Günlük burç yorumları: 16 Ağustos

Koç Burcu

Endişeleriniz, sizi ilerlemekten alıkoyuyor olabilir. Ancak bulunduğunuz yer, sizin için en uygun nokta olmayabilir. Bu yüzden konfor alanınızdan çıkıp ilerlemeniz gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

Boğa Burcu

Karşınızdaki kişinin duygularını anlayamadığınız için sorgulamaya başlayabilirsiniz. Ancak bu pek de iyi bir fikir olmayabilir. Her zaman, her şeyi bilmek zorunda olmadığınızı kabul etmelisiniz. Herkesin kendine ait sırları olabilir. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

İkizler Burcu

Şimdiye kadar içinde bulunduğunuz durumun sadece olumlu yanlarını görmüş olabilirsiniz. Ancak yavaş yavaş olumsuz yanları da dikkatinizi çekebilir. Bu durum, vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Aksine, olası problemlere karşı aksiyon almanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Yengeç Burcu

Yaşadığınız bir üzüntü veya hak ettiğinizi düşündüğünüz şeyi elde edememe hissi yüzünden üzerinizde bir rehavet, bıkkınlık olabilir. Ancak endişelenmeyin, bunun gelip geçici bir durum olduğunu fark etmeniz ruh halinizi değiştirmeniz için gereken motivasyonu bulmanızı sağlayacaktır. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Aslan Burcu

Hepimiz zaman zaman riskler alıyoruz. Bazen bu risklerden kaçmayı başarsak da bazen yakalanıyoruz. Eğer elinizden  gelen her şeyi yaptığınıza eminseniz, daha fazla dert edinmeyi bırakın ve akışına bırakın. 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

Başak Burcu

Bir ikilemle karşı karşıya kalabilirsiniz. Yapmanız gereken şeyin ne olduğunu iyi biliyorsunuz ancak kalbiniz diğer seçenekten yana olabilir. Böyle durumlarda kalbinizin sesini dinleyin çünkü o size asla pişman etmez. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Terazi Burcu

Çevrenizdeki insanlardan ilham verici pek çok şey duyabilirsiniz. Ancak bu duyduklarınıza gönülden inanıp, hayata geçirmek için hareket etmezseniz, aradığınız ilhamı bulmanız biraz zor olabilir. Belki biraz kendinize yoğunlaşmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Akrep Burcu

Bir şeyden vazgeçmek, pişmanlık duymak zorunda olduğunuz bir durum değildir. Eğer işler umduğunuz gibi gitmiyorsa, vazgeçmek de bir karardır. Bu yüzden kararlarınızdan emin olduğunuz sürece, pişman olmanız için bir neden yok. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Yay Burcu

Bir konuda sorumluluk almanız için çevrenizdekiler çok ısrarcı olabilir ve sizi buna yönlendirebilir. Ancak burada önemli olan, sizin o sorumluluğu almak isteyip istememeniz. Bu yüzden biraz daha üzerine düşünmeniz gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Oğlak Burcu

Sihirli şeylere, mucizelere inanmayan birisiniz. Siz her zaman gerçekçi bakış açınızı koruyorsunuz. Ancak bazen evrenin de sizin yanınızda olduğunu inanmaya hakkınız var. 

Uplifers önerisi:   Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Kendinizden çok emin bir şekilde verdiğiniz bir karar, yakın çevreniz tarafından eleştirildiği için siz de şüphe duymaya başlamış olabilirsiniz. Böyle zamanlarda, o kararı verdiğiniz ana geri dönüp ufak bir değerlendirme yapmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Balık Burcu

Belki kabul etmek istemiyor olabilirsiniz ancak yakın zamanda yaptığınız yanlış bir seçim sizi rahatsız edebilir. Aslında problemin çözümü, bu durumu kabul etmekten geçiyor. Siz kabul ettiğiniz anda, çözümün tam karşınızda olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!