Daha mutlu bir yaşama dair her şey burada: 3. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali başladı!

3. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali bugün “mutluluk” için kapılarını açtı. 

Ünlü oyuncu Hazım Körmükçü ve Festival Koordinatörü Gülferi Yıldırım’ın sunumları ile açılan festivalde, Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez’in “Kalbinin Sesini Dinle” semineri ve ardından ney üflemesi katılımcıların 3 günlük mutluluk yolculuğunun ilk durağı oldu. Doktor ve aynı zamanda Yoga Terapi Uzmanı Neslihan İskit’in  “Kalp Yogası” ise katılımcıların kalplerini hissettirdi.

59 katılımcının farklı kulvarlarda eğitim vereceği festivalin açılışını yapan Gülferi Yıldırım festivali şu sözlerle tanımladı: “Biz bir grup kadın, hayatımızda yaşadığımız sıkıntıları aşmanın yolunu bulduk ve bir festivalle daha çok insanı bu yöntemlerle buluşturmak istedik. Mutluluk insanoğlunun varoluştan bu yana peşinde koştuğu bir şey ama aslında mutluluk kendi içimizde. Değişimi kendimizde başlattıkça tüm dünya değişmeye başlıyor. Yoga, meditasyon, şifa ve enerji tekniklerinin neler yapabildiğini bilim dünyası ancak son 10-15 yıldır anlamaya başladı. Bu festivalde hem bilim dünyasından kıymetli hocalarımız hem de eğitmenlerimiz bu bilgileri katılımcılarla paylaşacak” 

Yıldırım, mutluluğun formülünü de şöyle açıkladı: “Nörobilim bizim en iyi performansı mutluyken gösterdiğimizi söylüyor. Mutlu insanların hasta olduklarında daha hızla iyileştikleri ve daha uzun yaşadıklarını gösteriyor. Bu yüzden değişimi biz yaratmak zorundayız. Mutluluk bulaşıcıdır. Mutluluk yaratmak için gereken sadece bir kişidir. O da sizsiniz. Mutlu olmak için, affedin, şükredin ve sevin”.

Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez ise seminerinde düşünce tarzının kalitesinin yaşam kalitesini belirlediğine işaret ederek; “Düşüncelerinize özen gösterin. Mutlaka ödülünüzü alacaksınız” diye konuştu.  

Açılışın ardından, sağlıklı beden ve ruh üzerinde yoğunlaşan festivalde, “Daha genç, zengin, mutlu ve hak ettiğin gibi yaşa” konuşma başlığıyla Doç Dr. Nuri Haksever, “Genç kalmanın sırları” ile Ertuğrul Akbay, “Beslenme ve Fit Beden ” üzerine tavsiyeleriyle Ece Vahapoğlu, “Duygusal Beyin: Bağırsak” konuşmasıyla Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul, “Sağlıklı beden ve ruh sırlarıyla” Dr. Ender Saraç ve “Müsadenizle sizi çalabilir miyim”ritim terapisiyle katılımcılara vücutlarını çalarak nasıl kullanabileceklerini anlatan Hazım Körmükçü ilk günün başlıca konukları oldu. Saat 20:30’a kadar süren günün diğer workshop ve eğitimleri şöyle:

  • Dr. Bülent Uran: Değersizlik İnancı
  • Sandra Şarhon: Farkında Anne Babalık
  • Aylin Algun: Bir Güven Meselesi
  • Merve Otçeken: Aşka Sadakat
  • Iris Steinfelt: Tomatis Metodu ile Yeniden Doğuş
  • Azize Şahin: Mindfulness ile Stress Yönetimi
  • Ebru Tarhun: Yaratıcı İmgeleme
  • Ahu Acar: Suyun Bilgeliği
  • Selen Sonar: Point of You “İdeal Ben”

“Mutluluk Festivali bir sosyal sorumluluk projesi”

Festival Koordinatörü Gülferi Yıldırım bu organizasyonun ortaya çıkışını ve bugüne gelmesini şöyle ifade etti;

Bugün herkes gerek zaman gerekse bütçesi sebebiyle bir terapiste veya kişisel gelişim eğitimlerine ulaşamıyor. Ama Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali çok cüzzi bir giriş ücretiyle 59 eğitmenin 70 ayrı workshopundan faydalanabilme, onlarla tanışabilme, farklı yöntemleri hayatlarına alma olanağı sunuyor. Seçeneklerimiz o kadar çok ki eminim her bir katılımcımız kendine uygun bir çok eğitim ve workshoptan yararlanacak ve kendilerini keşfedecek. Bu festival benim sosyal sorumluluğum hatta dünyaya bir şükrediş şeklim. Herkesin bir şükür listesi olduğuna inanıyorum. Festivalimiz herkesin elindekilerin değerini bilmesini, yaşadıkları anın ne kadar değerli olduğunu ve hayatlarındaki güzellikleri fark etmesini sağlıyor. Yaklaşık 5000 kişiye bu seçenekleri sunmak tarif edilmez bir mutluluk benim için. Bu yıl 3.sünü gerçekleştirdik, her yıl artan ilgi ve katılım ile daha nicelerini gerçekleştireceğimize inanıyorum.

3. Zihin Ruh Beden Festivali başladı.

Festivalin her günü mutluluk dolu

2. gün (6 Mayıs) ise; Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Mutluluktan Huzura Bir Yolculuk” isimli sunumunda beyin ruh ve beden üçgeninde, farkında kalarak mutluluğa ulaşmanın mümkün olabileceğini anlatacak. NeuroFormat’ın kurucusu Barış Muslu’nun “Neuro Aşk” söyleşisi bu üçgen içinde aşkı tamamlayacak. Festivalin bu özel gününde tam 22 ayrı workshop gerçekleşecek.  

Festivalin son günü mutluluk ve tasavvuf yaklaşımının bir arada olduğu farklı bir gün olacak. Mutasavvuf Cemalnur Sargut’un “Allah’a Ancak Aşk ile Gidilir” anlatısı, Mert Güler’in “Aşka Dönüş” isimli meditatif dansıyla buluşacak ve katılımcılar mutluluğa tasavvuf ile bir yolculuk yapacaklar. Günün öne çıkan diğer workshopları ise Nefes Eğitmeni Ebru Şinik’in “Nefes Teknikleri ile Detox ve Botox Etkisi” workshop’u ve Suna Dumankaya’nın “Güzellik Sırları”. 

Festivalin diğer günleri hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!