Enerjinin en üst seviyede olduğu bir yoga ve pilates deneyimi: Find Your Beat

Güneşin tepede pırıl pırıl parladığı, kuşların cıvıldadığı, yazın gelişinin kendini yeni yeni hissettirmeye başladığı günlerde güzel bir Pazar günü enerjinizi daha da yükseltecek bir etkinlikten daha güzel ne olabilir?

Biz de Uplifers olarak güzel bir Pazar gününü Chikirina önderliğinde düzenlenen Find Your Beat etkinliğine ayırdık ve bu keyifli deneyimin bir parçası olduk.

W Studios Akaretler’de gerçekleşen ve Chikirina’nın hazırladığı Find Your Beat 11 Haziran Pazar Günü gerçekleşti. Birbirinden başarılı yoga ve spor eğitmenleri Balance, Fuel, Energize isimleri verilen 3 farklı salonda, her saat başı farklı seanslar düzenledi, ve saat 13.00’dan 17.30’a kadar süren etkinlikte Root to Rise Yoga’dan Gayatri Yoga’ya, Funny Jumps’tan Zumba’ya, High Heels’den Cardio Oryantal’e pek çok farklı aktiviteyi deneyimleme şansımız vardı. Katılmak istediğimiz seansı seçip girmeden önce ismimizi yazdırmak yeterliydi. Tüm seanslar 1’er saat sürdü ve deneyimlediğimiz seanslar yeterince öğretici, doyurucu ve oldukça eğlenceliydi. 

Find Your Beat
Senem Kalender önderliğinde Gayatri Yoga

İlk olarak saat 14.30’daki Senem Kalender‘in yönettiği Gayatri Yoga’ya katıldık. Gayatri Yoga, Hatha Yoga temelleri üzerine inşa edilen, Hatha Yoga’ya göre daha dinamik, akışlı ve içinde dans figürleri barındıran bir yoga çeşidi. Seansa gerinme ve esneme hareketleriyle, sakin bir şekilde başladık. Bu sırada Senem bize Gayatri’nin anlamından ve felsefesinden bahsetti. Gayatri, spiritüel ışığın insan vücudunda bulunan 7 çakraya ulaşmasını sağlamak için söylenen bir mantraymış. Yani Gayatri aslında tüm mantraların özü.

Yavaş yavaş ısındıktan sonra Senem bize eşlik etmemizi istediği bir mantra çalmaya başladı ve seans başladı. Gayatri Yoga sırasında durduğunuz bir dakika olmuyor, devamlı bir hareket ve akış içindesiniz ve bedeniniz buna şaşırtıcı bir şekilde kolayca ayak uyduruyor. Dersin sonlarına doğru tüm katılımcılar ayağa kalktı ve tüm endişe ve korkulardan kaçarcasına hepimiz sallanmaya, “dans etmeye” ve kendimizi serbest bırakmaya başladık. Dersin sonunda ise bir yandan bedenimizde sonsuz bir rahatlama hissederken, bir yandan enerjimizin en üst seviyeye taşındığını tüm bedenimizde ve zihnimizde hissettik. 

Dinamik ve rahatlatıcı bir seansın sonrasında, kendimizi ödüllendirelim dedik ve birer meyveli yoğurt eşliğinde Chikirina’nın birbirinden harika yeni sezon tasarımlarına göz attık. Hem şık, hem karizmatik, hem fonksiyonel tasarımlarıyla Chikirina bu sezon tüm sporseverlerin gözdesi olacak. Biraz dinlendikten, biraz ağzımızı tatlandırdıktan biraz da gezindikten sonra derse gireceğimiz salona doğru yerleşmeye gittik.

Find Your Beat
Yoganın en dinamik hali: Hatha Yoga

15 dakikalık kısa bir aradan sonra saat 16.00’da Restorative Yoga’ya gireceğiz derken Hatha Yoga seansında bulduk kendimizi. Programda bir sonraki katılmak istediğimiz etkinlik Restorative Yoga olsa da, tatlı önerilerle birlikte Hatha Yoga’da bulduk kendimizi. İyi ki de öyle oldu. Bedenimiz henüz yeni yeni ısınırken, yoganın dinamizmine kendimizi kaptırmışken, Hatha’yla birlikte tamamlandık diyebiliriz. Hatha Yoga’dan bahsedecek olursak, yoganın ilk aşamasıdır ve nefes teknikleriyle duruşlar üzerinde yoğunlaşır. Hatha Yoga sonrasında kaslarınız ve bedeniniz esner, bedeniniz uzar ve kendini rahat bırakır. Bizim Hatha Yoga deneyimimiz de tüm bunları doğrular nitelikte.

Saat 17.00’da sona eren seanstan sonra herkes matlarının üzerinde bir süre o mükemmel hissin ve tatlı yorgunluğun tadını çıkardı, 17.30’da aynı anda başlayacak Cardio Oryantal, Yamuna Rolling ve High Heels seanslarıyla da Find Your Beat, katılımcıların enerjisini bir üst seviyeye çıkardı. Bir Pazar günü ancak bu kadar güzel değerlendirilebilirdi. Biz hem zihnimize, hem bedenimize, hem de ruhumuza yalnızca bir Pazar günümüzü ayırarak eşsiz bir hediye verdik. Chikirina önderliğinde düzenlenen Find Your Beat’in bir sonraki etkinliğini kaçırmayın.

İlginizi çekebilir:

Yeni yılda Chikirina ile şımart kendini

“İlham ver, ilişki kur ve değiştir”: Find Your Beat

Chikirina ile alternatif egzersizleri keşfedin: Find Your Beat

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!