Huzurlu bir uyku için: Bilinçaltınızı arındırın

Korku, öfke ve stres ile uykuya daldığımız zaman, uykumuz bu durumdan sandığımızdan çok daha fazla etkilenir. Bunun nedeni bu durumların zihnimize de kaydedilmesinden kaynaklanmaktadır. Herhangi bir deneyim ile uykuya daldığımız zaman arasındaki fark ne kadar az ise, bu deneyim o kadar güçlü kaydedilir. Çok sıradan gibi görünen bir deneyim, büyük sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden sizi olumsuz etkileyen durumlara engel olmayı başarmalıyız. Ya da uykuya dalarken, zihninizi yaşadığınız deneyimden arındırabilirsiniz.

Bu arınma çalışmasının detaylarını paylaşmadan önce, yatmadan önce deneyimlediğimiz durumlar kadar, izlediğimiz filmler, dinlediğimiz haberler, belki bir arkadaşımızın kendi olumsuz deneyimlerini paylaşması da bizim için aynı etkiye sahiptir.

Sabah kalktığımızda daha sağlıklı, daha mutlu, daha enerjik olabilmemiz için, bir önceki gün aklımıza takılan, zihnimizi kurcalayan, meşgul eden durumları temizlememiz gerekiyor.

Uyumadan önce olumsuz düşüncelerden kurtulmanın formülü

Yatağa uzandığımızda bedenen ve ruhen gevşeyebilmemiz için, burundan derin aldığımız nefesi, ağzımızdan uzun sürede verebiliriz. Tamamen gevşediğimizi hissettiğimizde, dilediğiniz renkte bir balon hayal ederek, o balonun içine, gün içerisinde yaşadığınız tüm olumsuz deneyimleri yavaş ve sakin bir şekilde doldurduğumuzu hayal etmeliyiz. Hayal balonumuzu yeterince doldurduğumuzda ucunu bağladığımızı ve onu gökyüzüne doğru saldığımızı tamamen gözümüzden kaybolana kadar hayal ederek, gözlemleyelim. Bir hafta boyunca bu uygulamayı her gece yaptığımızda, uyku kalitemizin ve zihnimizin iyileştiğini deneyimleriz.

Bu çalışmadan sonra isteyenler, bir hedefini, dileğini hayal ederek ya da uygun afirmasyon cümleleri ile bol bol tekrarlayarak uykuya dalabilirler. Böylece sakin ve dingin bir zihinle, uykuya dalmadan önce düşündüğünüz ya da kendinize tekrar ettiğiniz cümleler, sabaha kadar bilinçaltınız tarafından tekrar edilecektir.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam