Hayatta karşımıza çıkan zorlukların anlamı ne?

“Hayattaki başarısızlıkların çoğu, pes ettiklerinde başarıya ne kadar yakın olduklarını fark etmeyen insanlar tarafından yaşanır.”
Thomas Alva Edison

Hangimiz istemeyiz ki? Daha iyi bir ev, daha iyi bir iş, daha iyi bir gelir, daha doyumlu bir yaşam…

Evet, hayat kimi zaman çok güzel, kimi zaman da bir o kadar zorlu bir yolculuk olabilir. Ufak bir çocuk gibi düşeriz, tökezleriz, tekrar ayağa kalkarız, bazen tekrar düşeriz. Peki neden?

Öncelikle hayatın geniş bir tekamül planı doğrultusunda ilerlediğini hatırlayalım. Çünkü ancak yaşamı bir tekamül sahası olarak görmeye başladığımızda, yaşadığımız zorlukları anlamlandırabiliriz. Bu dünyada çok az şey “tesadüfen” meydana gelir. Yaşadığınız pek çok zorluk ve acı, ruhunuzun bizzat dünyaya gelmeden önce seçmiş olduğu derslerde ustalaşmak amacıyla, yine bizzat kendi ruhunuz ve yüksek benliğiniz tarafından “yaratılır”. Yaratmakla da kalmaz, bu dersleri size en yüce şekilde öğretecek “katalizör” insanlar getirir hayatınıza. Tüm bunlar yaptığınız ruhsal kontratların sonucu olarak hayatınızda vuku bulur.

Gerçek şudur ki seçim şansınız her zaman var. Yaptığınız tüm kontratlar işin içindeki tüm taraflar tarafından kabul edilene dek sadece birer “potansiyel”dir. İşte Özgür İrade Yasası tam da bu noktada devreye girer. Peki nasıl?

“Dünya üzerindeki yaşam deneyimimizde durumları genellikle çok sınırlı bir perspektiften görürüz. Bu yüzden işler kötüye gitmeye başladığında durup perspektifimizi değiştirmek bizim için genellikle çok zordur. Çoğu kez “neyi” yanlış yaptığımızı anlamaya çalışır, kafamıza bunu öyle takarız ki asla durup bir felaket olarak gördüğümüz şeyin aslında o anda vuku bulabilecek tam doğru ve uygun şey olduğunu düşünmeyiz. Kısa bir süre önce işimizi kaybetmemiz, kısa bir süre önce evliliğimizin bozulması, hatta sevdiğimiz birini korkunç bir hastalık veya kaza sonucu yitirmemiz… Bu olayların herhangi biri -aslında hepsi- planımızın bir parçasıdır. Onlar bize önemli bir ders öğretmek, bizi farklı bir yöne yöneltmek, hatta sarsıp uyandırmak ve tutkumuzu bulmaya sevk etmek için oluşturulmuşlardır.”

Hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız yaşadığınız zorlukların derslerini alıp ilerlemelisiniz. Bu uyanış/bilinçaltı dönüşüm yolculuğunda size çokça hizmet edecek olan Thetahealing ve Jean Adrienne Arınma Sistemi yöntemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye ve seminerlerin içeriğine www.esindemir.com sitesinden ulaşabilir, hediye çalışmalarımdan ve grup seanslarımdan faydalanabilmek için Instagram hesabımı takip edebilir ve her türlü sorunuzu [email protected] e-posta adresim üzerinden bana iletebilirsiniz.

Tekrar görüşünceye dek sevgiyle kalın…

Kaynak:
Ruhsal Psikoloji – Steve Rother

İlginizi çekebilir: Sözcüklerin gücüne uyanın: Kendi kendinizi sabote ediyor olabilir misiniz?

Esin Demir Thetahealing Eğitmeni
2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Spiritüel gelişim merakı 2009 yılında, Japonya’ya bir yaz stajı programı ile gittiğinde başladı. Bu ilginç ... Devam