Günlük burç yorumları: 24 Eylül

Koç Burcu

Finansal konulara biraz daha eğilmekte fayda var. Boğa burcundaki Ay, bütçenizi yeniden gözden geçirmenizin iyi olabileceğinin işareti. Eğer tamamlanmamış finansal konular varsa, bunları sonuca kavuşturmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Boğa Burcu

İhtiyaçlarınızı yeniden gözden geçirmekte fayda var. Bu ihtiyaçlar duygusal konularda da olabilir. Kendi iç sesinize kulak verin ve duygularınızı görmezden gelmek yerine onları ifade etmeye çalışın. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

İkizler Burcu

İşkolik bir İkizler burcu için dinlenmek biraz hayal olabilir. Ancak yoğun bir haftanın ardından bugün biraz geri çekilmek, sakin bir akşam geçirmek, dinlenmek iyi olabilir. Evinizde kendinize ayıracağınız vakit çok kıymetli. 

Uplifers önerisi:  Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Yengeç Burcu

Ay’ın Boğa burcundaki yolculuğu, sizi de kendi duygularınıza doğru bir yolculuğa davet ediyor. Yeni insanlarla tanışmak, sosyal ortamlara girmek iyi olabilir. Sevdiğiniz kişilerle duygularınızı paylaşmak için keyifli bir ortam yakalayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Aslan Burcu

Bugün biraz daha yarım kalan işleri tamamlamaya zaman ayırabilirsiniz. Eğer tutkuyla bağlı olduğunuz bir şey yapıyorsanız, o konuda verimli bir çalışma günü olabilir. 

Uplifers önerisi: Şüphesiz ki özgüveni yüksek insanları kalabalık bir topluluk içinde bile olsa kolayca fark edebiliyoruz. Çalışmalar, yüksek özgüven seviyesine sahip insanların hayatlarında daha başarılı işler yaptıklarını, insan ilişkilerinde daha iyi olduklarını, profesyonel ve özel hayatlarında daha eğlenceli deneyimler yaşadıklarını ortaya koymakta. “Özgüveninizi artırmanıza yardımcı olacak 15 öneri

Başak Burcu

Bugün konfor alanınızdan çıkmak, kendinizi yeniliklere doğru yönlendirmek, belki biraz zorlamak için harika bir gün. İlk başta zor gelebilir ancak uzun zamandır yapmadığınız herhangi bir şeyi başarabilmek, size kendinizi mutlaka iyi hissettirecektir. 

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Terazi Burcu

Bu aralar duygusal açıdan hiç olmadığınız kadar yoğun anlar yaşayabilirsiniz. Duygu yoğunluğu yaşadığınız konuları çevrenizdekilerle paylaşmamanız, içinden çıkamayacağınız problemlerle tek başınıza mücadele etmenizi gerektirebilir. Bunu önlemek için duygularınızı ifade etmekten çekinmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Akrep Burcu

Bugünkü odak noktanız; en yakın ilişkileriniz. Kısa bir süre önce en yakınızdaki kişilerle yaşadığınız ve çözümsüz bıraktığınız tartışmaları bugün çözmenin ve geride bırakmanın zamanı geldi. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Yay Burcu

Bugün biraz daha iş-yaşam dengesine odaklanmalısınız. Son dönemdeki yoğunluğunuz nedeniyle kendinizi iyice unutmuş olabilirsiniz. Evinizle, kendi sağlığınızla, yakınlarınızla ilgilenmek için biraz zaman ayırmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Oğlak Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik, size kendinizi hatırlatıyor. Bugün biraz kendinizle, kendi keyfinizle baş başa kalmak iyi olabilir. Bazen zihninizin ve bedeninizin isteklerini önemsemeli ve ona dinlenmesi için zaman ve alan tanımalısınız. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Kova Burcu

Sosyalleşmek, arkadaşlarınızla dışarı çıkmak için pek de ideal bir gün olmayabilir. Ailenizle bir arada vakit geçirmekten ise çok keyif alıyorsunuz. Bugün ailenizle doyasıya vakit geçirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bireylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Balık Burcu

Bazen söylediklerimizden çok, nasıl söylediğimiz daha önemlidir. Siz de bugünlerde bunu tecrübe ederek öğreniyorsunuz. Sözcüklerinizi özenle seçtiğinizde, kendinizle gurur duyacaksınız. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

 

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!