Günlük burç yorumları: 5 Ekim

Koç Burcu

Biraz yoğun bir gün sizi bekliyor. Bekleyen, yarım kalan işleri tamamlamanın tam sırası. Gökyüzü de size bu konuda destek oluyor. Hızlı bir çalışmayla üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir şey yok. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır.¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Boğa Burcu

Güne başlarken ufak bir değerlendirme yapmak iyi olabilir; nelere devam etmeli, neleri sonlandırmalısınız? Ay, duygusal Başak burcundan çıkıp mantığın sesi Terazi’ye geçiyor. Özellikle işle ilgili önemli konuları görüşmenin tam zamanı. 

Uplifers önerisi:  Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

İkizler Burcu

Ay’ın enerjisi yavaşlıyor. Daha önce başladığınız işleri bitirmenin tam zamanı. Yeni başlangıçlar yapmak yerine mevcut işleri tamamlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz sonuçlar, sizi zaman içinde yeniliklere de götürecektir. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Yengeç Burcu

Bugün biraz enerji seviyeniz düşük olabilir. Böyle zamanlarda sizi fiziksel ve zihinsel olarak çok fazla yoracak işlere kalkışmak yerine, iyi bildiğiniz, bir süredir devam eden işleri tamamlamak daha akıllıca bir adım olur. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Aslan Burcu

Bir süredir vitesi en yükseğe takmış, hızlı bir şekilde ilerliyorsunuz. Oysa arada durmak, soluklanmak, etrafınızda olup bitenleri gözlemlemek de iyi bir fikir olabilir. Ay’ın Başak burcunda Terazi’ye geçişiyle birlikte siz de biraz daha kendinize, zevklerinize odaklanabilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Başak Burcu

Yılın bu zamaları, uzun zamandır üzerinde çalıştığınız konulara son dokunuşu yapmak iyi olabilir. Ay, Başak burcundan ayrılıp Terazi’ye geçiyor. Biraz daha duygularınıza, kendinize, mutluluklarınıza odaklanmakta fayda var. Sağlığınızla ilgili konuları önceliklendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bizler genelde kilo aldığımız zaman diyet yaparız, hastalandığımız zaman sağlıklı olmaya çalışırız, mutsuz olduğumuz zaman mutluluk arayışına gireriz. Halbuki sağlık ve mutluluk hayatımızın bir parçası olması gerekir ki kilo almayalım, hastalanmayalım ve mutlu olalım. “Sürdürülebilir sağlık ve mutluluk felsefesini yaşamınıza nasıl dahil edebilirsiniz?

Terazi Burcu

Kendi bedeninizle, duygularınızla bağ kurmak için harika bir zaman… Ay’ın sizin burcunuza geçmesiyle birlikte duygusal olarak daha yoğun bir döneme girebilirsiniz. Hisleriniz çok kuvvetli. Özellikle romantik ilişkilerinizde güzel bir döneme giriş yapıyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Akrep Burcu

Planlarınızı iptal edin, telefonunuzu kapatın, biraz gözlerden uzak bir yer seçin… Kendinize vakit ayırmak, dış dünyanın baskısından ve yoruculuğundan kaçmak iyi fikir olabilir. Ay ve Satürn arasındaki ilişki, bunun sizin için iyileştirici olabileceğini fısıldıyor. 

Uplifers önerisi: İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsanız, metrobüse binerken insanların önünüze geçmesini, size çarpmasını ya da yer vermemesini ‘normal’ bile karşılayabilirsiniz. Trafikte kaldığınızda mesainize yetişebilmek için yayalara yol vermemek sizin için son derece ‘doğal’ olabilir. Peki, bu davranışların nezaketten ve ‘medeniyetten’ uzak olduğunu bildiğimiz halde sürdürmemizin nasıl bir sebebi olabileceğini daha önce hiç düşünmüş müydünüz? “Şehir hayatı ve insan davranışları üzerindeki etkileri: Kalabalık şehirler kaba insanlar mı yaratıyor?

Yay Burcu

Ay, mantığın simgesi Başak burcundan ayrılıyor ve dengeyi seven Terazi burcuna geçiyor. Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız konulara son dokunuşu yapıp tamamlamak iyi olabilir. Öte yandan biraz yavaşlamak, Terazi’nin dengesini bulmasına yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Oğlak Burcu

Bir Oğlak burcu olarak sizin için yavaşlamak, işleri ağırdan almak neredeyse imkansız. Ancak en azından kendi duygularınızla iletişime geçmek, duygularınızı ifade etmek biraz yavaşlamanıza ve farkındalığınızı artırmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Kova Burcu

Ay’ın Başak burcundan ayrılıp Terazi’ye geçiş yapması sizi de yakından ilgilendiriyor. Üzerinizdeki olumsuz havadan kurtulabilirsiniz. Ancak yine de çok hareketli günlerin sizi beklediğini söylemek imkansız. Biraz daha yavaş yavaş ilerlemek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Balık Burcu

Ay’ın konumu sebebiyle bugün biraz enerjiniz düşük olabilir. Ancak bunun sizi olumsuz göstermesine izin vermemelisiniz. Enerjinizin düşük olması; dinlenmek, kendinize vakit ayırmak için harika bir fırsat olabilir. 

Uplifers önerisi: Gördüğünüz rüyaları hatırlamak kendi hayatımızın tek sorumlusu olduğumuzu kabul etmekle yakından ilgilidir. “Kendinizle iş birliği kurmak: Rüyaların anlamı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!