Geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak yapılmış muhteşem ‘Kendin Yap’ fikirleri

Geri dönüşümün her geçen gün önem kazandığı bu günlerde, ’Kendin YAP’abileceğin ve geri dönüşüm malzemelerini kullanarak yapılmış, sizin için seçtiğim dünyadan bazı yaratıcı fikirleri paylaşmak istiyorum.

Bu fikirleri yapabilmeniz için gereken materyaller evde, ormanda, yemek yediğiniz bir yerde ve hatta sokakta bile her an karşınıza çıkabilir.

Şu anda bulunduğumuz tüketim toplumlarında, kişilerin elindekileri nasıl değerlendireceğini öğrenmesi, ekonomik dengeleri düzenleyeceği gibi tabiatın sömürülmesini de engelleyecektir. İşte birbirinden yaratıcı öneriler:

1. Boynuz kolye askısı:

Mutfakta, çekmecelerde, banyoda evin içinde her yerde asılı duran birbirinden güzel takılarımız gün yüzüne çıkmayı hak ediyor. Evinizin etrafında hemen bulabileceğiniz birkaç ahşap parçası ve bir de suluboya ile kolayca yapabileceğiniz askılık ile tüm kolyelerinizi görücüye çıkarabilirsiniz.

geri dönüşüm

http://rebeccasdiy.blogspot.com.tr/2013/04/diy-smyckeshangare-jewelry-board.html

2. Ahşap yörüngesinde ayna:

Evde kullanmaktan sıkıldığınız aynalarınız var ise işte size dekoratif bir ürün. Tek ihtiyacınız olan mahallenin camcısına ve marangozuna uğrayıp eldeki ürünleri istediğiniz ebatta hazırlatmak.

İlgili yazı: DIY: Baharlık “kendin yap” elbiseler

geri dönüşüm sanat

http://www.brit.co/orbit-mirror/ 

3. Duvar ahşap resimlik – notluk:

Bilgisayarların içine hapsolmuş fotoğrafları gün yüzüne çıkarmak için ahşap, mandal, tel gibi elinizin altında olan ürünlerden yapabileceğiniz misafir odanız için mükemmel bir parça.

geri dönüşüm önerileri

https://heelsinthemud.wordpress.com/2013/09/02/wall-picture-display/

4. Askılık:

Kurumuş ağaç dalları bulmak sanırım zor olmaz. Dışarıdan geldiğinizde elinizdekileri bir yere koymak isterseniz eğer, işte size geri dönüşüm örneği; ağaç dallarından elde edilmiş çevre dostu bir askılık.

askılık

http://www.countryliving.com/diy-crafts/g3057/diy-branch-projects/?slide=9  

5. Ampul saksılık:

Eskiden her birimizin evinde var olan şimdi yerini tasarruflu olanlara bırakan ampuller ile bakın nasıl da şık birer çiçeklik yapabiliyoruz.

lamba sanat

http://livedan330.com/2015/05/21/diy-upcycled-light-bulb-planters/   

6. Dondurma çubuğundan raf

İşte şaşırtıcı bir fikir daha: Keyifle yediğimiz dondurmalar ya da belki de kahve karıştırıcıları. Kullandıktan sonra hızla atılan işe yaramazmış gibi gözüken ahşap çubuklar. Biraz silikon yardımıyla istediğiniz şekli verebileceğiniz muhteşem raflar yapabilirsiniz.

sanat çalışmaları

http://makeanddocrew.com/diy-wall-art-popsicle-stick-hexagon-shelf-part-i/

7. Dekoratif ahşap vazo:

Kullanılmış paletler, sağda solda artmış ağaç parçalarından herhangi bir markette ya da yemek yediğiniz bir dükkanda karşınıza çıkabilecek olan rengini, tipini sevdiğiniz birden fazla alternatifli şişelerle evlerinizi taze çiçekler ile süsleyebilirsiniz.

kendin yap projeleri 1

https://www.altincicadde.com/arama?q=norscarft

8. Ahşap askılık:

Sahil kenarında yürürken birden fazla rastlayabileceğiniz, ahşap parçalarının üzerine artık sıkıldığınız dolap çekmecelerinizdeki tutacakları monte ederek dekoratif ve çok amaçlı kullanışlı bir ürün daha yaratma fırsatı elde edebilirsiniz.

kendin yap

 http://visiblymoved.blogspot.com.tr/2012/01/diy-necklace-holder.html

9.Taştan ve ahşaptan:

 

Deniz kenarında, ahşaplardan daha çok birbirinden güzel bu minik taşlara rastlarız herhalde. Yapmak istediğiniz objeyi belirleyince taşları toplamanız daha kolay olur. Bir de kullanmak istemediğiniz halı ya da plastik kapı önü paspasınız da var ise, şimdi dönüştürme zamanı. Ayrıca gönlünüzden ne geçiyorsa yaratabileceğiniz minik ve sevimli tablolar da yapabilirsiniz.

PicMonkey Collage

10. Pet şişe saksı:

Hepimizin maalesef tükettiği gazlı içeçeklerden arta kalan pet şişeleri geri dönüştürüp muhteşem bir çiçek dünyası yaratabilirsiniz. İsterseniz makrome ipiyle isterseniz teller ile asabilirsiniz.

SOKAK SANATI

Burcu Mısırlı Yin Yoga Eğitmeni
Üniversiteden sonra 10 sene boyunca çeşitli departmanlarda çalıştığım ve sonunu özel bankacılık ile getirdiğim bankacılık hayatıma son verdim. Uzun süreli bu yorucu tempodan sonra ... Devam