Sırt ve bel bölgesini çalıştıran bodyweight egzersizleri

Yaz mevsiminde özellikle tatil için bulunduğu şehirden ayrılan ve yazlık beldelere tatile gidenlerin egzersiz rutinlerini sürdürmelerinin zor olduğunu biliyoruz. Bu nedenle tatile gittiğinde de spor yapmak isteyen, havanın bunaltıcı sıcaklığı nedeniyle açık havada spor yapamayan ya da spor salonuna gitmek için zaman bulamayan okuyucularımız için faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdik. Bulunduğunuz her ortamda, günün her saatinde yapabileceğiniz, hiçbir ekstra malzeme gerektirmeyen bu programla yaz aylarında da egzersizlerinizi aksatmadan devam ettirebilirsiniz.

Sırt ve bel egzersizleri

Sizlerle daha önce de paylaşmış olduğumuz ve bu programın ana temasını oluşturan ‘’Bodyweight’’ egzersizleri yalnızca vücut ağırlığınızı kullanarak yapabileceğiniz, basit fakat etkili hareketlerden oluşuyor. Bodyweight egzersizleri özellikle denge, esneklik ve güç konusunda vücudunuzu geliştirmenize ve çok daha fit bir görünüme kavuşmanıza yardımcı oluyor.

Bacaklardan omuzlara, karın bölgesinden kalçalara tüm vücudunuzu şekillendirmeyi amaçlayan programın ilk bölümünde tüm vücudu çalıştıran egzersizleri, ikinci bölümündeyse bacak kaslarını çalıştıran egzersizleri, üçüncü bölümündeyse  kol kaslarını çalıştırmaya yönelik egzersiz hareketlerini sizlerle paylaşmıştık. Programın dördüncü bölümünde sırt ve bel kaslarını güölendirmeye yönelik Bodyweight egzersizlerini sizler için derledik;

Push-up

httpv://www.youtube.com//Q7cPaJZoOng

Dolphin push-up
Donkey Kick
Handstand push-up

Reebok CrossFit ONE Movement Demo "Handstand Push-Up"

Judo push-up

How To: Judo Push-Up

Reverse fly
Superman

How to Do Superman Exercises

Contralateral limb raises

httpv://www.youtube.com/

 

Bodyweight egzersiz programının diğer bölümlerine ulaşmak için tıklayınız.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!