Günlük burç yorumları: 11 Şubat

Koç Burcu

Sosyal hayatınızla ilgili konular gündeminizde. Hepimiz bazen hayatta haksız eleştirilere maruz kalabilir, incinebiliriz. Birisi sizin hakkınızda acımasız yorumlarda bulunuyorsa, siz de aynı şekilde karşılık vermek zorunda değilsiniz. Bazen olayları kulak arkası etmeyi de bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Boğa Burcu

Bazen birilerine kızdığımızda, onun hakkında sayfalarca olumsuz şey yazabiliriz. Ancak bir insan tümüyle kötü olamaz. Bu kişi hakkında sayfalarca olumlu yorumda bulunabilir misiniz? İşte öfkelendiğiniz zamanlarda kendinize bu soruyu sormalı ve sakinleşmenin yollarını aramalısınız. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

İkizler Burcu

Son zamanlarda hayatınızda pek çok iniş-çıkış yaşanmış olabilir. Şimdi pişmanlık değil, bu iniş-çıkışlı dönemden edindiğiniz tecrübeyi düşünmek vakti… Böylelikle karşınıza çıkan olumlu veya olumsuz her şeyden öğrendiklerinizin bir anlamı olabilir. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Yengeç Burcu

Geleneklere önem veren, kesin çizgileri olan biri olabilirsiniz. Ancak yakında sizi konforlu alanınızdan çıkmaya davet eden bir öneriyle karşılaşabilirsiniz. Hemen reddetmeyin, bir denemeye ne dersiniz? 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

Aslan Burcu

Karşınıza yeni bir fırsat çıkabilir. Bu fırsatı değerlendirmek için doğru zaman olup olmadığına, içgüdülerinize güvenerek karar verebilirsiniz. Kendinize bir şans tanıyın. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Başak Burcu

Güzel haberler kapıda Ancak bu güzel haberlerin kıymetini anlayabilmek için öncelikle kendi üzerinizdeki yükü biraz hafifletmeniz gerekebilir. Her zaman mükemmel ve sakin olamazsınız. Bazen sizin de sinirlenmeye, hata yapmaya hakkınız var. Kendinize bu kadar yüklenmeyin. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Terazi Burcu

Önünüzde iki seçenek varsa ve siz iki seçeneğin de kötü olduğunu düşünüyorsanız, biraz haksızlık ediyor olabilir misiniz? Hayatta bazen zorluklar olabilir, işler istediğiniz gibi gitmeyebilir ancak yapacağınız her seçim, size bambaşka perspektifler katacak ve önemli bir deneyime dönüşecek. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Akrep Burcu

İlişkiler gündeminizde önemli bir yer tutuyor. Sevdiğiniz kişinin dünya görüşünde, size ters gelen yönler olabilir. Belki karşınızdakini kendinize çekemezsiniz ancak ona, inandığınız şeyin temeline dair önemli bilgiler verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Yay Burcu

Şu sıralar şleri biraz ağırdan almak iyi olabilir. Bazen birinden hoşlandığımızda, o kişiyle ilgili güzel şeylere inanmak isteriz ve gerçek olmasa da onlara inanmayı sürdürürüz. Bugünlerde, bir aydınlanma yaşayabilir ve hoşlandığınız kişinin karakteriyle ilgili yeni şeyler keşfedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Oğlak Burcu

Bazen ufacık şeyler, tüm gününüzü değiştirebilir, ruh halinizi bambaşka bir noktaya taşıyabilir. Yakın zamanda stres nedeniyle zor günler yaşadıysanız, böyle ufak güzelliklerin farkına vardığınız günlerin kıymetini bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Kova Burcu

İlişkilerinizle ilgili konular ön planda olabilir. Eğer sözleriyle sürekli aklınızda soru işaretleri yaratan bir tanıdığınız varsa, belki o kişiden biraz uzaklaşmak iyi olabilir, böylelikle kendinizi korumaya alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Balık Burcu

Birileri sizi istemediğiniz veya doğru bulmadığınız bir şey yapmaya zorluyorsa, buna kesinlikle izin vermemelisiniz. İçinizden gelen ve doğru olduğuna inandığınız o sesi dinlemelisiniz. Sonuçları sizi üzse bile kendi doğrularınızın peşinden gitmenin verdiği huzur hiçbir şeye değişilmez. 

Uplifers önerisi: Hayatınızda hiç her şeyin çok yolunda gittiği günleriniz oldu mu? Maddi desteğe ihtiyacınız olduğunda şirket politikasında olmadığı halde bir anda gelen teşvik primi, tek başına taşınmaya çalışırken aniden ortaya çıkan, uzun zamandır görmediğiniz ve enteresan bir şekilde sanki sadece taşınmanıza yardım için gelmişçesine sonrasında yine bir daha görmediğiniz bir dost. Olan her şeyin tam zamanında, tam olması gerektiği yerde, olması gerektiği gibi olduğu, neredeyse “Bu bir mucize” dedirten anlar. “Dileğiniz gerçek olsa şaşırır mıydınız: Bakış açınızla kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!