Vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz en iyi 44 hareket

Vücut Ağırlığıyla Yapılabilecek Hareketler
Vücut Ağırlığıyla Yapılabilecek Hareketler

Vücut ağırlığı kullanılarak yapılan egzersizler (bodyweight egzersizleri), son dönemin en yaygın fitness trendlerinden. Birazdan izleyeceğiniz videoda personal trainer Tee Major, vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz en faydalı hareketleri, kendisi uygulayarak öğretiyor. 44 farklı hareketin kısa ama detaylı şekilde gösterildiği video, özellikle functional training yapanlar arasında oldukça popüler. Tee Major’ın videoları, sosyal medyanın en çok izlenen videoları arasında.

Bodyweight egzersizlerinin faydalarına gelecek olursak; ilk akla gelenler, herhangi bir yerde yapabiliyor ve kendi vücudunuz dışında hiçbir ekipmana ihtiyaç duymuyor olmanız olacaktır. Bunun yanı sıra; vücudu, hareketin üç düzlemi olan; sagital, frontal ve transvers eksenlerde çalıştırabilmenizi sağlıyor olması da, bu egzersizlerin kas geliştirmek ve kas gücünü korumak konusundaki etkinliğinin sebeplerinden. Kendi vücut ağırlığınızla çalışırken, hareketleri yapabilmek için tüm kaslarınızı germek zorunda olmanız, kas gelişimini ve güç artışını sağlarken; hareketlerin vücutla olan uyumu sakatlık riskini en aza indiriyor.

44 Best Bodyweight Exercises Ever! Gain Strength & Size Using Bodyweight Calisthenics Exercises

Tee Major (Thomas H Major), personal trainer ve askeri fitness koçu. Hayatı boyunca amacı sağlıklı yaşam ve fitness sektöründe yer almak olan Major, 2008 yılında Tee Major Fitness’ı kurarak; personal training, grup antrenmanları ve online danışmanlık yapmaya başlamış.

Tee Major Fitness’ın temel felsefesi, Japonca’da “gelişim” ya da “daha iyiye dönüşüm” anlamına gelen Kaizen. Major’ın, ana elementleri arasında pozitiflik, adanmışlık, değişme isteği, disiplin ve dayanıklılık olan Kazien’i  fitness uygulamalarında temel almasının sebebi; vücudun fonksiyonunu arttırabilecek uygulamalar sunabilmek. Kaizen’le beraber, küçük ve sistematik adımlarla, kişisel üretkenliği arttırmak da hedef olarak belirlenmiş.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!