Günlük burç yorumları: 18 Şubat

Koç Burcu

Hayatta aradığımız şeyi bulup bulamayacağımızı hiçbir zaman bilemeyiz. Ancak bazen bulmak değil, aramak daha kıymetlidir. Aklınızda çok önemli ve spesifik bir hedef olabilir. Bu hedefe ulaşıp ulaşamayacağınız belli olmayabilir ancak bu arayış sizi mutlaka bir noktaya götürecektir. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Boğa Burcu

Hepimiz zaman zaman büyük bir heyecanla başlayıp sonradan pişman olacağımız şeyler yaşarız. “Diğer yoldan gitseydim nasıl olurdu” diye düşünürüz. Oysa bu düşünceler hiçbir şeyi değiştirmez. Bunun yerine enerjinizi yeni hayallere, yeni maceralara ayırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

İkizler Burcu

Bir hedefe ulaşmak için ihtiyacınız olan özgüvene sahip olmayabilir, kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz. Oysa aradığınız güç sizin içinizde! Sadece başarabileceğinize inanmanız yeterli. Buna inandıktan sonra hedefinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Yengeç Burcu

Hayatınızın birçok alanında işler daha iyiye gidiyorsa, bunu kendinize itiraf etmekten korkmayın. Siz her şeyin yolunda olduğuna inandıkça, daha güzel şeyler sizi bulmaya devam edecektir çünkü siz ne kadar olumlu olursanız, etrafınızdaki pozitif hava da o kadar artar. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Aslan Burcu

Yaşadığınız sıra dışı bir durumun akla yatkın bir açıklaması varsa, anlamak daha kolay olur. Ancak bazen bu açıklamayı hemen bulamayabilirsiniz. Eğer bir tutkunuz varsa fakat henüz bunu kendinize mantıklı bir şekilde açıklayamıyorsanız, ufak ufak adımlarla tutkunuzun peşinden gitmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Başak Burcu

Hayatta bazen ulaşılamayan veya yasak olan şeyler, daha büyük bir arzu nesnesine dönüşür. Eğer şu sıralar çok fazla enerji harcadığınız bir şey varsa, bunun gerçekten emeğinize değip değmediğini yeniden değerlendirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Terazi Burcu

Elinize geçen bir kazancı hak etmediğinizi düşünmek, sizi ferahlatan bu gelişme için şükretmemekten farksızdır. Yakın zamanda bir miktar para kazanabilirsiniz. Bunun tadını çıkarın. 

Uplifers önerisi: Hayatınız boyunca para yönetimi konusunda başarılı olup olmadığınızı belirleyen pek çok faktör var. Hiç kuşkusuz kişisel özellikleriniz ve alışkanlıklarınız da bu faktörler arasında önemli bir yere sahip. Peki siz para yönetimi konusunda ne kadar başarılısınız? “Para yönetimi konusunda başarısız olmanıza neden olan özellikler

Akrep Burcu

Bir hayalinizi gerçekleştirmek için gerekli olan her şeyi hazırlamış olabilirsiniz ancak bir şekilde gerçekleşmiyor olabilir. Bunun için kendinizi suçlamayın. Bazen bir şeyin gerçekleşmesi için doğru zamanın gelmesi beklenir. Böyle zamanlarda yapmanız gereken tek şey sabırla ve kararlılıkla beklemek. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Yay Burcu

Kararlı ve çalışkan birisiniz. Başladığı işi bitiren, başarısız olduğunda yeterince çabalamadığı için kendine kızan, nerede yanlış yaptığını araştıran birisiniz. Yakın zamanda çok güzel gelişmeler olabilir. Bu güzel gelişmeler, bunca zaman gösterdiğiniz çabanın sonucu. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

Oğlak Burcu

Günlük rutinleri olan ve bundan keyif alan biri olabilirsiniz. Ancak bazen beklenmedik şeyler de yaşanabilir. Bu beklenmedik sürprizden korkmadan da onu karşılayabilirsiniz. Bazen ufak değişiklikler, zannettiğinizden çok daha iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Kova Burcu

Bazen bir sorun öyle derinleşir ki hiç beklenmedik bir zamanda, beklenmedik bir ortamda, beklenmedik bir kılıfla ortaya çıkıverir. Siz de bugün sizi aslında pek de rahatsız etmeyen bir şeyin arkasına gizlenebilirsiniz. Böyle zamanlarda asıl sorunun ne olduğunu düşünmek ve onu ortaya çıkarmak, daha sağlıklı çözümlere kavuşmanıza yardımcı olur. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Balık Burcu

Kötü bir rüyanın içindeyken gördüklerinizden kurtulmak zor olabilir ancak uyandığınız anda her şey geçip gitmiştir. Benzer bir durumla karşılaşabilirsiniz. Korktuğunuz bir şeyle ilgili bir andınlanma yaşayabilir ve artık aynı korkuyu hissetmeyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!