Erkeklerde uzun saç: Erkekler için uzun saç rehberi

Saçınızı uzatmak biraz zaman alabilir. Sağlıklı bir saç içinse belirli aralıklarla kırıklarınızı aldırmanız şart. Saç uzatmak, uzaktan çok kolay görünüyor olabilir ama bu sağlıklı ve güzel görünümlü saçlara sahip olmak çaba gerektiriyor.

Bırakın uzasın

Erkekler için uzun saç rehberi
Saçınızı uzatırken güçlü ve sağlıklı uzadığına emin olun.

Erkeklerde uzun saçlar şu sıralar çok moda. Sağlıklı bir şekilde saç uzatmak için yeterli miktarda kesim, kaliteli bir şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz. Saçlarınız hala kuruysa durulanmayan saç kremlerinden kullanabilirsiniz. Sağlıklı saçlara sahip olduğunuz an onu şekillendirmeye hazırsınız.

Size en uygun kesim

Erkekler için uzun saç rehberi
Yüz tipinize en uygun kesime kuaförünüzle beraber karar verin.

Uzun saç kullanmak istiyorsanız saçlarınıza hareket vermeniz lazım. Kafanıza yapışmış bir uzun saç hiç de hoş gözükmeyecektir. Saçınızı nasıl bir modelde kestireceğinize karar verirken hareketli olması gerektiğini göz önünde bulundurun. İlk önce kuaförünüzden fikir alın. Kuaförünüz her kestiği katta size fikrinizi sorsun ve işleme öyle devam edin. Günlük kullanabileceğiniz bir şekli beraber bulun. Ayrıca kullanıyorsanız favorileriniz, bıyık ve sakal kesiminiz de saç stilinizle uyumlu olmalı.

Saçınıza şekil verin

Erkekler için uzun saç rehberi
Saçlarınızı kestirirken kendi kendinize şekil verebileceğiniz modelleri tercih edin.

Uzun saçı şekillendirmek, isterseniz çok kolay isterseniz çok zor olabilir. Tamamen size bağlı. Bir gece öncesinden saçınızı yıkayarak hafif nemli bir şekilde uyuyabilirsiniz. Sabah kalktığınızda hareketli ve modern bir dağınıklık elde edebilirsiniz. Ya da sabah saçınızı yıkamadan kuru şampuan uygulayabilirsiniz. Saçınız kıvırcık ya da dalgalıysa kıvrımları belirginleştirmek için şekillendirici bir krem kullanabilirsiniz. Marketlerde saçınızın yapısına göre ayrılmış bir çok ürün var. Kıvırcık saçlar için bukle belirginleştirici, kuru ve mat saçlar için çeşitli yağlarla desteklenmiş parlaklık ve nem veren ürünler mevcut.

Boyamak mı?

Uzun saçta boya modası yeni başladı. Boyalı ya da boyasız, asıl amacınız saçınızı sağlıklı göstermek. Saçınızın tonunu değiştirebilir, koyulaştırabilir veya aralara küçük ışıklar attırabilirsiniz.

Bu öneriler sayesinde ‘bad hair day’ den uzak durmuş olursunuz.

Kaynak:

Unstitchd

İlginizi çekebilecek diğer yazılar :

Erkeklere ilk buluşma için giyim önerileri

Erkek gardırobunda kışın vazgeçilmezleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!