Günlük burç yorumları: 13 Temmuz

Koç Burcu

Günün ilk saatlerinde kendinizi biraz huysuz, huzursuz hissedebilirsiniz ancak bu günün geri kalanını da böyle geçireceğiniz anlamına gelmiyor. Modunuzu yükseltecek, sizi neşelendirecek şeylerde ilgilenerek günü keyifle tamamlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sıkı durun! En yalnız olduğunuzu düşündüğünüz anda bile, bağırsaklarınızda sayısı 10 ile 100 trilyon arasında değişen bakteriler ile birlikte yaşıyorsunuz. Bağırsaklarınızdaki bu misafirler, tüm vücudunuzdaki hücre sayısından bile daha fazla. “Mutluluk ve bağırsak ilişkisi: Bizi biz yapan aslında bakterilerimiz mi?

Boğa Burcu

Bugün alacağınız güzel haberler, keyfinizi yerine getiriyor. Bu güzel haber iş, para, aile veya herhangi bir konuda olabilir. Gelen bu pozitif enerjiyle birlikte motivasyonunuzu koruyup verimli bir gün geçirmek sizin elinizde. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

İkizler Burcu

Bir süredir devam eden görüşmeleri artık sonuca bağlamak, anlaşma masasına oturmak istiyor olabilirsiniz. Ancak bugün imza atmak için pek uygun bir gün olmayabilir. Belki biraz daha beklemek, şartların olgunlaşması için daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Yengeç Burcu

Bir süredir devam eden görüşmeleri bugün bir sonuca bağlayacağınızı düşünerek güne başlayabilirsiniz. Ancak belki de bu sadece sürecin bir başlangıcı olabilir. Yeni seçenekleri değerlendirmek, yeni fırsatları gözden geçirmek için bir başlangıç yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Aslan Burcu

Uzun zamandır tanıdığınız bir kişinin yepyeni yönlerini keşfedebilirsiniz. Belki de birlikte yapacağınız çok daha fazla şey olduğunu fark edebilirsiniz. Bu, aranızdaki bağı daha da güçlendiren bir gelişme. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Başak Burcu

Bir süredir takip ettiğiniz bir eğitimden veya uygulamadan yeterince verim alamadığınızı düşünüyorsanız, belki de kolları sıvayıp uygulama aşamasına geçmeniz gerekebilir. Böylelikle okuyarak veya izleyerek değil, deneyimleyerek öğrenebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hep aynı şeyleri yapmak, aynı kişilerle görüşmek, aynı yerlere gitmek rahatlatır sanıyoruz ama uzun vadede arızaya sebebiyet veriyor. Hep aynı yemeği yesen, sporda sürekli ve sadece aynı kası çalıştırsan bedenin arıza çıkartacağı gibi. Rahatta ve konforda beyin çıkıyor devreden. Otomatiğe bağlıyor. Ve otomatiklikte gelişim yok. “Konfor alanınızdan çıkmak için neyi bekliyorsunuz?

Terazi Burcu

Bir süredir görüştüğünüz bir kişi masa başında çok iyiyken veya ağzı çok iyi laf yaparken, uygulamada çok iyi olmayabilir. Ancak bunu onun yüzüne vurmak yerine, onu daha başarılı olmak için cesaretlendirebilirsiniz. Bu hem siz hem de karşınızdaki kişi için önemli bir kazanım olur. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Akrep Burcu

Yapacağınız bir görüşme sizde gerginlik yaratıyor olabilir. Karşı tarafın sizi reddetmesinden veya kendinizi yanlış ifade etmekten korkuyor olabilirsiniz. Bu korkular size yardımcı olmak bir yana, sizi daha karanlık bir noktaya götürebilir. Kendinize inanın ve kendi kendinizi motive edecek gücün içinizde olduğunu fark edin. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Yay Burcu

İçinde bulunduğunuz bir tartışmada, karşı tarafı anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Karşınızakini anlama çabasından vazgeçmek yerine bunu deneyebilirsiniz. Belki bir anlaşmaya varamayabilirsiniz ancak birbirinizi anlayacak bir nokta bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Oğlak Burcu

Kalbiniz zihninizin esiri olmuş bir şekilde aklınızdan türlü türlü düşünceler geçiriyor olabilirsiniz. Ancak kendinizi bu akıntıya kaptırmamak konusunda dikkatli olmalısınız. Aklınıza gelenleri hemen söylemek yerine öncelikle düşünce süzgecinden geçirmeli, dürtülerinizin sizi ele geçirmesine izin vermemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Kova Burcu

Kendinizle uzun uzun vakit geçirmeyi seven birisiniz. Aslında insanları sevmediğiniz için değil kendinizle kalmak ve düşünmek için bu zamanı ayırıyor olabilirsiniz. Ancak size ilham veren, yeni ufuklar açan kişilerle bir arada olmak şu sıralar size daha iyi gelebilir.  

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Balık Burcu

Genellikle yaratıcı fikirler çıkaran biri olmanıza rağmen son dönemde kendinizi tıkanmış hissediyor olabilirsiniz. Belki de bunun sebebi üzerinizdeki baskı olabilir. Kendinizi biraz rahat bırakmayı denemekte fayda var. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!