Binlerce insan mutluluk için bir araya geldi: 3. Zihin Ruh Beden Festivali

3. Mutlu İnsan Beden Ruh ve Zihin Festivali, 3 günde 70 ayrı mutluluk eğitimiyle tamamlandı. 3500’ü aşkın kişinin katılımıyla geçekleşen festivalde workshop ve seminerlere katılım yoğun oldu.

Zihinler, ruhlar, bedenler tazelendi

5, 6, 7 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde, Türkiye’den ve dünyadan önemli uzman ve eğitmenlerin katılımıyla gerçekleşen festival hem akademik dünyadan hem kişisel gelişim dünyasından alanında uzman isimleri bir araya getirdi. Kişisel gelişim, sağlıklı yaşam, psikoloji, tıp, alternatif ve tamamlayıcı tıp, sağlıklı beslenme, tasavvuf, nefes, mindfullnes, meditasyon, hipnoz, homeopati, fitoterapi, tai chi, feng shui, müzik terapi, dans, astroloji, bioenerji, detoks, kuantum, metafizik ve yoga gibi zihin, ruh ve beden sağlığı ile ilgili alanlarda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen otoriteleri bu festivalde eğitimler verdi.

Festivalin son gününde de zihin ruh beden çarkı için önemli eğitimler vardı; Cemalnur Sargut inanç ve tevekkülle mutluluğu anlatırken, Raw Food akımı öncüsü Elçin Oflaz mutluluk sağlıklı beslenme ilişkisini, Nefes Eğitmeni Ebru Şinik ise nefesle gelen yaşam enerjisini ele aldı. Bitki Bilim ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya yaza özel güzellik tarifleri ve Fitoterapi Uzmanı Ümit Aktaş’ın 21 günde enerji artıran, zayıflatan, depresyona ve kronik yorgunluğa son veren Mutluluk Kürleri dikkat çekti. Meditatif Rehber Mert Güler’in sema dönüşüyle ise katılımcılar zihin, ruh ve bedenen hiçlik yolculuğuna çıktılar ve çok farklı bir deneyim yaşadılar.

Festivale ilgi geçen yıllara göre çok daha fazlaydı
Gülferi Yıldırım

Festival koordinatörü Gülferi Yıldırım “Bu yıl festivalimizde 3 günde 70 ayrı eğitimle 3500’ü aşkın kişiye ulaştık. Katılımcıların hayatlarına küçücük bir dokunuş bile yaptıysak ne mutlu bize. Bu kadar değerli eğitmenleri amaçları mutlu olmak olan binlerce kişiye ulaştırmak bu festivalin gayesinin en önemli sonucu. Benim buradaki amacım mutluluğun yolları olduğunu göstermek ve bunu bilen arkadaşlarım dışındaki diğer dostlarımın da mutluluğun yollarını deneyimlemesiydi. 3 gün boyunca mutluluğun sadece kitapçı raflarındaki kişisel gelişim kitaplarından ibaret olmadığını anlattık. Kısacık da olsa mutluluğu deneyimlettik, yaşattık. Zihin ruh ve beden olarak bizi var eden 3 ayrı unsurun mutlu olmak için bizden neler istediğini anlattık. Buradan dünya görüşleri değişerek ayrılan ve mutlu olma yollarını anlayarak çıkan bir çok katılımcımız oldu.” dedi.

Detaylı bilgi almak ve gelecek etkinlikleri takip etmek için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 

Daha mutlu bir yaşama dair her şey burada: 3. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali başladı!
Kendinizi ve sevdiklerinizi ödüllendirin: 3. Zihin Ruh Beden Festivali başlıyor!
3. Zihin Ruh Beden Festivali: Bu festivalde beyin ve kalp “mutluluk” için çalışacak
ZihinRuhBeden Festivali

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!