Günlük burç yorumları: 3 Şubat

Koç Burcu

Bugün, işle alakalı önemli bir kişiden veya romantik partnerinizden sizi sevindirecek bir mesaj gelebilir. Yazı veya konuşma içeren bu girişim, sizi veya her ikinizi ilgi odağı haline getirebilir. Bu yüzden karşınıza çıkacak fırsattan en iyi şekilde yararlanın. Umut verici gelişmeler kapıda. Çok çalıştınız ve şimdi meyvelerini toplamaya hazırsınız.

Uplifers önerisi: “Fırsatlar gelmez, onları sen yaratırsın.” Chris Grosser Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? O kişi bizden daha farklı fırsatlara sahip olmuştur… Peki, şimdi bu inancımıza daha yakından bakmaya ne dersiniz?: “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Boğa Burcu

Bugün oldukça ilginç bir konuşma yapmaya hazır olun. Konuşacağınız kişi, size yepyeni bir bilgi dünyasının kapılarını açacak bir ton bilgi sağlayacak! Heyecan ve mutluluk gün boyu sizinle olacak. Bu konuşma, geleceğiniz üzerinde bir etkiye sahip olabilir, bu yüzden can kulağıyla dinlediğinizden emin olun.

Uplifers önerisi: Hiç kimse senin gözünden göremez! Senin gördüğün sana özeldir. Tıpkı denizin üzerine yansıyan güneş ışınlarının sana ne hissettirdiğinin yalnızca sende bıraktığı etki gibi. Bazılarımız gözlerini kısarken bazılarımız özellikle seyreder. Hayat da böyledir işte! Olaylara bakış açımızdaki farklılıklar bundandır. İnsan yalnızca baktığı kadar görebilir ve yalnızca duymak istediği kadar duyabilir. “Dinlemeyi öğrenmek, işte bütün mesele bu!

İkizler Burcu

Fiziksel ve zihinsel enerjiniz şu anda son derece güçlü. Eğer yaratıcılık gerektiren bir işle meşgulsanız, bu enerjiyi sizin için çok şey ifade eden bir projeye harcamak isteyebilirsiniz. Atletik biriyseniz, muhtemelen dışarı çıkıp koşu ya da kardiyo yapmak isteyeceksiniz. Yine de bu enerjinin çoğunun hızla tükenebileceğini unutmayın. Daima dengede kalmaya çalışın.

Uplifers önerisi: Her birimiz kendi kapasitemize göre belirli bir enerjiye sahibiz. Beslenme düzeniyle, sporla, yaşam kalitesine göre bu enerji bazen düşebilir ya da yükselebilir. Ama her ne olursa olsun, günden güne değişebilmekle beraber belli bir zaman aralığında belli bir enerjiye sahip oluyoruz. Ve bize verilen zamanı geçirirken bu enerjiyi kullanma yöntemimize, kullandığımız alanlara göre tamamladığımız iş sayısı değişken olabiliyor. Bazen bir sürü şey yapmış olabiliyoruz. Bazense belki bir saat süren büyük bir iş tamamlıyoruz ve sonrakilere enerjimiz kalmıyor. Zaman yönetimi yapabilmek için enerjini nelere harcadığını bilmek çok önemli ve genellikle atlanan bir detay. “Zaman yönetiminde önemli bir ayrıntı: Enerjini nelere harcadığını keşfet

Yengeç Burcu

Bugün evinize sizin için duygusal açıdan çok şey ifade edebilecek bir paket gelebilir. Bu belki, veren kişi için de büyük bir fedakarlığı temsil ediyordur. Yapacak çok işiniz olmasına rağmen günün büyük bir bölümünde bunu düşünmeye odaklanabilirsiniz. Hediyeyi verene teşekkür ederken sıcak ve samimi olun ama çok coşkulu davranmamaya dikkat edin. Sonuçta arkadaşınızı utandırmak istemezsiniz.

Uplifers önerisi: Her insan konuşmak ve kendini ifade etmek ister. Anlatmanın altındaki temel ihtiyaç ise anlaşılmaktır. Bir insana verebileceğiniz en değerli hediye dikkatinizdir; karşınızdakini dinlemek ve anlaşıldığını hissettirmektir. “Temel ihtiyaç anlaşılmak ise, birine verebileceğiniz en değerli hediye nedir?

Aslan Burcu

Bir arkadaşınız yanınıza gelip işlerini yürütürken ona eşlik etmenizi isteyebilir. Hemen hayır demeyin. Çünkü bu, sadece rutinden uzaklaşmak için değil, aynı zamanda bu kısa yolculuklar sırasında yeni ve olumlu şeyler olabileceği için de iyi bir fikir. Gün içinde zihniniz aniden farklı fikirlerle dolup taşabilir. Spontane’lığa alan açın ve olanlardan en iyi şekilde yararlanın.

Uplifers önerisi: Planlara ve alışkanlıklara olan düşkünlük, hayatı spontane yaşamamıza engel olabiliyor. Düzenimizi kontrol altında tutmak ve güvenli alanımızdan ayrılmamak çekici görünse de alışkanlıklarımıza takılı kalmak zaman zaman hayatın doğal akışını kaçırmamıza neden olabilir. Organize, disiplinli ve planlı bir yaşamın pek çok faydası olmasına rağmen, hayatı spontane yaşamanın da kendine göre faydaları olduğunu söylemek mümkün. “Hayatı spontane yaşamanın 3 özgürleştirici etkisi

Başak Burcu

Parayla ilgili evrak işleri bugün çok zamanınızı alabilir. Bu can sıkıcı olsa da sizin için olumlu yönde fark yaratabilecek bir şey. Bu nedenle mümkün olan en kısa sürede ele almanızda fayda var. Odaklanmaya çalışın ve ihtiyacınız olduğunda yardım istemeyi unutmayın. İşlerinizi hallettikten sonra bunu, akşam arkadaşlarınızla dışarı çıkarak kutlayın.

Uplifers önerisi: Bir işi yaparken kendimizi başka bir düşünceyle iç içe bulma, dış uyaranlardan kolayca etkilenme, uzun süreli dikkat ve odaklanma gerektiren işleri erteleme… Bu tür durumlar size de tanıdık geliyor mu? Susmayan telefonlar, sürekli bildirim sesi gelen mailler, konuşmaların bitmediği whatsapp grupları, kısa aralıklarla cep telefonunu kontrol etme isteği… Peki ya bunlar? Dikkat süresini ve odaklanmayı artıran yöntemlerin arayışındaysanız, yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. “Dikkat süresini ve odaklanmayı artıran 10 etkili yöntem

Terazi Burcu

Bugün, sizi büyüleyen bir konu, zamanınızın çoğunu işgal edebilir. Bu konuyla ilgili hemen yanıtlanmasını istediğiniz sorular ortaya çıkabilir. Bu yüzden bazı derin araştırmalara girebilirsiniz. Sonuçta istediğinizi bulana ya da onu bulabileceğiniz yerlerden birkaç ipucu elde edene kadar kütüphanede mahsur kalabilir veya internetin derinliklerinde kaybolabilirsiniz.

Uplifers önerisi: “Bir an önce geçsin bitsin.” Tanıdık geliyor mu bu cümle? Şunu düşünelim: Geçince ve bitince ne oluyor? Doğal olarak bittiğinde rahatlıyorsunuz. Ama sonra yenisi geliyor ve o bitsin diye yeni bir çabaya giriyorsunuz… İşte böyle böyle hayat geçiyor! Peki ya önemli olan sürecin ta kendisiyse? “Sonuç odaklı olanlardan mısınız, sürecin keyfini sürebilenlerden mi?

Akrep Burcu

Bugün bilinçaltınızdan gelen duygular, düşünceler ve anılar su yüzüne çıkabilir. Tüm bunlar sizi fazlasıyla meşgul edebilir ve başka konulardan uzaklaştırabilir. Endişelenmeyin, çünkü bu olumlu bir gelişme. Güzel anılar, neşe getirir. Rahatsız edici olanlarsa geçmiş travmalardan kurtulmayı sağlar. Düşüncelerinizi yazın ve sonra sevdiğiniz bir şeyi yaparak dikkatinizi dağıtın.

Uplifers önerisi: Duygular, bize düşünce dünyamızın mesajlarını taşıyan göstergelerdir. Tıpkı, bir hastalığın semptomları ya da belirtileri gibi, duygular da düşünce dünyamızın, zihinsel tutumumuzun ve ilgili konuya yaklaşımımızın bir göstergesidir. Bu sebeple duygularımızla kurabileceğimiz en iyi ilişki, onları dinleyip bize ne söylediklerini duymayı denemektir. “Duygular, düşüncelerimizin elçileridir ve elçiye zeval olmaz

Yay Burcu

Bugün sosyal etkinlikler veya grup etkinlikleri sizin için her zamankinden daha teşvik edici olabilir. Etrafınızda akla gelebilecek her konuda tartışmaya denk gelebilir ve hangisine katılmak istediğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Ve tartışma sona erdiğinde zihniniz ışık hızında çalışıyor hale gelebilir. Bu yüzden günün sonunda, eğer zamanınız varsa ve hava koşulları uygunsa eve yürüyerek gidin. Bunu yapmak, iyi uyuyabilmeniz için kafanızı boşaltacak.

Uplifers önerisi: Yürümek, çoğu zaman üzerine düşünmediğimiz ama aslında bizlere hediye edilmiş eylemlerden biri… Ayaklar yere basmalıdır yürümek için. Her iki bacak aynı anda koordine olmalıdır. Ne daha önce ne daha sonra. Sinir sistemimizden gelen hareket etme mesajı doğru algılanmalıdır ve biz aslında tek bir adım bile atarken vücudumuzdaki onlarca kas, sinir ve hücre o hareketin bir parçası olmak üzere enerji harcayacaktır. “Yürümek: Bu hayatta insana bahşedilmiş en kutsal eylem

Oğlak Burcu

Yazma, konuşma ve iletişim becerileriniz bugün gelişiyor. Çevrenizde sizinle ilgili fikirlerini değiştirecek birçok insanı etkilemeye hazır olun. İnsanlar size olan sempatilerini açıkça ifade edecek ve gün boyunca bütünleşmiş, kabul edilmiş hissedeceksiniz. Bu yüzden bugün kendinizi ifade etmenin bir yolunu bulun ve mutlaka harekete geçin.

Uplifers önerisi: Kendini ifade edemeyen herkes öfkelidir.
Kendi olamayan ve kendinin önünde duran herkes öfkelidir. Kendin olmak, ne istersen yapmak ve bunun için cesaretli olmak, devam etmek gerçek bir dirayet ve yerinden oynatılamaz bir irade gerektirir. Hani ne olursa olsun, gönlünün sesi vicdanının feneriyle aydınlanmış yolda yürüme hali… Kim ne der, kimlikler nasıl “hiç” olur düşünmeden.. Başkalarının ve kendinin sanrı silüetinden bağımsız hareket etmek. “Duygularınıza yol açın: Kendini ifade edemeyen herkes öfkelidir

Kova Burcu

Bugün, sizden uzakta yaşayan biriyle yazışmanız, arkadaşlıktan daha fazla bir şeye yol açıyor gibi görünebilir. Bu kişi sizinle hemen hemen her konuda hemfikir görünüyor; bu nedenle aranızda sıcak duygular gelişebilir. Ancak henüz yüz yüze tanışmadıysanız, en azından bir ilişki için umutlanmadan önce tanışmayı bekleyin deriz. Sonuçta o kişi tam istediğiniz şey olabilir ya da olmayabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Uplifers önerisi: Uzaktaki partnerinizle ilişkinizi canlı ve güçlü tutmak büyük bir sınav gibi görülür, hatta birçok kişi tarafından imkansızmış gibi algılanır. Fiziksel temasın azlığı ya da yokluğu ilişkiyi zorlayan bir etken olsa da, uzaktan ilişkilerle ilgili yapılan araştırma ve anketler farklı bir sonuç ortaya koyuyor: Birbirine mesafe olarak yakın yaşayan sevgililerin sahip olabileceği kadar kaliteli bir ilişki sürdürmek, uzaktan da mümkün. Uzak mesafeli ilişkiler de diğer ilişkiler gibi sağlıklı bir şekilde yürütülebilir. “Uzak mesafeli ilişkileri yürütmek için ipuçları

Balık Burcu

Finansal haberlere yönelik hızlı bir araştırma yatırımlarınızın, özellikle de mülkle ilgili olanların, düşündüğünüzden çok daha değerli olabileceğini ortaya çıkarabilir. Dolayısıyla “Arkama yaslanıp her şeyin yoluna girmesine izin vermek mi yoksa aktif olarak çalışmak mı” ikileminde kalabilirsiniz. Bu noktada acele hareket etmeden önce mutlaka bir uzmana danışın. Doğru şeyi yaptığınızdan emin olmanız, yararınıza olacak.

Uplifers önerisi: Hayatımızın önemli bir zamanı para kazanmakla geçmektedir ve bu süreç yaşam tarzımız ve kim olduğumuzla yakından ilişkilidir. Parayı sadece kazanmak değil, harcamak da bir yönetim becerisi ister. Dolayısıyla kendi içinde bile birçok açıdan ele alınmayı hak eden bir süreçtir para yolculuğu. “Kendimizi ve finansal dünyamızı tanımak neden önemlidir?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!