Günlük burç yorumları: 16 Şubat

Koç Burcu

Önem verdiğiniz bir kişiyle yaptığınız konuşmalar, bir şekilde hep aynı yerde dönüp dolaşıyor olabilir. Bunun sorumlusunu her zaman karşı tarafta aramayın. Acaba herkes kendi dediğinin doğru olduğunu düşündüğü için bu konuşma bir sonuca ermiyor olabilir mi? Belki taraflardan biri geri adım attığında, tartışmanın da sonu gelebilir. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Boğa Burcu

Geçmişte bir yenilgi yaşamış ve bunun bir daha tekrarlanmaması için elinizden geleni yapacağınıza dair söz vermiş olabilirsiniz. İş hayatınızda benzer bir durum yeniden yaşanmak üzere olabilir. Eğer itiraz ettiğiniz bir şey varsa, bunu çok gecikmeden dile getirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

İkizler Burcu

Hayat; bir deneyimden diğerine rastgele atladığınız bir yolculuk değil. Seçimlerinizi yaparken bilinçli davranmalısınız. Eğer hayatınızda değişiklik istiyorsanız, seçimlerinizi ona göre yapmalısınız. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Yengeç Burcu

Karşınıza çıkan bir fırsatı değerlendirmeye, artı ve eksi yönlerini tespit etmeye çalışıyor olabilirsiniz ancak bazen bunu kestirmek pek de kolay olmayabilir. Böyle zamanlarda kesin yargılarda bulunmaktan kaçınmak ve biraz da içgüdülerinize kulak vermek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Aslan Burcu

Bazen içnde bulunduğumuz ruh hali nedeniyle, olayları veya durumları olduğundan daha farklı şekilde görebilir, olduğundan farklı değer biçebiliriz. Oysa ruh halimizden bağımsız, daha bilinçli tercihler yaparak hayatımızdaki birçok şeyi düzene sokabiliriz. 

Uplifers önerisi: Hayatınızda hiç her şeyin çok yolunda gittiği günleriniz oldu mu? Maddi desteğe ihtiyacınız olduğunda şirket politikasında olmadığı halde bir anda gelen teşvik primi, tek başına taşınmaya çalışırken aniden ortaya çıkan, uzun zamandır görmediğiniz ve enteresan bir şekilde sanki sadece taşınmanıza yardım için gelmişçesine sonrasında yine bir daha görmediğiniz bir dost. Olan her şeyin tam zamanında, tam olması gerektiği yerde, olması gerektiği gibi olduğu, neredeyse “Bu bir mucize” dedirten anlar. “Dileğiniz gerçek olsa şaşırır mıydınız: Bakış açınızla kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz

Başak Burcu

Bazen yaşadığımız tecrübeler nedeniyle bir şeylerden sebepsiz yere korkarız. Oysa korkuyu gerektirecek hiçbir olumsuzluk yaşanmayabilir ve korkular yüzünden stresle mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Tüm bunları yaşamak istemiyorsanız, korkularınızı geride bırakmalısınız. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Terazi Burcu

Bazen olaylara veya durumlara bir öğretmen gibi yaklaşmak gerekir. Bildiğiniz konularda kendinizden emin bir şekilde pozisyon alırsanız, karşı tarafın güvenini kolayca kazanabilirsiniz. Sizin rehberliğinize ihtiyaç duyan kişilere karşı bu şekilde bir yaklaşım benimseyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Akrep Burcu

Eğer uzun zamandır istediğiniz bir şey varsa, bu konuda endişelenmeyi bir kenara bırakabilirsiniz. Evren tüm gücüyle sizin yanınızda. Siz hayal kurmaya ve bu hayalleri gerçekleştirmek için çalışmaya odaklanın, gerisini evrene bırakın. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Yay Burcu

Yakın olduğunuz bir kişi, uğradığı haksızlıklar karşısında dik durmayı başaramıyorsa bugün ona yardım etmenin tam zamanı! Belki onun bazı şeyleri kendi başına öğrenmesini istiyor olabilirsiniz ancak bugün buna zaman ayırmak yerine onun yanında olduğunuzu hissettirmek daha iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Oğlak Burcu

Son zamanlarda sorumluluklarınıza ve yapmak zorunda olduğunuz şeylere fazlasıyla zaman ve enerji harcamış olabilirsiniz. Bugün kendinize biraz vakit ayırmanın tam zamanı! Yapmanız gerekenleri bir kenara bırakın ve biraz da kendinizle ilgilenin. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Kova Burcu

Duygularıyla sorumluluklarını ayırabilen, hayattaki birçok şeye profesyonel bakabilen birisiniz. Ancak bazen de duyguların sesine kulak vermek gerekebilir. Sevdiğiniz bir kişi, size duygularını anlatan bir konuşma yapabilir. Onu anlamaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Birinden hoşlandığımızda duygularımızı açıkça ifade etmek yerine kaçıngan davranışlar sergilemeyi ve karşı tarafın bir adım atmasını bekleriz. Bu davranışın altında yatan en net sebep ise reddedilme korkusudur. “Ya benimle aynı duyguyu paylaşmıyorsa? Ya rezil olursam? Ya bir daha beni görmek istemezse?” gibi endişe içeren düşünceler adım atmayı engeller. “Aşık olduğunuz kişiye duygularınızı açmaktan kormayın: İlk adımı atmayı kolaylaştıracak 5 öneri

Balık Burcu

Bir hayaliniz veya hedefiniz var ancak ona nasıl ulaşacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Bazen içgüdülerinizin sesine kulak vermek de işe yaramayabilir. Sizin ihtiyacınız olan; size rehberlik edecek, yol gösterecek bir açıklama, uzmanlık veya araştırma olabilir. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!