Hedefe götüren düşünce nasıl oluşturulur?

Gün içinde zihnimizden geçen düşünceler bir çocuk oyun alanındaki renkli toplara benzer. Genelde birbirinden bağımsız ve dağınıktır. Oysa hedefe götüren düşünceler belli bir süzgeçten geçmiş ve üzerinde çalışılmıştır. Birçok insan hedefe giden yolda her gün bir şeyler yapar fakat çoğu başarıya ulaşamaz. Bunun esas sebebi hedefleri hakkındaki düşünceleridir.

Hedefine inanmak, tüm hücrelerinle, yapabileceğine inanmak ve sonuçtan emin olmak. Bu düşünceye girdiğinizde zihninizde bir sonraki aşamaya geçersiniz. Nasıl? sorusunun cevabı önünüzde belirmeye başlar. İnanmaktan bir adım sonrası hedefe ulaşma yönteminizdir. Yöntem önünde belirdiğinde zihnini saran endişe ve korkulardan arınmak en önemli kısımdır. Neye odaklanırsan onu büyütürsün. Bu da düzenli alıştırma gerektirir. Pozitif düşünme alışkanlığı, her gün üzerine çalışabileceğin bir alandır.

Diğer yandan zafere odaklanmanın en etkili yolu  hayal kurmak bir diğer adıyla ‘imajinasyon’ yöntemidir. Hem danışanlarımın hem de bizzat kendimin de uyguladığı bu yöntemin en çarpıcı örneği bisiklet binerken geçirdiği bir kaza sonucu omurilik sıkışması ve bir çok ilintili kemiğin kırılıp ameliyat olmazsa bir daha yürüme şansı mucize olarak görülen ünlü doktor Joe Dispenza’dır. Joe Dispenza ilk başta çok zorlansa da her gün düzenli olarak iki saat boyunca iyileştiğini ve o iyileşmiş haliyle yapacaklarını hayal ediyor. Sanki o an , o gerçekliği yaşıyormuş gibi. Ve bir müddet sonra bilinçaltı düzenli olarak kendisine gösterilen bu hayali gerçek olarak kabul ediyor. Vücudu ‘ben iyiyim’ mesajına uyumlanmaya başlıyor. Ve tam olarak 9.5 hafta sonra Joe Dispenza ayağa kalkıyor.

Bununla beraber burada önemli olan önce zihni fethetmek ve çalışmaya sürekli devam etmek. Eğer geçmişte düşündüğümüz şekilde düşünmeye devam edersek yaptığımız seçimler de ve onların sonuçları da geçmişten farklı olmayacak. Bu sebeple yeni bir gerçekliğe uyanmak tamamen yeni bir düşünce şeklini benimsemekle mümkün:

Parayı, mutluluğu, koşulsuz sevip sevilmeyi hak ettiğinizi düşünün. Okurken bile içinizi bir huzur kapladığına eminim. Eğer bu cümleyi yatmadan önce, sıklıkla tekrar edersen sabah bu cümlenin yarattığı duyguyla uyanacaksın. Ve yaydığın enerji koşulsuz kabul enerjisi olacak.

Şimdi tüm hayatın kolaylık ve keyifle sana geldiğini düşün… Tüm fırsatlar kapında ve hepsini sevgiyle kabul ediyorsun. Çünkü istediğin hayatı yaşamayı hak ediyorsun. Evet! Evet! Evet!

Düşünceler duygularını duygular hayalini yaratmaya başladığında ve sen de her gün mucizeyi onayladığında başka bir hayata uyanman sadece an meselesi!

Her zaman ve her an dediğim gibi; Başka bir hayat mümkün!

İlginizi çekebilir: 2023’e girerken yeteneklerinizi keşfetmenin yolları

Şeyma Gizem Taşar Yaşam ve Kariyer Koçu
Şeyma Gizem TAŞAR 1984 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ortadoğu Koleji’nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği’nden mezun oldu. Yüksek lisans ... Devam