Günlük burç yorumları: 18 Nisan

Koç Burcu

Başarı denince birçok kişinin aklına maddi şeyler gelir. Bugünlerde yıldızlar sizi biraz daha manevi konulara yönlendiriyor. Kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak alternatifler düşünebilir, sevdiklerinize vakit ayırabilirsiniz. Bu şekilde başarıya ulaştığınızda, peşinden koştuğunuz maddi şeyler zaten kendiliğinden gelecektir. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Boğa Burcu

Bugünlerde etrafınızdaki dünyayla daha fazla bağlantılı olduğunuzu hissedebilirsiniz. Böyle zamanlar, yeni bir hobiye başlamak için harika zamanlar. Çok yoğun günler geçiriyor olsanız bile, kendinize vakit ayırmayı zaman kaybı olarak görmemelisiniz. Her zaman kendinize vakit ayırabilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Tıpkı düzensiz bir evin yaşamak için ideal ortamı oluşturmadığı gibi, düzensiz bir gardırop kıyafetlerinizi bulmanızı zorlaştırabilir ya da düzensiz bir çalışma masası verimliliğinizi düşürebilir. Ancak huzurlu ve keyifli yaşam alanları yaratmak için vakit ayırdığınızda, yalnızca estetik duygularınıza değil, mutluluğunuza da katkıda bulunabilirsiniz. “Hayatın her alanında minimalizm: Sadeleşmek için düzenlemeniz ve temizlemeniz gereken ilk 15 şey

İkizler Burcu

Empati yeteneğinizin güçlü olduğu bir gün sizi bekliyor. Bu da demek oluyor ki yüreğinize dokunan, sizin için çok önemli konuları konuşmak için doğru bir zaman. Zihniniz ve içgüdüleriniz birbirine senkronize olmuş durumda. bunun tadını çıkarın. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Yengeç Burcu

En yakınlarınızla ilgili konular gündeme gelebilir. Yakın ilişkilerinizle ilgili bir dönüm noktası yaşanabilir. İşin güzel tarafı, bu dönüm noktası güzel gelişmelerin habercisi. Birbirinize olan bakış açınız değişebilir ve birbirinizi çok daha iyi anladığınızı düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Aslan Burcu

Ufak bir hesap yapma zamanı gelmiş olabilir. Değer verdiğiniz şeyler, konular, insanlarla aranızdaki sıcaklığı sağlamak ve korumak adına ilişkilerinizi gözden geçirmek iyi olabilir. Etrafınızda sımsıcak bir hava var. Böyle bir atmosferi, sevdiklerinizle konuşarak, bir şeyler paylaşarak değerlendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Başak Burcu

Hareketli bir gün sizi bekliyor. Bugün kendinizi çok daha enerjik, kararlı hissederek uyanmış olabilirsiniz. Böyle zamanlarda, uzun zamandır aramadığınız birisini arayabilir veya uzun zamandır konuşmak istemediğimiz kişilere bakarım.

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Terazi Burcu

Bazen ufak adımlar, büyük değişimleri getirir. Günlük rutininizdeki ufak bir değişiklik, karşınıza çok güzel bir fırsat çıkarabilir. Birileriyle beyin fırtınası yapmak, zihninizde önemli kapılar açabilir. Son günlerde adeta etrafınızdakilere ışık saçıyorsunuz. Bunun kıymetini bilin. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Akrep Burcu

Kendinizi biraz yorgun ve gergin hissedebilirsiniz. Bu da sizi biraz daha sabırsız ve toleranssız hale getirebilir. Böyle zamanlarda her şeyin altından kendi başınıza kalkmaya çalışmak yerine görev paylaşımı yapmalı ve kendi zihninizi biraz rahatlatmalısınız. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

Yay Burcu

Belki Sihirli değneğiniz yok ancak son dönemde biraz daha şanslı ve kısmetli olduğunuz bir gerçek. Bu da fırsatları ayağınıza getiriyor. Hayatta doğru seçimler yapıp, doğru adımlar atıyorsunuz ve doğru insanlarla karşılaşıyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Oğlak Burcu

Düzeni ve temizliği seviyorsunuz. Ancak bazen sizinle çok farklı insanlarla bir araya gelebilirsiniz ve bu kişinin düzeni sizinkinden çok farklı olabilir. Böyle zamanlarda karşınızdaki kişiyi üzmek yerine, kendi düzeniyle onun düzeni arasında bir uyum oluşturmaya çalışabilrisiniz. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Kova Burcu

Kalabalıklar karşısına geçip konuşma yapmanın en zor noktası; konuşmaya başlamaktır. Böyle zamanlarda kendinizi içinde bulunduğunuz anın tadını çıkarmaya davet edin ve gerekirse zorlayın. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Balık Burcu

Uzun zamandır ilerlediğiniz yolun, bir türlü açılmadığını ve sizin için kapalı olduğunu fark edebilirsiniz. Oysa hayatta her zaman bir çıkış yolu, farklı bir senaryo vardır. Tek yapmanız gereken, etrafınıza biraz daha dikkatli bakıp bu çıkış yolunu keşfetmek. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!