Günlük burç yorumları: 3 Şubat

Koç Burcu

Yaratıcı olmadığınızı düşünerek kendinize haksızlık ediyor olabilir misiniz? Aslında aradığınız yaratıcı güç sizin içinizde, sadece kendinizi ifade etme şeklinizi buna uygun hale getirmeniz gerekebilir. Öne çıkmak için doğru bir zaman. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Boğa Burcu

Eğer aklınızda bir fikir varsa, bunu etrafınızdakilerle paylaşmak için acele etmeyin. Bazen çevrenizdekiler, sizin kadar öngörülü olmayabilir ve bu fikrin gelecekte nasıl bir şeye dönüşeceğini hesaplayamadığı için sizi olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden fikirlerinizi biraz olgunlaştıktan sonra paylaşmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

İkizler Burcu

Siz ne zaman bir adım atmaya kalksanız, tüm dünyanın birleşip size engel olmaya çalıştığı duygusuna mı kapılıyorsunuz? Aslında böyle zamanlarda, o engellerin ne olduğunu değerlendirip ona göre karar vermek gerekir. Belki de tüm o engeller, önemli bir noktaya dikkat etmeniz için size verilen işaretler olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Yengeç Burcu

Hayal gücü çok geniş, güçlü düşünceleri olan birisiniz ancak bugün biraz bunlara ara verip sorumluluklarınıza odaklanmak iyi olabilir. Yapmanız gereken telefon görüşmeleri, bekleyen ödemeler, gidilmesi gereken yerler bugün biraz daha ön planda olabilir. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Aslan Burcu

Birlikte çalıştığınız bir kişiyle aranızda bir anlaşmazlık yaşanabilir. Siz bu anlaşmazlığın kendi değerlerinizle ilgili olduğunu düşünüp geri adım atmak istemeyebilirsiniz. Ancak biraz dikkatlice incelediğinizde, bunun bir güç veya ego savaşı olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Başak Burcu

İşle ilgili bir konuda daha önce tamamlamayı planladığınız bir projeyle ilgili gecikmeler söz konusu olabilir. Bu durum ilk başta sizin canınızı sıksa da yaşan gecikme, daha önce görmediğiniz şeyleri fark etmenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Terazi Burcu

Bazen ilişkilerde tolerans göstermekle göstermemek arasında bir seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. Eğer karşınızdaki kişi bir şeyleri değiştirmeye çalışıyorsa, ona yardımcı olabilirsiniz. Ancak bazen de bu değişimin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğine dair kuvvetli düşünceleriniz olabilir. Böyle zamanlarda sessizce uzaklaşmayı da tercih edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Akrep Burcu

Bir şeyi denemeden, sonucunun ne olacağını asla bilemezsiniz. Önemli bir karar verme aşamasında olabilirsiniz. Bu kararı vermek zor olsa da şunu unutmayın ki hayal kırıklığına uğramak sizi bitirmez. Aksine, hayal kırıklığını da tecrübe etmiş olursunuz. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Yay Burcu

Yakın zamanda bir arkadaşınızla ilgili olarak hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Bu durum ilk başta sizi üzmüş olabilir ancak şöyle düşünün; yaşanan bu hayal kırıklığı sonucunda artık kendinize daha çok inandığınızı, özgüveninizin arttığını düşünmüyor musunuz? 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Oğlak Burcu

Gerçekleşmesini istediğiniz bir şey karşısında siz kendinizi yeterince güçlü hissetmiyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda şansınızı denemekten çekinmemelisiniz. Cesaretinizi toplayın ve utangaçlığı bir kenara bırakıp isteklerinizin peşinden gidin. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Kova Burcu

Yaşadığı anın kıymetini bilen birisiniz. Uzun zamandır istediğiniz bir şeyi gerçekleştirmek için cesaretinizi toplayın. Ancak hemen adım atmak yerine öncelikle araştırma ve planlama sürecini geçirmelisiniz. Böylelikle sonrasında daha sağlam adımlar atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Balık Burcu

Kaba veya kinci bir insan olmasanız bile sizi üzen birinin içten içe ders çıkarmasını, yaptığından pişman olmasını istiyor olabilirsiniz. Bunun için kendinizi suçlamayın, son derece insani bir durum. Ancak vaktinizi ve enerjinizi buna ayırmak yerine, kendi hayatınızdaki güzellikleri düşünün. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!