DIY – Kendin Yap: Tenis topundan anahtarlık

Modern dünyada geri dönüşüm gitgide daha da önem kazanıyor. Kaynakları idareli kullanmayla yakından ilişkisi olan bu durum, şehir yaşamına sıkışıp kalmış bireyler için bazen daha da önemli hale gelebiliyor. Bunun nedeni, modern şehir insanının her şeyi, hatta yiyeceği yemeği bile hazır almaktan sıkılmış olmasıyla bağlantılı biraz da. Çünkü her ne kadar tam tersini yaşıyor olsak da, kabul etmemiz gerekir ki, insanlar olarak doğasında üretmenin ve üretirken ellerini ya da gücünü kullanmanın var olduğu canlılarız. İşte bu yüzden Uplifers olarak sık sık “Kendin yap” veya “DIY” içeriklerine yer veriyoruz.

İlginizi çekebilir: Geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak yapılmış muhteşem ‘kendin yap’ fikirleri

Özellikle çalışan insanlar için artık bir hobi haline gelen “kendin yap” fikirleri, bizi günlük yaşamın stresinden uzak tutmayı da başarıyor. Bir süreliğine tamamen elimizde yapmakta olduğumuz işe odaklanarak; ödememiz gereken faturalardan, ofiste yetiştirilmesi gereken raporlardan ve hatta gündemden bile uzaklaşabiliyoruz. Üstelik evde kullanılan bir eşyanın sizin ellerinizden çıkmış olma fikri de son derece etkileyici.

İlginizi çekebilir: DIY- Kendin Yap: TV ünitesi

Bu içerikte de sizler için başka bir “kendin yap” fikrine yer veriyoruz: Tenis topundan anahtarlık. Aşağıdaki videoda nasıl yapıldığını izleyebileceğiniz bu anahtarlık, herkesin kolaylıkla yapabileceği basit ama kullanışlı bir fikir. Üstelik tenis topu dışındaki malzemeleri de istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. İyi seyirler:

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!