Çekingen partnerinizi tantrik sekse nasıl ikna edersiniz?

Tantrik seks uzunca bir süre erişilmesi güç bir zihin seviyesi olarak algılandı, seks gibi oldukça fiziksel görünen bir şeyle bağdaştırılamadı. Ancak günümüz dünyasında gitgide daha çok insan zihin ve beden uyumunu yakalayabilecekleri öğretilere kapılarını açıyor.

Tantrik seks de bunlardan biri. Her geçen gün daha fazla çift yatak odalarına yenilik getirmeye çalışıyor. Peki tantrik seksin bu kadar konuşulan ve tavsiye edilen yanı ne? Akıllarda canlandığı kadar erişilmesi zor mu? Bu sorulara cevap vermeden önce Tantrik seksin ne olduğunu iyice anlamalıyız. Ve en önemlisi, daha anlamadan tantrik sekse kapılarımızı kapatmamalıyız.

İlginizi çekebilir: Yeni başlayanlar için 4 basit tantrik seks tüyosu

tantrik seks
Tantrik seks uzunca bir süre erişilmesi güç bir zihin seviyesi olarak algılansa da aslında durum öyle değil.
Tantrik seks nedir?

Tantrik seks, Hindu felsefesinden doğmuştur, ‘birbirine örülmüş’ anlamına gelir. Burada çiftlerin karşılıklı hissettiği cinsel enerjinin birbirine geçmesine ve büyümesine işaret edilir. Esas olan karşılıklı hislerin uyum içinde akmasını sağlamaktır.

Tantrik cinsellik hareketlerin yavaşladığı, duyguların yükseldiği bir cinsellik formudur. Yalnızca fiziksel doyumu amaçlamaz; beden, zihin ve ruh üçlemesinin bir bütün olarak zevkin en üst sınırlarına ulaşmasını sağlar.

Onu normal seksten ayıran da budur, yalnıza fiziksel tatminle yetinmez. Zihin ve ruh işin içene girdiğinde fiziksel orgazmın da boyutları değişir. Hatta sadece kadınlar için geçerli olduğuna inanılan zincirleme orgazmın kapıları erkeklere de açılır.

Her şeyde olduğu gibi, tantrik seks de pratikle gelişen bir şeydir. Bu yüzden herkes tarafından yapılabilir. Yeter ki pratik yapmayı bırakmayın. Özellikle, aşk ilişkisi içindekilerin kolaylıkla gerçekleştirebileceği bir şeydir. Her türlü ilişki için etkilidir, ancak yeni başlayan ilişkiler için fazla yoğun bir duygusal bağ anlamına gelebilir. Bu açıdan dikkat edilmesi gerekir.

İlginizi çekebilir: Tantra ve tantrik cinsellik hakkında bilmedikleriniz

Partnerinizi tantrik sekse nasıl ikna edebilirsiniz?

Tantrik seksi hayatınıza sokmak istiyorsanız küçük adımlarla başlamalısınız. Hem çekingen partneriniz için rahatlatıcı hem de yeni başlayanlar için kolay ve bilindik bir hedef olarak tantrik masaj en iyi tercih olacaktır.

Cinsellik yaşayacağınız ortamı mum ışığı gibi ışıklarla aydınlatın ve rahat ettiğiniz bir ortam yaratın. Mümkünse yatak gibi uykuyu çağrıştıran ortamlardan uzak durun.

En temel pratiklerden biri de nefesinizi eş zamanlı hale getirmektir. Bunun için en etkili yol birbirinizin gözlerinin içine bakmak ve birbirinizin nefesini hissedebileceğiniz bir pozisyonda kalmaktır.

Tantrik sekse uzak biriyseniz ve partnerinizden bu teklifi aldıysanız, korkup uzaklaşmayın. Bu onun, sizden cinsel anlamda soğuduğu ve yenilik aradığı anlamına gelmez. Sizinle daha fazla şey paylaşmak istediğinin göstergesidir. Bunun için tantrik seksi seçmesi sadece duygusal anlamda daha sıkı bağlara sahip olmak istemesinden kaynaklıdır. Ve tabii daha güçlü bir orgazm… (Bunu kim istemez ki?)

İlginizi çekebilir: Tantrik cinselliğin klasik cinsel deneyimden farklı olarak sağladığı derin etkileşim

Kaynak:

mindbodygreen.com

bodyandsoul.com.au

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!