Günlük burç yorumları: 17 Ekim

Koç Burcu

İnsan uzun süre boyunca üzgün bir ruh hali içinde olunca, bir süre sonra bu durum bir çıkmaza dönüşebilir. Bu çıkmazın içinde tüm umutları yitirmek de işten bile değildir. Şu aralar hayatınızın belli bir alanında böyle hissediyor olabilirsiniz. Ancak bu durumdan çıkmak için ihtiyacınız olan gücü de çok yakında içinizde hissetmeye başlayacaksınız. Bu güce kulak verin ve zihninizin mutluluğu bulmak üzere üreteceği yaratıcı yollara alan açın.

Uplifers önerisi: Zorlu zamanlardan geçerken umutlarımızı canlı tutmak pek kolay olmasa da imkansız değil. “Psikolojide umut kavramı: Motivasyonunuzu ve umut seviyenizi yükseltmek için 5 öneri

Boğa Burcu

Önünüzde öyle bir mesele var ki, karşınızdaki kişiyi fazlaca zorlarsanız uzaklaştırabilirsiniz ama yeterince zorlamazsanız da olumlu bir değişikliğin ortaya çıkma olasılığını ıskalayabilirsiniz. Aradaki bu dengeyi bulmak zor olsa da, denemelisiniz sevgili Boğa. Bu süreçte sezgilerinizin rehberliğine güvenin.

Uplifers önerisi: Kimi zaman nasıl davranacağımızı bilemeyebiliriz veya çok ince bir denge tutturmak zorundayızdır. Böyle anlarda sezgilerinize güvenebilirsiniz. “Göz ardı edilemeyecek kadar önemli: Sezgilerinize güvenmeyi öğrenin

İkizler Burcu

Kafanızı kurcalayan, hatta sizi çıldırtacak raddede önemsediğiniz bir konuyu görmezden gelerek iç huzurunuzu bulabilir misiniz sizce? Ya da siz görmezden geldikçe o sorun kendiliğinden ortadan kaybolur mu? Muhtemelen hayır. O halde aksiyona geçmeniz gerek. Elinizden geleni yapın ve sonra akışa bırakın. 

Uplifers önerisi: Hayatımızdaki sorunlara karşı proaktif bir tavır sergilemek hayat kalitemizi artırmak için çok önemlidir. Elimizden geleni yapmak ve gerisini hayata bırakmak iç huzurunuz için iyi bir formül olabilir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Yengeç Burcu

Zihninizde dolanıp duran olası negatif senaryolardansa, dikkatinizi olumlu olana yönelttiğinizde, istediğiniz şeyi hayatınıza çekme olasılığınız çok daha fazla olur. Kaygılara takılmadan bir şeye odaklanmak zor olsa da, sizin gibi biri için dünyanın en zor şeyi değil bu. Bugün olumluya odaklanın ve hayallerinize doğru ilerlemeye devam edin.

Uplifers önerisi: Zihin çoğu zaman negatif senaryolar üretir ve onlara odaklanır. Böyle anlarda dikkatinizi bilinçli bir şekilde olumluya yöneltmek, hayatınızdaki olumlu yönleri çoğaltmaya yardımcı olur. “Bakış açınızı sıfırlayıp yönünüzü olumluya çevirecek ipuçları

Aslan Burcu

Değişmesi gerektiğini düşündüğünüz bir konu var ama konuşmaktan da çekiniyorsunuz. Her ne kadar bu konuşma tuhaf sahnelerin yaşanmasına neden olacak olsa da, aslında yapılması gereken bir konuşma bu. O yüzden geri adım atmayın. Bu konuşmanın sonucunda gerçekleşecek değişim, tüm o tuhaf anlara değecek.

Uplifers önerisi: İnsanın kendi duygularına kulak vermesi sağlıklı ilişkiler kurabilmek için çok önemlidir. Bunu yapmakta zorlanıyorsanız, belki de bugün bu konuda bir adım atmak için iyi bir başlangıç olabilir… “Kendine rağmen susmak mı, konuşmak mı: Duyguları ifade etmek neden önemlidir?

Başak Burcu

Aklınızda çok çılgın bir fikir var ve bunu dile getirirseniz yargılanmaktan korkuyorsunuz. Aslında bu çılgın fikri dile getirmek düşündüğünüzün tam tersi bir etki yaratacak. Tüm dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey aklınızdaki bu fikri başkalarıyla paylaşmak… 

Uplifers önerisi: Yargılanma veya eleştirilme gibi korkular yüzünden düşüncelerimizi dile getirmek her zaman kolay olmayabilir. Ama yeni fikirler üretmeye devam edebilmek ve sonucunda başarıyı yakalamak için bu kaygıları aşmak gerekiyor. “Eleştirilme korkunuz hayatınızı yaşamanıza engel olmasın: Çocukluk yaralarını iyileştirmek

Terazi Burcu

Yakınınızda size karışık mesajlar veren biri var, bu karışıklık yüzünden ne olup bittiğini tam olarak anlayamıyorsunuz. Belki de yapmanız gereken kulaklarınızla değil, kalbinizle dinlemektir. Bunu yapmayı başarabilirseniz, spiritüel bir düzeyde onu ve ihtiyaçlarını çok daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Uplifers önerisi: İnsan ilişkilerinde başarıyı yakalamanın ve derinlikli bağlar kurmanın sırrı kesinlikle dinlemekte gizli. Siz nasıl bir dinleyicisiniz? “Dinlemeyi öğrenmek, işte bütün mesele bu!

Akrep Burcu

Zor bir kararın arifesindesiniz. Tüm olası sonuçları öngörüp ona göre karar vermeye çalışıyorsunuz ve bu yüzden de epey zorlanıyorsunuz. Şunu hiç unutmayın sevgili Akrep; bazen doğru kararların öngörülemeyen kötü sonuçları olabilir, bazen de yanlış kararların öngörülemeyen getirileri… Bu yüzden kendinize çok da yüklenmeyin. Ne olursa olsun, her şey yoluna girecek…

Uplifers önerisi: Karar vermek herkes için zorlayıcı bir süreçtir. Peki ama neden, hiç düşündünüz mü? “Karar vermek bizi neden zorlar: Karar verme sorumluluğuna yakın bir bakış

Yay Burcu

Hayatınızdaki biri yapmak istediğiniz bir şeyi yapamayacağınızı söylüyor veya ima ediyor olabilir. Bu laflara kulak asmayın ve bildiğiniz yolda ilerlemeye devam edin. Sizin neyi yapıp yapamayacağınızı bir başkası bilemez. Unutmayın, yaşamınızın baş rolü yalnızca size ait, nasıl yaşamak istiyorsanız o şekilde yaşayın.

Uplifers önerisi: Bazen başkalarının ne düşündüğünde gereğinden fazla önem verebiliriz. Böyle anlarda kendi yaşamınızın kontrolünün yalnızca size ait olduğunu unutmayın. “Kendi hayatını mı yaşıyorsun, başkalarının hayatını mı?

Oğlak Burcu

Kafanıza koyduğunuz bir karar var ve şu sıralar o düşünceye o kadar takılmış durumdasınız ki hemen önünüzde duran, ulaşması çok daha kolay olan ve sizin için iyi sonuçlar getireceği kesin olan bir başka seçeneği göremiyorsunuz. Bugün tüm alternatiflerine dikkatlice bakın. Hala kafanıza koyduğunuz ilk düşüncenin peşinden gitmek size daha anlamlı geliyorsa, devam edin. Ama her seçeneği iyice değerlendirdiğinizden emin olun.

Uplifers önerisi: Hedef belirlemek ve o hedef doğrultusunda ilerlemek için bazı stratejiler bize yardımcı olabilir. “İyilik, sağlık ve mutluluk yolunda: Hedef belirlemenin önemi ve hedeflerinize ulaşmak için atmanız gereken etkili adımlar

Kova Burcu

İş yerinde veya ilişkinizde yolunda gitmeyen şeyler olabilir. Ama unutmayın, beterin beteri vardır! Beterin beteri olduğuna göre, hala umut var demektir. Düzeltmek için çabalamaya devam ettiğinizde, olumlu sonuçlar alacağınızı göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda her zaman sorunlar olur. Bu yaşamın doğası gereği böyledir. Bu sorunlarla baş etmenin ilk adımı ise fark etmektir. Sonrasında ise bu sorunları düzeltmek için emek vermektir. “Mutlu olma sanatı: Farkında ol, sabret, emek ver ve şükret!

Balık Burcu

Cömertlik sadece karşı taraf için değil, aynı zamanda bunu sunan kişi için de harika bir duygudur. Yapacağınız iyiliğin suistimal edilmesinden korkuyor olabilirsiniz. Böyle bir ihtimal her zaman var elbette. Ama bu duygunun size engel olmasına izin vermeyin. İyilik yapmak, yardım etmek en çok da size iyi gelecek.

Uplifers önerisi: Karşılıksız iyilik yapmak, kalben cömert olmak karşınızdaki kişiden çok sizin için iyileştirici bir eylemdir. “Cömertlik neden önemlidir: Karşılıksız iyilik yapmanın ve verici olmanın farkında olmadığınız faydaları

 

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!