Günlük burç yorumları: 24 Mart

Koç Burcu

Önemli bir noktaya dikkat çekmek veya uğruna mücadele ettiğiniz bir konuda farkındalık yaratmak istiyorsanız, bugün öne çıkmanın tam zamanı! Kelimeleriniz her zamankinden daha güçlü ve etkileyici olabilir. Potansiyelinizi ortaya koymak için daha fazla beklememelisiniz. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Boğa Burcu

Bugün şanslı gününüzdesiniz. Eğer uzun zamandır aradığınız veya satın almak istediğiniz bir şey varsa, tam istediğiniz gibi bir şeyi çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Biraz kendinizi şımartmak fena olmayabilir. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

İkizler Burcu

Bugün özgüveninizin daha yüksek, öne çıkma isteğinizin daha baskın olduğunu mu hissediyorsunuz? Eğer böyle duygular içindeyseniz, bunun kıymetini bilmeli ve değerlendirmelisiniz. İnsan her zaman kendisini bu kadar enerjik ve motivasyonu yüksek hissedemeyebiliyor. 

Uplifers önerisi: Bazı günler canımız hiç çalışmak istemez. İşler gözümüzde büyür, bir türlü masanın başına oturamayız. Böyle durumlarda deneyebileceğiniz 6 yol var. “Aradığınız motivasyona şu anda ulaşılamıyor: 6 adımda iş yerindeki motivasyonunuzu yükseltin

Yengeç Burcu

Son günlerde sır tutmakta biraz beceriksiz olabilir, hatta bu sırrı başkalarıyla paylaşarak sırrın sahibine faydanız dokunacağını düşünebilirsiniz. Oysa bu kendinizi kandırmaktan öteye geçmeyebilir. Bu tür paylaşımlar yapmadan önce o sırrın sahibine danışmak, hiç değilse bir kez daha düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Aslan Burcu

Geçmişin tozlu sayfalarında kalan bir projeyi yeniden gün yüzüne çıkarıp hayata geçirmek için ilk adımı atabilirsiniz. Bu oldukça önemli bir adım çünkü sizi gereksiz endişelerden uzaklaştırmaya yardımcı olabilir. Zorluklarla mücadele etmek, sizi hayata karşı daha dirençli yapıyor.

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Başak Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir projeyle ilgili son dakika değişiklikleri olabilir. Bu durum her ne kadar can sıkıcı olsa da ortaya çıkan yeni sorumlulukları başkasına devretmek yerine kendi yapabileceklerinizi hızlıca tamamlamak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Terazi Burcu

Geçmişte dirençle karışılaştığınız bir değişimi bugün gerçekleştirebilmek için elinizde ihtiyacınız olan tüm kaynaklar mevcut. Geçmişte size karşı çıkan kişiler bile bugün size hak verebilir. Etraftaki bu olumlu atmosferden faydalanarak hızlıca ilerleme kaydedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Akrep Burcu

Bazen insan güne sakin bir şekilde başlamak, kahvesini yudumlarken haberleri okumak, bir arkadaşıyla sohbet etmek isteyebiliyor. Ancak sizin bugün yapmanız gereken, güne hızlıca bir başlangıç yapıp işlerinizi olabildiğince hızlı bir şekilde tamamlamak. Keyifli aktiviteleri birazcık ötelemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Yay Burcu

Bir iş arkadaşınızla ortak bir noktada buluşmakta zorlanıyorsanız, yaratıcılığınızı daha fazla ortaya koyacağınız bir öneriyle masaya gelmek iyi olabilir. Böylelikle karşınızdaki kişiyi daha kolay etkileyebilir ve itiraz edebileceği bir nokta bırakmamış olursunuz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Oğlak Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir konuda, üst düzey kişilerin sandığınız kadar yetkin olmadığını görmek sizin motivasyonunuzu kırabilir. Ancak buna izin vermeyin. Siz elinizden gelenin en iyisini yapmaya devam edin. Belki de bu şekilde ilerlemeniz çok daha kolay olabilir. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Kova Burcu

Bugün kendinizi çok enerjik ve üretken hissediyorsanız, bunu akıllıca kullanmanın yollarını araştırmalısınız. Aklınıza gelenleri çok fazla bekletmeden yapın. Bugün, diğer günlerden çok daha fazla işi tamamlayabilirsiniz. Bu enerjiyi iyi kullanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Balık Burcu

Havalar soğuk olabilir ancak iyice giyindikten sonra dışarı çıkmak, doğanın ve çevrenizdeki hayatın tadını çıkarmak mutlaka iyi gelecektir. Bazen hiçbir şeye karışmadan sadece gözlem yapmak, izlemek ve hayatın kendi içindeki ritmi seyretmek çok iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!