tadını çıkarmak isteyenler doğru adres.

2. Paris,Fransa

Fotoğraflarla dünyanın en romantik seyahat yerleri
Aşıklar şehri Paris her daim göz alıcı, romantik ve büyüleyici

Eğer sevgilinizle küçük bir kaçamak yapmak belki de ona evlenme teklif etmek istiyorsanız aşkın şehri Paris tüm güzelliğiyle sizi bekliyor. Şehrin her noktasında bulunan eşsiz Paris kafeleri, sokaklarda burnunuza gelen muhteşem parfüm kokuları ve tarihi yeniden keşfedebileceğiniz müzeleriyle Paris size aşkı yeniden yaşatacak.

3. Oia Köyü ,Santorini

Fotoğraflarla dünyanın en romantik seyahat yerleri
Santorini, güneşin batışını izlemek için yeryüzündeki en romantik yerlerden biri

Komşumuz Yunanistan’ın meşhur adalarından olan Santorini volkanik yapısı ve masmavi deniziyle ünlüdür. Volkan patlaması nedeniyle yerin kırılıp sulara gömülmesiyle oluşmuş geniş uçurumu ve bembeyaz evleri gerçekten görülmeye değer. Santorini’de bulunan Oia Köyü’nde güneşin doğuşunu ve batışını izleyerek huzur ve aşk bulabilirsiniz.

4. Oahu, Hawaii Adası

Fotoğraflarla dünyanın en romantik seyahat yerleri
Oahu, yeşil tabiatıyla, göz alıcı deniziyle ve sıcacık insanlarıyla Hawaii Adası’nın adeta cenetten bir köşesi

Hawaii’de bulunan yemyeşil doğasıyla deniz,kum,güneşi biraraya getiren Oahu şehri Gathering Place (toplanma yeri) olarak adlandırılmaktadır. Eğer hem dinlenmek ve güneşin tadını çıkarmak hem de gece hayatının keyfini çıkarmak isterseniz Hawaii Oahu’yu tatil rotanıza eklemelisiniz.

5. Ulan Danu Tapınağu, Bali

Fotoğraflarla dünyanın en romantik seyahat yerleri
Egzotik tatil adreslerini ve farklı kültürleri deneyimlemekten hoşlanan çiftlerin adresi belli:Bali

Eğer egzotik bir tatil arayanlardansanız Endonezya’nın turizm merkezi Bali eğlenceli bir kaçamak olabilir.Tanrılar Adası olarak bilinen Bali’de Ulan Danu Tapınağı, 1663 yılında inşa edilmiş olup eşsiz bir göl manzarasına sahiptir. Ulan Danu’yu gezerken bir yandan da kendinizi 300’den fazla orkide ve çiçeklerle dolu bir bahçede bulacak, oradan ayrılmak istemeyeceksiniz.

6. Maldivler

Fotoğraflarla dünyanın en romantik seyahat yerleri
Balayına gitmeyi düşünen çiftler için büyüleyici Maldivler tüm güzelliğiyle sizleri çağırıyor

Balayı denilince akla gelen en romantik yeri sorsak hiç kuşkusuz akla gelen cevap Maldivler olacaktır. Bembeyaz kumsalları, pırıl pırıl güneşiyle Maldivler, herkesin hayallerindeki balayı kavramının gerçeğe dönüşmüş halini yansıtıyor.

7. Şilyon Şatosu , İsviçre

Fotoğraflarla dünyanın en romantik seyahat yerleri
Şilyon Şatosu size kendinizi Orta Çağ Avrupası’nda hissetirecek

İsviçre’de Türkiye tarihi açısında önemli yere sahip Montrö şehrinin 3 km. uzağında bulunan Şilyon Şatosu kesinlikle muhteşem bir mimariye sahip; ancak şatoya bugünkü ününü kavuşturan olay Lord Byron’un bu şato ile ilgili yazdığı şiirdir. Eğer kültür ve tarihin iç içe olduğu bir tatil planlıyorsanız Şilyon Şatosu’nu uğramadan geçmeyin.

8. Venedik, İtalya

Fotoğraflarla dünyanın en romantik seyahat yerleri
Kanal turlarından şehir mimarisine kadar Venedik’te romantik bir tatil geçirmeniz için her şey düşünülmüş

Son olarak romantik bir tatil denince akla gelen en güzel yerlerden birinden bahsedelim; elbette Venedik’ten. Venedik, şehrin içinden geçen kanalları, lüks kafeleri , güvercinleriyle ünlü meydanı ve saraylarıyla adeta Orta Çağ Avrupası’nı andıran büyülü bir masal şehrini andırıyor.

Kaynak:

globalgrasshopper.com

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Macera severlerin mutlaka gitmesi gereken, doğayla iç içe 5 tatil yeri

Tatil planı yapmadan önce kendinize sormanız gereken 5 önemli soru

Seyahat ederken elde edeceğiniz 30 kazanım

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!