Günlük burç yorumları: 1 Ekim

Koç Burcu

Haftanın son gününü keyifli hale getirmek iyi bir fikir olabilir. Bugün canınızın çok istediği bir şeyler yapmak, kendinizi biraz şımartmak için karşınıza çıkan önerileri değerlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış”

Boğa Burcu

Dünyanın gerçeklerinden, sorumluluklarınızdan biraz uzaklaşmaya ne dersiniz? İş-yaşam dengesini sağlamak her zaman kolay olmayabiliyor. Bunun için sizin de biraz çaba harcamanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Gün içinde yaptığımız ciddi işlere gereğinden fazla odaklanıp hayatı kaçırdığımızın farkına varmak için bile zaman bulamayabiliyoruz. ¨Gün içinde kendine zaman ayırmanın kısa yolları¨

İkizler Burcu

Uzun zamandır beklemede olan konularda bir hareketlenme söz konusu olabilir. Tam umudunuzu kaybetmeye başladığınız anda gelen bu hareketlenme, motivasyonunuzu yeniden yükseltiyor. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır.¨Çalışma motivasyonunuzu arttıracak öneriler¨

Yengeç Burcu

Hayatınızın belli alanlarında değişime gitmek istiyor olabilirsiniz. Bu değişikliğin herhangi bir sebebi olmayabilir ya da hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu fark ederek böyle bir karar almış olabilirsiniz. Sebebi ne olursa olsun bu değişim gelişmenizi sağlayarak hayatınıza katkıda bulunacaktır.

Uplifers önerisi: Başarıya ulaşmanın yolu, değişime açık olmaktan ve yeni yollar keşfedebilmekten geçer. “Gelişimi sağlamanın yolu: Değişim kası“

Aslan Burcu

Kendinizi ifade etme gücünüz oldukça yüksek. Bu da zihin gücünüzle birleşerek başarılı işlere ve anlaşmalara imza atacağınız bir gün olmasını sağlayabilir. Zihin geliştirici aktiviteler yaparak kendinizi daha mutlu ve motive olmuş hissedebilir, entellektüel birikiminize katkıda bulunabilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  “Neuroplasticity”, beynin sürekli bir biçimde yeni sinirsel yollar yaratma yeteneğidir. Herhangi bir disiplini özümsemek için tekrar ettiğimiz zaman, aynı anda o hareketi temsil eden sinir sistemini kuvvetlendiriyoruz. Zihinsel süreçleri daha iyi tanımak için; ¨Zihnin gücü beyni yendi¨

Başak Burcu

Bugünlerde iş yerinde çok fazla yoruluyor olabilirsiniz. Kendinize ve özel ihtiyaçlarınıza biraz daha zaman ayırmalı, iş-yaşam dengesini tekrar yakalamaya çalışmalısınız. Biraz yalnız kalmak, kendinizi dinlemek, sizi rahatlatacak aktivitelere yer vermek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Terazi Burcu

Kariyerinizle ilgili endişelerden kurtulmak için uzun zamandır kafanızı kurcalayan konular hakkında sizden daha tecrübeli birinden yardım alabilirsiniz. Bu kişi yakın bir aile dostunuz, partneriniz ya da iş sebebiyle tanıdığınız bir yönetici olabilir. Kim olursa olsun söylediklerini ciddiye almalı, hayatınızda küçük değişiklikler yapmaya hazır olmalısınız.

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Akrep Burcu

Bugün adeta dört mevsimi aynı anda yaşayacağınız bir gün olabilir. Önce endişelenip, sonra endişelerinizi giderebilirsiniz. Önce biraz canınız sıkılabilir ancak emen ardından moralinizi yükseltecek haberler alabilirsiniz. Enerjiniz zirvede! 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Yay Burcu

Uzun süre bir yerde sabit duramayan, çok hareketli bir yaşantınız var. Ancak bazen yavaşlatmak, hızınızı azaltmak, biraz durup sakinleşmek size kendinizi iyi hissettirebilir. Enerjinizi toplamak istiyorsanız, bunun için kendinize izin vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Oğlak Burcu

Bugün güne başlarken ilişkileriniz, finansal konular, iş hayatıyla ilgili biraz stres duyabilirsiniz. Ancak saatler ilerledikçe bu stresinizin azaldığını ve hafta sonuna daha sakin, rahat bir kafayla girdiğinizi fark edebilirsiniz. Size iyi gelen şey ne ise, onu fark etmiş olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

Kova Burcu

İlişkilerinizle ilgili dışarıdan bakıp bir değerlendirme yapmak iyi olabilir. Böylelikle yolunda gitmeyen noktaları daha rahat tespit edebilirsiniz. Bugün enerjinizi bunun için ayırmak iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Ayrıl-barış şeklinde süren ilişkilere hepimiz bir yerden aşinayız. Bir türlü rayına oturmaz, bir türlü anlaşamayız ve sevmek ilişkiyi sürdürmekte yeterli olmaz. Buna rağmen ilişki bittiğinde büyük bir boşluk ve özlem duygusu kaplar içimizi, merak artar ve tüm olmamışlıklar hafızadan silinerek tekrar oldurmak isteriz. Peki bizi yıpratan ilişkilerde neden kalıyoruz? “Bitemeyen ilişkiler: Bize iyi gelmeyen, toksik ilişkilerden neden çıkamayız?

Balık Burcu

Biraz yoğun bir gün sizi bekliyor. Hafta sonunu rahat geçirmek için bugün her zamankinden daha fazla çaba harcamalısınız. Biraz hareketli bir gün olabilir. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!