Erkeklere ilk buluşma için giyim önerileri

Onda bırakacağınız ilk izlenime çok önem veriyorsunuz. Bu yüzden ilk buluşmada nasıl giyineceğiniz çok önemli; onu her anlamda etkilemek istiyorsunuz ama dış görünüşüm önce gelecek diyorsanız, sevgili Uplifers okuyucularımız için 3 buluşmaya özel önerilerimizi sunuyoruz.

Akşam yemeğinde ilk buluşma

Şık bir restoranda, mum ışığında romantik bir akşam geçireceksiniz. Bu yemek, her anlamda hem sizin hem de onun için çok özel olmalı. Restoranın ambiyansına uygun bir çift olmak için elinizden geleni yapacaksınız. Klasikten yana olanlar için gri, siyah ya da koyu lacivert şık bir takım elbiseyi öneriyoruz. Amacınız kibirli görünmek değil, şık ve çekici olmak; bu nedenle görünümünüzü beyaz bir gömlekle yumuşatabilirsiniz. Kösele ayakkabı yerine, süet spor modelleri tercih edebilirsiniz.

Eğer takım elbisenin ilk buluşma ya da buluşacağınız restoran için ağır olacağını düşünüyorsanız, blazer ceket ve kanvas pantolon ile şık bir kombin yaratabilirsiniz. Mavi bir gömlek ve makosen ayakkabılarla kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz, giyiminize biraz resmiyet katmak için dokuma kravatları kullanabilirsiniz.

dinnerdate1

dinnerdate5

dinnerdate3

dinnerdate4

Gündüz ilk buluşma

İlk buluşma için; şehre yakın günlük bir geziye, sevdiğiniz bir müzenin turuna ya da göl manzarasında yürüyüşe gittiğinizde şıklığınızdan ödün vermeden günlük kıyafetlerinizi tercih edecekseniz. Tüm gün rahat olmanız gereken uzun bir buluşma olacağından, size iyi hissettiren kıyafetlerinizi seçebilirsiniz.

Koyu renk dar pantolon ya da indigo kotlarınızla birlikte, günlük tişörtlerinizin üzerine örgü bir kazakla kombin yapabilirsiniz. Ayakkabı seçiminde ise, uzun yürüyüşleri göz önünde bulundurarak rahat tarzdaki deri botlarınızı tercih edebilirsiniz. Spor montunuzla veya trençkotunuzla birlikte, deri eldivenlerinizleri de alarak dış giyiminizi tamamlayabilirsiniz.

daydate1

daydate2

daydate3

Sinemada ilk buluşma

Bu sefer sinemada ne izleyeceğiniz konusunda değil, nasıl giyeneceğiniz konusunda tavsiyelerimiz olacak. Sinema fikri, mum ışığında romantik bir akşam yemeğine göre biraz sönük bir fikir olarak kalsa da, kıyafetlerinize özen göstermemeniz için bir sebep değil.

Sinema öncesinde veya sonrasında bir şeyler içme ihtimalinizi de hesaba katarak, günlük ama şıklığınızdan ödün vermeden giyinebilirsiniz. Bej ya da gri kanvas pantolonları, indigo kotları, kahverengi veya bordo fitilli kadife pantolonları tercih edebilirsiniz. Üst giyimde, ekose ya da kot gömlekleri, triko kazak ya da yelekle giymek ideal olabilir. Bir çift kahverengi ya da siyah bot ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

cinemadate3

cinemadate2

cinemadate1

Kaynak

Fashionbeans

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!