Günlük makyajınıza tazelik ve ışıltı katmanın yolları

dewy look

Güzelliğine düşkün kadınlar iyi bilirler: Işıltılı görünmekle “vıcık vıcık” görünmek arasında gerçekten ince bir çizgi vardır. Hele de yağlı ya da yağlanmaya meyilli bir cilt tipine sahipseniz bu doğal ışıltıyı yakalarken istenmeyen görüntülere neden olabilirsiniz. Bu tip tuzaklara düşmeden, sezonun en gözde makyaj trendi “dewy look”u uygulamak; yani makyajsızmış gibi ama gencecik ve ışıl ışıl görünmek istiyorsanız sizin için derlediğimiz 5 tüyoya bakmadan geçmeyin:

Nemlendiricinizin içine birkaç damla yağ ekleyin

Her gün kullandığınız nemlendirici kremin içine birkaç damla doğal yağ damlatın. Bunu yaparken çekinmeyin çünkü cildinizi yağlı göstermek yerine sadece ışıltı ve nem kazandıracak yağlar mevcut. Mavi anemon yağı bu yağlara en iyi örnektir.

BB kremleri aydınlatıcı kremlerle karıştırın

Cildinizde maske gibi duran bir fondöten kullanmak yerine, cilt renginize uygun bir BB kremi (CC krem de olabilir) içine biraz aydınlatıcı jel / krem ürün karıştırarak cildinize uygulayın. Böylece hem pigment dağılımı eşitlenmiş hem de doğal ve taze görünen bir cilt rengine sahip olursunuz.

İlginizi çekebilir: Tom Ford 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyon makyajını ‘Defile Makyajı’ adıyla lanse ediyor

Toz bronzer yerine krem allık kullanın

Doğal, genç görünümlü ve ışıldayan bir görünüme sahip olmanın en önemli kurallarından biri de hafif güneşten yanmış gibi duran pembe / şeftali yanaklara sahip olmaktır. Bunu elde etmek içinse ihtiyacınız olan şey kesinlikle doğal renklere sahip krem allıklardır. Çünkü krem allıklar, toz bronzer ya da pudralara göre cilde daha iyi tutunur ve cilt ile daha iyi bütünleşir.

Aydınlatıcı kullanmanın inceliklerini öğrenin

Aydınlatıcı ürünleri, cildinizin bütününe uygulamak en büyük makyaj hatalarından biridir. Bunu yapmak yerine ışığın yüzünüze vurduğu anlarda ortaya çıkan bölgeleri aydınlatmak yeterli olacaktır. Yani aydınlatıcı uygularken burun kemiği, elmacık kemikleri, alın ortası ve kaş kemiğini hedeflemelisiniz.

Makyajınızı transparan bir pudra ile bitirin

Makyajınızı bitirirken hafif formüllü ve transparan bir pudra kullanmayı ihmal etmeyin. Özellikle T bölgesine ve burun kenarlarınıza uygulayacağınız bu pudra, cildinizin yağlı gibi görünmesini engelleyerek cildinize ekstra bir tazelik katar.

İlginizi çekebilir: Kaşlara sihirli dokunuş: Microblading

 

Kaynak:

Mindbodygreen.com

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!