Günlük burç yorumları: 7 Ocak

Koç Burcu

Hızlı kararlar vermek için doğru bir zaman olmayabilir. Her şeyi en az iki defa düşünmek, istenmeyen durumların önüne geçebilir. Böylelikle riskleri azaltabilir ve olası sorunlardan kendinizi koruyabilirsiniz. Bazen çok şey yapmak değil, doğru şeyi yapmak daha önemlidir. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Boğa Burcu

Üzerinde çalıştığınız projenin her bir detayını kontrol etmek zorunda değilsiniz, önemli olan büyük resme odaklanmak, projenin tümünü başarıyla yürütebilmek. Üstelik bu yöneticilik özelliklerinizi geliştirmenize ve kendi değerinizin farkına varmanıza yardımcı olur. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak.Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

İkizler Burcu

Bazen olayları akışına bırakmak, size sandığınızdan daha fazla güç verir. Kontrolünüzden çıkmaya başlayan bir durum olduğunu fark ettiğinizde, olaylara objektif bir şekilde bakabilmek ve “Olacak olan olur” diyebilmek, kendinizi daha özgür hissetmenize yardımcı olur. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun.Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Yengeç Burcu

Yakın ilişkilerinizle ilgili bazı can sıkıcı durumlar yaşayabilirsiniz. Kendinizi daha hassas, alıngan hissedebilir, çevrenizdekilerin size karşı özensiz davrandıkları algısına kapılabilirsiniz. Böyle zamanlarda tartışmaya girmemek ve bu duygunun geçmesini beklemek en iyisi. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. İlişkilerin en temel yapı taşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Aslan Burcu

Yeni şeyler denemekten, sınırları zorlamaktan, öncülük etmekten çekinen biri değilsiniz ancak bazen daha kolay geldiği için alışkanlıklara kapılabiliyorsunuz. Bazen yeni şeyler denemek için kendinizi biraz zorlamanız gerekebilir. Bu size bambaşka kapılar açabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Başak Burcu

Aşk hayatınızla ilgili bir kafa karışıklığı yaşıyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda kendinize veya karşınızdaki kişiye objektif bir şekilde bakamayacağınız için hem sizi hem de sevdiğiniz kişiyi iyi tanıyan birinden destek alabilirsiniz. Böylelikle yaşanan sorunu daha iyi bir şekilde görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Terazi Burcu

Son zamanlarda sevdiklerinize yeterince vakit ayıramamış olabilirsiniz. Oysa arkadaşlıklar insanın hayatına pek çok anlamda güzellikler katar, cesaret ve ilham verir, güven ve aidiyet duygusunu geliştirir. Arkadaşlarınızla fiziksel olarak görüşemeseniz de onları arayarak düşündüğünüzü belirtebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik?Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Akrep Burcu

Üzerinizde çok fazla baskı hissediyor, her adımınızın izlendiğini düşünüyor, duygusal olarak yetersiz hissediyor ve hiçbir konuda başarılı olamayacağınıza inanıyor olabilirsiniz. Oysa bu döngüyü kırmak sizin elinizde. Kendinize izin verirseniz, yapacağınız herhangi bir şeyin çevrenizdekiler tarafından ilgiyle takip edildiğini siz de görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek?Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Yay Burcu

Üzerinde çalıştığınız şeye biraz ara verip, mola alma ihtiyacı duyuyor olabilirsiniz. Bu durum size kendinizi kötü hissettiriyor ve ekip ruhunu zedelediğinizi düşündürüyor olabilir. Ancak bazen içinizden gelen sese kulak vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı!Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Oğlak Burcu

Birçok konuda yeteneğinizi kaybettiğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Oysa size ait olan ne varsa, yerli yerinde duruyor. Bazen insan çok fazla analiz etmekten ve detaylara saplanıp kalmaktan bütünü göremeyebiliyor, kendi değerinin farkına varamayabiliyor. Kendinize biraz destek olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz.Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Kova Burcu

Fiziksel enerjiniz çok yüksek, kendinizi herhangi bir konuda harekete geçmeye hazır hissediyorsunuz. Ancak bir yandan da duygusal olarak bir yorgunluk söz konusu. Böyle zamanlarda enerjinizi kullanmalı, aklınızdan geçenleri bekletmeden yerine getirmelisiniz. Aynı zamanda zihninize ve duygularınıza da biraz mola verip, düşüncelerden kurtulmalarını sağlamalısınız. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Balık Burcu

Bazen çevrenizdekiler sizi ciddiye almayabiliyor. Bunun sebebi, başkalarının anlamakta zorlandığı hayalleriniz olabilir. Ancak kimsenin eleştirilerinin veya itirazlarının sizi hayallerinizden koparmasına izin vermeyin. Sizi anlamıyorlarsa bile içinizdeki potansiyelin orada olduğunu siz biliyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek…Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!