Günlük burç yorumları: 26 Ekim

Koç Burcu

Venüs ve Neptün’ün etkisiyle kendinizi aşk ve romantizmin kollarında bulabilirsiniz. Ancak gerçekçi bakış açınızı kaybetmemek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatınızda hiç her şeyin çok yolunda gittiği günleriniz oldu mu? Maddi desteğe ihtiyacınız olduğunda şirket politikasında olmadığı halde bir anda gelen teşvik primi, tek başına taşınmaya çalışırken aniden ortaya çıkan, uzun zamandır görmediğiniz ve enteresan bir şekilde sanki sadece taşınmanıza yardım için gelmişçesine sonrasında yine bir daha görmediğiniz bir dost. Olan her şeyin tam zamanında, tam olması gerektiği yerde, olması gerektiği gibi olduğu, neredeyse “Bu bir mucize” dedirten anlar. “Dileğiniz gerçek olsa şaşırır mıydınız: Bakış açınızla kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz

Boğa Burcu

Venüs, sizi adeta aşkın kollarına bırakıyor. Birden ayaklarınız yerden kesilmişçesine kendinizi bu duyguya teslim edebilirsiniz. Bu duygunun tadını çıkarın ancak sizi uzun süreli ele geçirmesine engel olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

İkizler Burcu

Bugün gökyüzü biraz bulanık, o yüzden gerçekleri görmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Venüs’ün etkisi, etrafınızdaki her şeyi olduğundan daha iyi ve daha romantik görmenize neden olabilir. Siz kendinizi daha gerçekçi bir noktaya çekmek için çabalayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Yengeç Burcu

Venüs ve Neptün arasındaki bağlantı, olayleri gerçekte olduğundan daha farklı görmenize neden olabilir. Elinizde olmayanlara odaklanmak yerine sahip olduklarınızı masaya yatırıp daha gerçekçi değerlendirmeler yapmalısınız. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Aslan Burcu

Özel ilişkilerinizde gerçekle romantizmi ayırmakta zorlanabilirsiniz. Enerjinizi, sonu gelmeyen hayaller için harcamak yerine daha ayakları yere basan planlar yaparak ilerlemekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Başak Burcu

Venüs ve Neptün arasındaki bağ, sizi her ne kadar gerçeklikten koparmaya çalışsa da siz mümkün olduğunca gerçekçiliğe bağlı kalmaya çalışabilirsiniz. Gerçekten ihtiyacınız olanın ne olduğunu bulmaya çalışırsanız işiniz kolaylaşabilir. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Terazi Burcu

Burcunuzun yöneticisi Venüs’ün rehberliğindesiniz. Ancak Venüs ile Neptün arasındaki ilişki, sizi gerçeklikten uzaklaştırabilir, hayatı toz pembe görmenize neden olabilir. Oysa gerçekler sizi güvende tutar. Gerçekte bağınızı koparmayın.  

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Akrep Burcu

Paranızı nasıl harcadığınızı gözden geçirmekte fayda var. Venüs ve Neptün arasındaki ilişki, sizi gerçeklikten koparırken yanlış harcamalar yapmanıza da neden olabilir. Paranızı harcarken, bir kez daha düşünmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? “Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

Yay Burcu

Venüs ve Neptün arasındaki ilişki sizi de biraz hayalperest yaparken, bir yandan aile ilişkilerinizi de karıştırabilir. Sınırlarınızı koruduğunuzdan ve istemediğiniz bir şeyi açıkça ifade ettiğinizden emin olun. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Oğlak Burcu

İlişkileriniz bir çeşit sınavdan geçebilir. Bu sınav sırasında sakinliğinizi korumaya özen göstermelisiniz. Hayallere kapılıp giderken olmasını istediklerinizle mevcut olan hali arasındaki fark büyüyebilir. Gerçekçi çizgide kalmaya çalışmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Kova Burcu

Bir Kova burcu olarak, sizin için arkadaşlıklar çok önemli. Arkadaşlıklarınızı yeniden gözden geçirmekte, değerlendirmekte fayda var. Kimle vakit geçirdiğiniz, hayatı yaşayış biçiminizle ilgili çok şey söyler. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Balık Burcu

Kariyerinizle ilgili konularda bazı belirsizlikler olabilir. Eğer son zamanlarda değer verdiğiniz şeylere bakış açınızda değişiklikler olduysa, kariyer değişikliği yapmak yerine bazı konuları iyice sindirmeye odaklanmalısınız. Aynı anda birden fazla değişim sizi zorlayabilir. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!