Günlük burç yorumları: 14 Ekim

Koç Burcu

Hayatınızı nasıl geçirdiğiniz, günlük rutinleriniz üzerine biraz düşünmek iyi olabilir. Belki de hedeflerinizle içinde bulunduğunuz durumu kıyaslama şansınız olabilir. Böylelikle yaşam çizginizi değiştirmek isteyip istemediğinize daha kolay karar verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sosyal aktiviteler yaşam kalitenizi yükseltir. ¨Yaşam kalitenizi farklı yönleriyle artırmak için öneriler¨

Boğa Burcu

Anın kıymetine bir kez daha odaklanmanız gereken bir dönemdesiniz. Şimdiden daha kıymetli hiçbir şey yok. Belki planlarınızı, hedeflerinizi bunu düşünerek yeniden şekillendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

İkizler Burcu

İşinizde edindiğiniz deneyimi ve eğitiminiz boyunca edindiğiniz teorik bilgileri bir araya getirerek yeni başladığınız bir projeden başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey her adımı detaylı olarak planlamak ve zaman yönetimi konusunda dikkatli davranmak.

Uplifers önerisi: Sosyal ve iş hayatında başarıya, hedefleri önceden net bir şekilde belirlenmiş kişiler tarafından ulaşılır. Başarılı kişiler ne istedikleri üzerinde detaylı düşünür ve plan yaparlar .¨Başarılı insanların izledikleri yol¨

Yengeç Burcu

Bugünlerde kalabalıktan bunalmış olabilirsiniz ve bu durum insanlardan uzaklaşarak daha çok yalnız zaman geçirmek istemenize sebep olabilir. Kendi iç dünyanıza doğru bir yolculuğa çıkmak, duygusal durumunuzu anlamaya çalışmak, ihtiyaçlarınızı belirlemek size çok iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Arada yalnız kalmak kendinizi dinlemenize imkan sağlar. İç sesiniz ne kadar güçlü ise, dış sesler o kadar hafif kalır. ¨Dış sesleri kapatıp iç sesinizi dinlenmenin önemi¨

Aslan Burcu

Bugün arkadaşlarınızla, yakınlarınızla olan iletişiminiz yüksek seviyede olacak. Yakın ilişkilerinizi biraz daha derinleşmek, karşınızdaki kişiyi daha fazla anlamaya çalışmak, ilişkilerinizi sıcaklaştırabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Başak Burcu

Bugünlerde iş hayatınızda ve özel yaşamınızda gösterdiğiniz başarılı performansların iş arkadaşlarınız ve partneriniz tarafından takdir edileceği deneyimler yaşayabilirsiniz. Aldığınız güzel yorumlar ve destek sayesinde özgüveninizin fark edilebilir şekilde arttığını göreceksiniz.

Uplifers önerisi: Özgüvenin temel kaynağı kişinin kendini tek ve özgün hissedebilmesidir. ¨Özgüven formülü: Ben tekim!¨

Terazi Burcu

Evren, birçok konuyla aynı anda mücadele gücünüzü test ediyor olabilir. Hiç endişelenmeyin, sizin içinizde bu güç mevcut. Sadece bunu hissetmeniz gerekiyor. Kendinize güvenin ve yaptığınız şeyden keyif alabileceğiniz noktalar keşfedin. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Akrep Burcu

Ev ve aile yaşantınızla ilgili bazı hassas konular olabilir. Biraz sosyal hayatınızın yoğunluğunu azaltmak, telefonla daha az ilgilenmek, ailenize ve evinize odaklanmak sizi özüme daha kolay ulaştırabilir. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bireylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Yay Burcu

Özel yaşamınız ve iş yaşamınız arasındaki dengeyi biraz kaybetmiş olabilirsiniz. Şu sıralar çok stresi günler geçiriyorsanız, biraz kendinizi rahatlatacak yöntemler üzerine düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Oğlak Burcu

İlişkilerinizle ilgili bakış açınızı değiştireceğiniz ve yeniliklerden ilham alarak yaratıcılığınızı geliştireceğiniz bir gün olabilir. Yaratıcı fikirlerinizi ilişkilerinize entegre ederek yeni bir bakış açısı geliştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Kova Burcu

Kendinize karşı bazen çok sert davranabiliyorsunuz. Zaman zaman başkalarına gösterdiğiniz nezaketi, kendinize de göstermeniz gerektiğini hatırlamalısınız. Bugünlerde size bunu hatırlatacak önemli bir gelişme yaşanabilir. 

Uplifers önerisi: İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsanız, metrobüse binerken insanların önünüze geçmesini, size çarpmasını ya da yer vermemesini ‘normal’ bile karşılayabilirsiniz. Trafikte kaldığınızda mesainize yetişebilmek için yayalara yol vermemek sizin için son derece ‘doğal’ olabilir. Peki, bu davranışların nezaketten ve ‘medeniyetten’ uzak olduğunu bildiğimiz halde sürdürmemizin nasıl bir sebebi olabileceğini daha önce hiç düşünmüş müydünüz? “Şehir hayatı ve insan davranışları üzerindeki etkileri: Kalabalık şehirler kaba insanlar mı yaratıyor?

Balık Burcu

Çevrenizde olup bitenlerden çok kolay bir şekilde etkileniyorsunuz ve bu durum sizin hayatınızın akışını değiştirebiliyor. Bazen bundan sıyrılmak için kendi başınıza kalmak, kendinizi dinlemek işe yarayabilir. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!