Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. Onlara belirli bir konuda yaratıcı fikirler bulmalarını söylersek, gürültücü olan fakat yaratıcı olmayan adam fikirlerini bağırarak söylerken, ürkek fakat yaratıcı olan ağzını açmayacaktır. Yaratıcı adama izin verilse, onun ortaya atacağı fikirler daha yenilikçi olacaktır.

Uyanık yaşantımızda yaratıcı kararlar almaya ihtiyacımız olduğunda, tam da bu şekilde olur. Fakat rüyalarda durum tam tersidir. Gürültücü adam dışarı çıkar ve sessiz olan evi bekliyordur. Rüyalarda yaratıcılık serbest haldedir.

Rüyalarınızın sonsuz yaratıcılığından daha fazla yararlanmaya başlarsanız, uyanık yaşantınızda da aynı durumu yaşamayı başarabilirsiniz. Bilinçli rüyalarda, sinirsel yollar üretir ve bu yolları kuvvetlendiririz. Rüyalardaki kişileştirmeler, psikolojimizin somut kavramlarıdır. Yüksek benliğimizle tartışabilir, içimizdeki çocuğa rastlayabilir, en derin korkularımızın kaynağıyla kucaklaşabiliriz.

Rüya çalışmaları yaparak, rüyalarımıza daha fazla farkındalık getirerek, takip ederek, değerlendirmeyi öğrenerek, yaşamımızı daha sağlam, daha değerli hale getirebiliriz.

Gece yatmadan önce kendi içsel yolculuğumuza çıkabilmek için neler yapabilirsiniz?

  • Sakince uzanın ve bedeninizi tamamen gevşek ve rahat hissedene kadar derin ve uzun nefes alın, verin. Kendinizi huzura bırakın. Sadece sevgi akışının olduğu bir buluşmaya niyet edin. Hiçbir beklentiye girmeden. Yalnızca sevgi ve huzur için.
  • Ve şimdi kendinizi karşınıza alın ve onunla konuşun: Seni görüyorum, tam karşımda. Yargılamadan, kızmadan, eleştirmeden… Gözlerinizin tam içine bakarak, “Bazen kendimi kırmış, üzmüş ve beklentilerimi karşılamamış olabilirim. O süreçte, o deneyim bana hizmet edecekti, o nedenle yaşandı. Bu nedenle kendimi ve seni anlayabiliyorum. Elimden gelenin her zaman en iyisini yaptım. Her yaşanılanın altında sevgi olduğunu biliyor, o nedenle sevgiyle kendimi ve deneyimlerimi kabul ediyorum,” diyerek rahat ve keyifli bir uykuya kendinizi bırakın.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Huzurlu bir uyku için: Bilinçaltınızı arındırın

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam