DIY- Kendin yap: Mutfak dolapları

Bu yılın Mayıs ayında evlendim. Düğün telaşı ve harcama kısma zorunluluğu bir araya gelince, düğüne iki ay kalmış ve biz hala kiralık bir ev bulamamıştık. Sonra eşimle şu an oturduğumuz eve rastladık ilanlarda. Gelip eve baktığımızda eşimin ağzından tek bir cümle duymuştum: “Bu ev hayatta olmaz.

Ev işlerini, yeni şeyler yapmayı sevdiğimi bilse bile eşimi ikna etmek kolay olmadı. Ama eve çıkmadan ona söz verdim. “Ben sana bu evi, tam da senin istediğin gibi yapacağım.” Dediğimi yapacaktım fakat sonuçta bu ev kiralık bir evdi ve her şeyi yenilemek yerine, en azından biz içindeyken mutlu olacağımız ve bunu ucuza yapabilmemiz bizim için yeterliydi. Bu ve buna benzer birkaç yazımda eve neler yaptığımı ve bunları nasıl yaptığımı göreceksiniz.

Öğrenci evi dolapları
DIY- Kendin yap: Mutfak dolapları
Mutfak dolaplarının önceki hali

Bu ve buna benzer dolapları her gördüğümde aklıma öğrenci evleri gelir. Neden bilmiyorum ama sanki bu dolapları öğrenci evlerinin ayrılmaz bir parçası olarak görüyorum. Dolapları eşim Candan’ın istediği ve benim de her baktığımda kendimle gurur duyacağım, hem de bunu çok ucuza yapmam gerekiyordu.

Yine bir yapı markete gidip 6-7 rulo yapışkanlı folyo almam gerekiyordu. Markete gittiğimde ortadaki sepetlerde (aslında sadece mavi istiyordum) Mavi üzerine beyaz puanlı folyoların hafta sonu indirimi ile 16 liradan 6 liraya düştüğünü gördüm. Kaçırır mıyım? Tabi ki hemen 6 rulo aldım. Bu ruloların boy uzunluğu değişmekle birlikte en uzunluğu genelde 49 cm oluyor. Sonra da yine ev işlerinde hünerine güvendiğim ortağım Serkan ile bir gecede dolapları kapladık.

Sonra da daha küçük bir nalbur dükkanından, tanesi 1,5 liradan 10 tane de kapak kolu aldım. Onları da ertesi gün monte ettim.

Sonuç:

DIY- Kendin yap Mutfak dolapları standart 2

Evinizi yenilemek için sihirli bir dokunuş beklemeyin, sadece dokunun

Toplamda 50 lira gibi bir harcamayla mutfak dolabımızı bu hale getirdim. Yazının başında söylediğim gibi; değişiklik istiyorsanız bunu 3500 liraya yapabileceğiniz gibi, eğer isterseniz 50 liraya da yapabilirsiniz. Beceriniz, içinize sinmesi ve bundan mutlu olmak size kalmış.
Kolay gelsin.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

DIY- Kendin yap: TV ünitesi

Küçük mutfakları düzenlemek için yaratıcı ipuçları

Burak Şahin Avukat
Gündüzleri avukat, geceleri marangoz, doğa ile iç içe yaşamak isteyen, her beyaz yaka kadar stresten kurtulma sevdalısı. Evet, ortaya çıkan her "kendin yap" ürün, ... Devam