Günlük burç yorumları: 5 Ekim

Koç Burcu

Karşınıza çıkan yeni bir insanı veya fırsatı değerlendirirken aceleci olmayın. İlk anda hemen bir yargıya varmak her ne kadar hepimizin yaptığı bir şey olsa da, bu defa dikkatli olmanızda fayda var. Eğer sabırlı olursanız, bu kişinin veya fırsatın göründüğünden çok daha kıymetli olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Önyargılar hızlıca karar verebilmemiz için bazen işimize yarasa da, kimi zaman da yanıltıcı olabilir. “Ön yargı nedir? Neden ön yargılı davranıyoruz?

Boğa Burcu

Hiç bilmediğimiz dilde bir şarkıyı dinlerken duygulanabiliriz, öyle değil mi? Bu durum aslında hayatın başka alanlarında da geçerli. İşte bu yüzden sevgili Boğa, bugün kendini çok iyi ifade edemeyen biriyle karşılaşırsan, ne dediğinden çok ne hissettirdiğine odaklanmaya çalış. 

Uplifers önerisi:  Dinlemek gerçek bir sanattır. Çoğu zaman dinlediğimizi sanırken aslında ne söyleyeceğemizi planlarız. İşte böyle anlarda aslında karşımızdakini gerçek anlamda duyamayız. Empati ile dinlediğimizde ise gerçek bir iletişimin kapılarını aralarız. “Empati kurmayı ne kadar becerebiliyoruz: Birini dinlerken yapmamanız gereken 9 şey

İkizler Burcu

Biri sizden bir cevap bekliyor olabilir ama belki de siz henüz o cevabı bilmiyorsunuzdur. Sırf o kişi ısrar ediyor diye acele bir cevap vermeyin. Düşünmek için ne kadar zamana ihtiyacınız varsa o kadar düşünün. Kendinize karşı sabırlı olmayı ihmal etmeyin.

Uplifers önerisi: Sırf bir başkasını memnun etmek için içinize sinmeyen şeyler yaparken buluyor olabilirsiniz kendinizi. Böyle anlarda başkasını memnun ederken kendinizi ihmal ettiğinizi fark edebilirsiniz. Hem kendinizi hem karşınızdaki kişiyi önemsemenin bir yolu var: Sınır çizmek. “Kişisel sınırlarımızı korumak: Kendimize olan sevgimizin en önemli göstergesi

Yengeç Burcu

Mutluluğunuzu gelecekteki bir zamana erteliyor olabilir misiniz? O mükemmel ilişkiyi, hayalinizdeki işi veya evi bulunca mutlu olma koşullarınızın tamamlanacağını düşünerek hayatınızı bekleme moduna alıyor olabilirsiniz. Sevgili Yengeç, unutmayın ki hayatı doya doya yaşadığınızda beklediğiniz şey her ne ise onunla karşılaşma olasılığınız çok daha fazla olacaktır. 

Uplifers önerisi: Hayatın yaşandığı tek an şu andır. Mutluluğunuzu ertelemek yerine onu anbean gerçekleştirebilirsiniz. “Mutluluğu, yarına, geleceğe, emekliliğe ertelemeyin: Anda yaşamanın önemi

Aslan Burcu

Önemli bir değişikliğin arifesinde olabilirsiniz. Etrafınızdaki insanlar bunu yapmanıza karşı çıkabilir. Eğer siz bu değişikliğin yapılması gerektiğine inanıyorsanız, bu itirazlara aldırış etmeden kendi yolunuzda gidebilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Başkalarının ne dediğine kulak vermek önemlidir elbette ama en nihayetinde sizin için neyin iyi olduğunu sizden daha iyi kimse bilemez. Kendi iç sesinizi dinleyin. “Hayatta büyük bir değişikliğe ihtiyaç duyduğunuzun 5 belirtisi

Başak Burcu

Bir süredir size pek de iyi davranmayan birinin tavırlarında bir değişim fark edebilirsiniz. Doğal olarak bu değişim karşısında ilk hissedeceğiniz şey şüphe olacak. Bu tür bir şüphe çok doğal. Bu kişiye güvenmemek en tabii hakkınız, ancak bir şans vermek isterseniz o da aynı derecede doğal. Böyle bir ikilemde kalırsanız ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz: İç sesinize güvenin. 

Uplifers önerisi: Karşımızdaki insanın tavırlarında ani bir değişim gördüğümüzde bu değişimin kalıcı olup olmadığına hemen güvenemeyebiliriz. İnsan ilişkilerinde güven ve güvensizlik duygusunun temellerini oluşturan şeylere bakmak ve güvensizlikten kurtulmanın yollarını araştırmak size iyi gelebilir. “İlişkilerinizde güvensizlik duygusundan kurtulmanın 5 yolu

Terazi Burcu

Sevgili Terazi, bazen aradığımız cevaba ulaşmanın yolu bırakmaktan geçer. Bir şeye sımsıkı tutunduğumuzda, onu çok önemli bir yere koyduğumuzda gerçekten istediğimizin o olup olmadığını bile sorgulayamaz hale geliriz. Bugün avuçlarınızı gevşetin, tutunduğunuz şeyleri bırakın, bir bakın hayat size ne getirecek? 

Uplifers önerisi: Bir şeylere inatçı bir şekilde tutunmak bazen bizi ilerlemekten alıkoyar. Akışa katılmak ise hayatın sürprizleri için kocaman bir kapı aralar. “Bırakmak ya da bırakamamak: İşte bütün mesele bu!

Akrep Burcu

“Çok güldük, kesin ağlayacağız” düşüncesi belki sizin de zihninizin derinlerine kök salmış bir düşünce olabilir. İşte bu yüzden sevgili Akrep, bugün başınıza gelen güzel bir şeye sevinirken, aklınıza o düşünce gelip yerleşebilir. Şimdi sakince o eski düşünce kalıbından uzaklaşın ve başınıza gelen güzelliğin tadını doyasıya çıkarın. 

Uplifers önerisi: Negatif duyguları hemencecik benimserken pozitif duygulara karşı bir direnciniz olduğunu hissediyor olabilirsiniz. Peki, sizce neden bu böyle? “Hayattan keyif almayı ve mutluluğu kabul etmek neden bu kadar zor?

Yay Burcu

Belli bir yere varmak üzere yola çıktığınızı düşünün. O yolda giderken bir bakmışsınız sağınızda harika bir manzaraya çıkan bir yol uzanıyor. Hedefinizden vazgeçip o yola sapmak size nasıl hissettirir? Bugün, spontane planlara açık olmak için harika bir gün. Planlarınızı değiştirmekten korkmayın. 

Uplifers önerisi: “Hayat biz planlar yaparken başımıza gelenlerdir” demiş John Lennon. Hayatın böylesine sürprizlerle dolu bir yolculuk olması tam da bu yüzden değil mi? “Plansızlık en iyi plan olabilir mi?

Oğlak Burcu

Bugün sorun yaşadığınız bir kişiyle bu sorunu açıkça konuşmak isteyebilirsiniz. Ancak “Ya aramız bozulursa?” korkusu sizi bunu yapmaktan alıkoyuyor olabilir. Unutmayın, size değer veren bir kişi bir sorunu dile getirdiğiniz için aranızın bozulmasını göze almaz. O yüzden canınızı sıkan şey her ne ise, konuşmaktan çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Sorunlarımızı şiddetsiz bir dille ifade edebilmek sağlıklı ilişkilerin temelidir. Bunun için iletişim stratejilerinden faydalanabilirsiniz. “Sağlıklı iletişim nedir: İletişimin 4 boyutu ve etkili iletişim stratejileri

Kova Burcu

Birinin sizin hakkınızdaki düşüncelerini kontrol etmeniz mümkün değildir. Elimizden gelen en iyi şey kendimiz olmak ve başkalarının bunun değerini bilmesini ummaktır. O yüzden bugün kendinizi birini memnun etmek için bir şeyler yaparken bulursanız, durun ve düşünün: Ne kadar kendinizsiniz?  

Uplifers önerisi: Başkalarını memnun etmek için kendinizden uzaklaştığınızda bir bakmışsınız ki kendinizi memnun edemiyorsunuz. Kendiniz olmaktan korkmayın çünkü ancak kendiniz olduğunuzda huzurlu olabilirsiniz. “Kendin gibi olmaktan korkmamak: Gerçek olmak

Balık Burcu

Bu aralar rüyalarınıza dikkat edin. Zihniniz, canınızı sıkan bir konuda çözüm yolu bulmanıza engel oluyor olabilir, ama rüyalarınız şu sıralar size yol gösteremeye hazır. Rüyalarınızı farkındalıkla inceleyin, ipuçlarını takip ederek yolu bulabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bilinçaltınız, uyanıkken fark edemediğiniz çıkış yollarını size uyurken gösterebilir. “Rüyalar bilinçaltınıza dair ne anlatıyor: Freud ve dört rüya tipi

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!