Bulunduğunuz her ortamda kolaylıkla uygulayabileceğiniz Bodyweight egzersiz programı: Bacak egzersizleri

Yaz aylarında plajda daha fit ve sıkı bir görünüm elde etmek için kış mevsiminde spor salonlarında harcanan saatler, havaların ısınmasıyla beraber yerini arkadaşlarla gidilen partilere, tatilde yenen ağır yemeklere ve hareketsiz bir yaşam tarzına bırakıyor. Özellikle yaz mevsiminde havanın sıcaklığı ya da tatil nedeniyle ara verilen egzersiz düzeni ve sağlıksız besinler tüketmek, tüm yıl boyunca verdiğiniz emeğin bir anda çöpe gitmesine neden olabilir. Bu nedenle sağlıklı ve fit bir yaşamı alışkanlık haline getirmek ve nerede olursanız olun egzersiz düzeninizi ve beslenme alışkanlıklarınızı devam ettirebilmek oldukça önemli.

bacak egzersizleri

Yaz mevsiminde özellikle tatil için bulunduğu şehirden ayrılan ve yazlık beldelere tatile gidenlerin egzersiz rutinlerini sürdürmelerinin zor olduğunu biliyoruz. Bu nedenle tatile gittiğinde de spor yapmak isteyen, havanın bunaltıcı sıcaklığı nedeniyle açık havada spor yapamayan ya da spor salonuna gitmek için zaman bulamayan okuyucularımız için faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdik. Bulunduğunuz her ortamda, günün her saatinde yapabileceğiniz, hiç bir ekstra malzeme gerektirmeyen bu programla yaz aylarında da egzersizlerinizi aksatmadan devam ettirebilirsiniz.

Sizlerle daha önce de paylaşmış olduğumuz ve bu programın ana temasını oluşturan ‘’Bodyweight’’ egzersizleri yalnızca vücut ağırlığınızı kullanarak yapabileceğiniz, basit fakat etkili hareketlerden oluşuyor. Bodyweight egzersizleri özellikle denge, esneklik ve güç konusunda vücudunuzu geliştirmenize ve çok daha fit bir görünüme kavuşmanıza yardımcı oluyor.

Bacaklardan omuzlara, karın bölgesinden kalçalara tüm vücudunuzu şekillendirmeyi amaçlayan programın ilk bölümünde tüm vücudu çalıştıran egzersizleri sizlerle paylaşmıştık. Programın ikinci bölümünde ise, bacak kaslarını çalıştırmaya yönelik Bodyweight egzersiz hareketlerini sizler için derledik;

Wall Sit
Lunge

How to Do a Lunge | Thighs Workout

Clock Lunge
Lunge-to-Row
Lunge Jump

plyometrics. lunge jumps

Curtsy Lunge

Curtsy Lunges for Sexy Legs

Squat

How to Do a Squat | Thighs Workout

Pistol Squat
Squat Reach and Jump

P90X Squat Reach Jump

Chair Squat Pose

chair pose squat.m4v

Step-Up

How to Do Step-Ups

Single Leg Deadlift

Single Leg Deadlifts

Quadruped Leg Lift

Quadruped Single Leg Lift

Calf Raise

How to Do a Calf Raise | Sexy Legs Workout

 

Bodyweight egzersiz programının diğer bölümlerine ulaşmak için tıklayınız. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!