Günlük burç yorumları: 8 Mart

Koç Burcu

İşle veya ev hayatınızla ilgili bir konuda size sunulan seçeneklerin hiçbirinin size uygun olmamasına rağmen birini tercih etmeniz gerektiği hissine kapılabilirsiniz. Oysa hiçbir zaman size verilenle yetinmek zorunda değilsiniz. Hayatta her daim yenilikler arayabilir, seçeneklerinizi çoğaltabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Boğa Burcu

Kendinizi yetersiz, tembel, beceriksiz diye suçlamaktan vazgeçin. İçinizdeki gücün ve potansiyelinizin farkına varın. Eğer farkına varıp potansiyelinizi ortaya çıkarmazsanız, karşınıza çıkan fırsatları değerlendirme şansınız oldukça düşük kalır. Endişelerden uzaklaşıp kendi gücünüze yakınlaşmalısınız. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

İkizler Burcu

Karşınızdaki kişinin kendini beğenmiş ve aşırı özgüvenli tavırları sizi rahatsız ediyor olabilir ancak bu kişiyle karşı karşıya gelmekten çekiniyor da olabilirsiniz. Böyle zamanalarda yapabileceğiniz en doğru şey kendi gücünüzün ve potansiyelinizin farkına varmak. O noktadan sonra karşınızdakinin davranışları sizi rahatsız etmeyecektir. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Yengeç Burcu

Endişe ve negatif düşüncelerle vaktinizi harcadığınızda, pozitif şeyler için zamanınız kalmayacaktır. Bugün kendinize bir söz verin ve vaktinizi daha akıllıca ve verimli kullanın. Ne kadar büyük bir fark yaratacağınıza siz de inanamayacaksınız. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Aslan Burcu

Şu sıralar üzerinde çalıştığınız bir projenin sayısız detayı içinde boğulmak üzere olabilirsiniz. Oysa siz bu detaylara boğulmadan, daha kısa bir yol biliyorsunuz. Kendi bildiğiniz yoldan gitmeye ne dersiniz? Sonunda vaktiniz size kalabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Başak Burcu

Yakın zamanda sizin de üzerinde çalıştığınız bir konuda hata yapan bir kişiye karşı çok sert çıkışmış olabilirsiniz. Hangimiz tecrübesiz olduğumuz zamanlarda hata yapmadık ki? Elbette tecrübe de bu şekilde kazanılıyor. Bu yüzden öfkelenmek yerine karşınızdakine biraz izin vermeye ne dersiniz? 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Terazi Burcu

Hayranlık duyduğunuz, önemsediğiniz bir kişi sizi bir yere davet edebilir veya size bir teklifte bulunabilir. Hiç beklemediğiniz bu öneri, sizin için bambaşka kapılar açabilir. Şansınızı iyi kullanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Akrep Burcu

İnovatif insanlar bazen çevreleri tarafından hemen anlaşılamazlar. Siz de hayal gücü geniş birisiniz ve bazen çevrenizdekiler tarafından anlaşılamadığınız zamanlar oluyor. Böyle durumlarda öfkelenmek yerine kendinizi daha farklı şekilde ifade etmenin yollarını araştırmalısınız. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Yay Burcu

Bazen problemlerin biri biter, diğeri baş gösterir. Siz de benzer bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda isyan etmek veya mutsuzluğa kapılmak yerine yaşadığınız problemlerden ders çıkarmak, kendinize yeni şeyler katmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Oğlak Burcu

Hayat her zaman aynı hızda akmaz. Bazen yaşadığınız koşullara uyum sağlamak için hızınızı azaltmanız veya bazı şeyleri değiştirmeniz gerekebilir. Siz de benzer bir dönemden geçiyorsanız endişeye kapılmayın, yakında normal düzeninize dönebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Kova Burcu

Hayatta bazen en sevdiğimiz kişilerle de zor zamanlar yaşayabilirsiniz. Bugünlerde bir yakınınız sizi biraz zorlayabilir. Unutmayın; zorluklar geçer ancak ilişkiler kalıcıdır. Bazen sevdiklerinize karşı biraz daha toleranslı davranmanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Balık Burcu

Bazen iltifatlar veya karşınıza çıkan güzel fırsatlar karşısında mütevazılığın sınırını koruyamadığınız ve karşınızdakini ürküttüğünüz zamanlar olabilir mi? Hepimiz zaman zaman bunu yapıyoruz. Biraz daha özgüveninizi yükseltebilirseniz, siz de güzellikleri hak ettiğinize daha çok inanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!