Günlük burç yorumları: 15 Mart

Koç Burcu

Hayatınızda sizi mutsuz eden şeyler varsa, yapabileceğiniz pek çok şey var. Sürekli şikayet etmek, mutsuz olmak, pişmanlık duymak çok kolay ancak size bir fayda getirmez. Bunun yerine sizi mutlu edecek şeyler yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Boğa Burcu

Çok mütevazı olduğunuz için kendinizi ön plana çıkarmayı çok sevmiyor olabilirsiniz. Oysa yeteneklerinizin üstüne gitmenin, yeteneklerinizi ortaya çıkaracak fırsatları değerlendirmenin yanlış bir tarafı yok. Önemli bir fırsat ayağınıza gelmek üzere. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

İkizler Burcu

Hayalleriniz varsa, sadece bekleyerek bir sonuca ulaşamazsınız. Hayatınızda önemli bir değişiklik yapmak istiyorsanız, ufak adımlar atarak başlamalısınız. Aradığınız güç, sizin içinizde. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Yengeç Burcu

Stres veya beklenmedik sorunlar yüzünden kendinizi biraz umutsuz hissediyorsanız, kendinizi bu duyguya kaptırmayın. Umudu besleyerek yükseltebilirsiniz. Kendinizi daha iyi hissettikçe, karşınıza çıkan zorluklarla mücadele gücünüz artar. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Aslan Burcu

Beklediğiniz iyi bir haber, zannettiğiniz kadar heyecan yaratmayabilir. Oysa bu heyecansızlık, etrafınızdaki olumsuz bakışların etkisiyle de yaşanabilir. Eğer çevrenizdeki bir kişinin sizi kıskandığını düşünüyorsanız, yaşadıklarınızı paylaşırken biraz daha fazla düşünmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Başak Burcu

Çok sevdiğiniz ve fikirlerine değer verdiğiniz birisi, size bazı şeyleri değiştirmeniz gerektiğini söylediği için sizde de bir değişim isteği oluşmuş olabilir. Oysa belki de bu değişime gerçekten hazır olmayabilirsiniz. Kendinize biraz daha uzaktan bakmaya ne dersiniz? 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koysanız bile o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Terazi Burcu

Çok değer verdiğiniz bir kişinin size karşı davranışları sebebiyle ona olan düşüncelerinizi sorgulamaya başlamış olabilirsiniz. Oysa bu bir yanlış anlaşılmadan da kaynaklanmış olabilir. Olaylara biraz da farklı açıdan bakmaya ne dersiniz? 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Akrep Burcu

Hayatınızın bazı alanlarında yenilik yapmak, bazı şeyleri değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Eğer daha iyisine sahip olmayı düşlüyorsanız, bunun için biraz beklemeniz, sabırlı olmanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Yay Burcu

Bir süredir pek görüşemediğiniz veya eski samimiyetinizi yakalayamadığınız bir kişiyle ilişkinizi yeniden eski haline döndürme şansı yakalayabilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmayın. Sevdiğiniz kişilerin kıymetini bilmeyi unutmayın. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Oğlak Burcu

Yaşadığınız bir sıkıntının nasıl sonuçlanacağına dair tahminleriniz olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa bazen hayatta tüm tahminleriniz yanlış çıkabilir. Bu yüzden her zaman başka bir ihtimalin olduğunu düşünmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Kova Burcu

Sizden çok farklı olan biriyle heyecan verici, ilginç bir diyalog geliştirebilirsiniz. Bu durum ilk başta sizi de heyecanlandırabilir. Ancak bu diyaloğun uzun süreli olmasını planlıyorsanız, üzerine biraz düşünmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Balık Burcu

Çevrenizdekilerden birinin hayatı, sürekli bir drama içinde geçebilir. İlk başta bu drama sizin de dikkatinizi çekse de bunun içine çok fazla girmemeye çalışın. Kendinizi korumak için biraz uzakta kalmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!