DIY: Hayatınızı renklendirecek “kendin yap” dekoratif öneriler

Geçtiğimiz hafta sonunu nasıl geçirdiniz? Büyük ihtimalle siz de birçoğumuz gibi hafta boyunca ne kadar çok yorulduğunuzu düşündünüz, dinlenmeye çok ihtiyacınız olduğunu kendinize tekrar ettiniz ve siz anlamadan hafta sonu geçip gitti. Oysa aklınıza gelen birkaç fikri hayata geçirerek hafta sonunu daha verimli kullanabilirdiniz. Yine de geç kalmış sayılmazsınız. Evinize veya ofisinize yeni bir soluk getirmek için bir hafta içinde yapabileceğiniz 10 farklı DIY (do it yourself) – kendin yap örneği:

1. Ananas şeklinde servis tahtası

Bir yemeğin veya tatlının yapılışı kadar servisi de çok önemlidir. Özenerek hazırladığınız şeyleri, orijinal bir şekilde servis etmek istiyorsanız ancak buna ayıracak çok fazla bütçeniz yoksa kendiniz de yapabilirsiniz. Eskiyen kesme tahtanıza ananas şekli verin ve ortasına britten bir şerit çekin. İşte size harika bir servis tahtası!

01
Kaynak: Brit + Co
2. Masa üstü lava lambası

Sıkıcı çalışma masanızı biraz renklendirmek ister misiniz? Bir kasenin içine bir miktar su koyun ve birkaç damla gıda boyasıyla karıştırın. Elinizdeki cam şişenin 3/4’ünü suyla doldurun ve daha sonra gıda boyasıyla renklendirdiğiniz suyu ekleyin. Renkli suyun şişenin dibine çökmesine izin verin. Bir tane tealight mumu şişenin dibine atın. Bir tane alka seltzer tableti kırın ve şişenin içine atın. Daha sonra şişenin ağzını kapatın ve eğlence başlasın…

02
Kaynak: Aww, Sam
3. Kutuları atmayın

Marketten aldığınız bazı ürünlerin kutularını aslında şık bir saklama kabına dönüştürebilirsiniz. Kutulara takacağınız bir lastik bantla, ofise götürdüğünüz öğle yemeğiniz için daha eğlenceli bir görüntü yakalayabilirsiniz.

İlgili yazı: DIY – Kendin Yap: Tenis topundan anahtarlık

03
Kaynak: Sugar & Cloth
4. Sulu boya görünümlü yastık

Salonunuzu renklendirmek istiyorsanız, birkaç yastıkla bunu başarabilirsiniz. Kullanmadığınız beyaz bir tişörtünüzü, akrilik boyayla boyadıktan sonra salondaki eski kırlentinizin üzerine dikebilirsiniz. İstediğiniz deseni yaratmak sizin elinizde.

04
Kaynak: A Kailo Chic Life
5. Halatlı raf

Kaktüsleriniz veya defterleriniz için yeni bir yere mi ihtiyacınız var? Bir tahta parçası ve birkaç parça kraft iple bunu yapmak mümkün. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış. Tahta parçasına dört köşesinden delikler açın ve daha sonra bu deliklerden kraft ipi geçirin. Eşit uzunluktaki ipler bir askı görevi göreceği için siz de yeni rafınızı masanızın üstündeki bir çiviye asabilirsiniz.

İlgili yazı: Sonbahar-kış dekorasyon önerileri: ‘Kendin yap’ ağaç

05
Kaynak: Brit + Co
6. Yıldızlı kart

Sevdiklerinize özel bir kart hazırlamak istiyorsanız bunu yapmanın çok kolay bir yolu var. Üzerinde yıldız figürü olan bir taslak bulun ve çıktısını alın. Daha sonra yıldız figürünün olduğu yeri, yıldızın içi boş kalacak şekilde falçatayla kesin. Boş kalan bölüme, kağıdın arka yüzünden bir parça jelatin koyun ve bantlayın. Şimdi sıra biraz ışıltı eklemekte.. Jelatinin üstüne biraz sim dökün ve daha sonra üzerini beyaz bir kağıtla kapatın ve kenarlarından bantlayın.

06
Kaynak: Make and Tell
7. Kalemlik

Kırtasiyeden aldığınız bir parça köpüğü uygun şekilde keserek ve daha sonra dileğiniz gibi renklendirerek, ofis masanıza neşe katacak bir kalemlik yapabilirsiniz. Kalemliğinizin önce biçimine karar verin, sonra da yan yüzeylerini yapın. En son tabanını yapın ve yapıştırın.

07
Kaynak: Lovely Indeed
8. Yastık kılıfı

En sevdiğiniz skulentlerinizin yakından fotoğrafını çekin ve daha sonra kumaş baskısı yapan bir yere götürün. Böylelikle salonunuzda eksik olan o dokunuşu yakalayabilir veya sevdiğiniz bir arkadaşınıza özel bir hediye yapabilirsiniz.

08
Kaynak: A Beautiful Mess

İlgili yazı: Geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak yapılmış muhteşem ‘Kendin Yap’ fikirleri

9. Kedi hamağı

Dört bacaklı sandalye, sehpa veya masanızın ayaklarını kullanarak en sevdiğiniz dostunuz için bir hamak yapabilirsiniz. Ayaların arasından ip geçirin, daha sonra kalın bir bez parçasını bu ipler sayesinde gerin. Ancak bunu yaparken dikkatli olun; kolay devrilebilen hafif sandalyeler yerine masa veya sehpa tercih edin.

09
Kaynak: Enter My Attic
10. Yastık kılıfından elbise

Desenini çok sevdiğiniz yastık kılıfınızı elbise yapabilirsiniz. Eğer dikiş makineniz varsa geri kalan malzemelerin hepsine büyük ihtimalle sahipsinizdir. Yastık kılıfını sökün ve ölçülerinizi alın. Gerisi yaratıcılığınıza kalmış.

10
Kaynak: Brit + Co

Kaynak:
Brit.co

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!