Günlük burç yorumları: 9 Mart

Koç Burcu

Eğer iyi kullanılırsa, yapılan her türlü hata bizleri daha yukarı taşıyan basamaklara dönüştürülebilir. Siz de hatalarınızı benzer şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle kendinizi affetmeniz gerekiyor. Kendinizi affedin ve geçmişteki hatalarınızı kendiniz için faydalı hale dönüştürün. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Boğa Burcu

Bir konuda başarılı olmak için çok fazla enerji harcamak gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Oysa içine girmeden hiçbir şeyi bilemezsiniz. Belki de sandığınız kadar zorlayıcı ve yorucu olmayabilir. Uzaktan düşünmek yerine, yaklaşıp içine girmeyi denemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

İkizler Burcu

Bazen karşımızdaki kişi eleştiriye açık olduğunu söylemesine rağmen gerçekte pek de açık olmayabilir. Bugün sözlerinize biraz daha dikkat etmekte fayda var. İstenmeyen tartışmaların ortasında kalmaktan kaçınmalısınız. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Yengeç Burcu

Duygusal bir yapınız var ve bugünlerde sık sık iletişim kurduğunuz kişiler de çok duygusal olabilir. Sizin için uygun ve doğru olan şey, karşınızdaki kişide aynı düşünceleri uyandırmayabilir. Böyle zamanlarda hemen karşı çıkmak yerine kendinizi biraz olayların akışına bırakmak, yumuşak olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Aslan Burcu

Şu sıralar etkilemek istediğiniz birisi olabilir. Ancak bu kişiyi etkilemeye çalışırken kendinizden çok fazla ödün verirseniz, işin hiçbir güzel yanı kalmaz. Kendinizi de mutlu edip etmediğinizi düşünmek için vakit ayırmalısınız. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Başak Burcu

Bir konuda iki kişi aynı çabayı gösterirken birinin başarılı olup diğerinin başarısız olmasının sebebi nedir? Yetenek ve şans da etkilidir ancak disiplin, kararlılık, çalışma ahlakı daha fazla ön plana çıkar. Siz de bunlara sahipsiniz. Bu yüzden başarılı olmak için önünüzde hiçbir engel yok. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Terazi Burcu

Eğer bir zorlukla mücadele ediyor ve bunun sonunda başarılı olmak istiyorsanız, o zaman elinizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanmalısınız. Kendi potansiyelinizin farkına varın. Siz de herkes gibi bu dünyada biriciksiniz ve herkesten farklısınız. Elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Akrep Burcu

Hayatta karşımıza çıkan şeylere çok hızlı bir şekilde adapte olma yeteneğine sahibiz. Bu yüzden yaşanan en ufak bir değişim bile bizi rahatsız edebiliyor. Şu sıralar hayatınızda köklü değişimler yaşanıyor olabilir. Buna alışamamaktan korkmayın. Her şey kendi doğal akışı içinde gerçekleşecektir. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Yay Burcu

Bir süredir iyi gitmeyen bir şeyin sonuna geldiğinizi hissediyor olabilirsiniz. Oysa işe yaramadığını düşündüğünüz şeyin gidişatını değiştirebilirsiniz. Bazen imkansız gibi görünen şeylerin mümkün olduğu ortaya çıkabilir. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey kararlılık. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Oğlak Burcu

Sevdiğiniz kişi bir konuda sizden destek isteyebilir. Hayır demekte güçlük çekiyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda öncelikle problemin, gerçekten bir problem olup olmadığını irdelemelisiniz. Böylelikle üstlendiğiniz sorumluluğun boyutunu daha iyi tahlil etmiş olursunuz. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Kova Burcu

Bazen hiç umulmadık şeylerden olumlu sonuçlar elde edilebilir. Bugün kendinizi benzer bir konumda bulabilirsiniz. Böyle durumlarda pozitif düşünceden güç alabilmek için olaylara olumlu tarafından bakmaya çalışmakta fayda var. Şans sizin yanınızda! 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Balık Burcu

İhtiyaçlarımızı bilmek her zaman önemlidir ancak bazen bunu bilmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Böyle zamanlarda başkalarının sizin için düşündüğü şeyleri değil kendi düşündüklerinizi önemsemelisiniz. Böylelikle doğru yolu bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!