Günlük burç yorumları: 18 Mayıs

Koç Burcu

Yarın, bugünden çok farklı olabilir. Çok farklı insanlarla bir araya gelebilir, çok farklı şeyler konuşabilir, hiç yapmadığınız şeylerle meşgul olabilirsiniz. Eğer şu sıralar sıkıntılı bir durumla mücadele ediyorsanız, unutmayın ki hiçbir şey sonsuza kadar sürmez. Elbet bir gün biteceğini düşünerek kendinizi teselli edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Boğa Burcu

Hayatın size sunduklarıyla yetinmek zorunda değilsiniz. Daha farklı şeyleri araştırmak, bulmak sizin elinizde. Sadece ihtiyacınız kadar olanını değil, daha fazlasını istemek için kendinize izin vermelisiniz. Önce kendi bariyerlerinizi kaldırın, sonra diğer bariyerlerle ilgilenirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

İkizler Burcu

Başarıya ulaşacağınızdan emin olmasanız da bir şeyi denemek, başarmanın yarısıdır. Denememek ise başarısızlığın yarısıdır. Denemek aynı zamanda kendi kapasitenizi ölçmenize de yardımcı olur. Başarıya değil yeni deneyimlere açık olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Yengeç Burcu

Sözünü tutmayı çok önemseyen, başkalarını hayal kırıklığına uğratmaktan fazlasıyla çekinen birisiniz. Ancak sözünüzü tutamamanın yarattığı strese bu kadar fazla odaklanmayın, aksi takdirde diğer seçenekleri göremeyebilirsiniz. Belki verdiğiniz sözü yerine getirirken daha iyi bir seçenekle karşılaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Aslan Burcu

Aklınızdaki planı gerçekleştirmek için tek bir parça eksik. Ancak bu parçayı tamamlamak için fazla aceleci davranmayın, karşınıza çıkan her türlü öneriyi kabul etmeyin. Biraz bekleyerek, daha çok içinize sinen bir çözüm bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Başak Burcu

Yaşamakta olduğunuz bir problemi çok fazla düşünmek, sizi tatmin edici bir çözümden uzaklaştırır. Söz konusu problemi bir tehdit olarak görmekten vazgeçin, sizi yaratıcılığa zorlayan bir vesile olarak görün. Böylelikle bakış açınız tamamen değişecektir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Terazi Burcu

İyi bir iletişimcisiniz. Bunun en önemli sebebi de adalet duygunuzun çok güçlü olmasından kaynaklanıyor. Kimse haksızlığa uğramasın diye konunun tüm taraflarını dinliyor, eşit mesafede durmaya çalışıyorsunuz. Ancak bugün karşınıza çok sıra dışı fikirler çıkabilir. Baştan reddetmek yerine önce dinleyin belki farklı bir çözüm türetebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Akrep Burcu

Yakın zamanda karşınıza çıkacak bir fırsat sizi bir yandan çok heyecanlandırabilir, bir yandan da çok korkutabilir. Eğer bu korkuyla yüzleşmeye cesaretiniz varsa, fırsatı yakalayabilirsiniz. En doğru kararı, kendinizi dinledikten sonra yine siz verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Yay Burcu

Bir süre önce göze aldığınız ve cesaret gösterdiğiniz bir zorluk, size bambaşka fırsatlar sunabilir. Bu sizin için yepyeni bir keşif. Bu keşifin ve cesaretinizin tadını çıkarın. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Oğlak Burcu

Düne dönüp baktığınızda, bazı şeyleri daha farklı yapabileceğinizi düşünürsünüz. Oysa bir şeyler için kendini cezalandırmak bir işe yaramaz. Geçmiş deneyimlerinizden öğrendikleriniz sayesinde daha önemli adımlar atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Kova Burcu

Geçmişte istemeyerek verdiğiniz bir söz, bugün sizin peşinizden geliyor olabilir. Onunla kavga etmeyi bırakın. Ancak bunun da bir deneyim olduğunu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Balık Burcu

Fazlasıyla anlayışlı ve kibarsınız. Ancak bu durum sizi bazen zorlayabiliyor. Sizin hayatınızı zorlaştıran, kötü duruma düşüren kişilere karşı kibar ve anlayışlı davranışlarınızı yeniden gözde geçirmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!