3. Zihin Ruh Beden Festivali: Bu festivalde beyin ve kalp “mutluluk” için çalışacak

Üçüncüsü yapılacak olan Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali; kişisel gelişim, sağlıklı yaşam, alternatif tıp, tıp, yoga, pilates ve psikoloji gibi birbiriyle bağlantılı olan farklı disiplinleri tekrar bir araya getiriyor.

Üç gün boyunca 50 ayrı eğitmenin 70’in üzerinde farklı eğitim ve etkinlikte yer alacağı festivalin açılışında; kalp ve damar cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez “Kalbinin Sesini Dinle” seminerinin ardından ney üfleyecek, Dr. Neslihan İskit “Kalp Yogası” yaptıracak ve psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Mutluluktan Huzura Bir Yolculuk” başlıklı sunumu ile mutluluğu beyin, nörobilim ve psikiyatri birlikteliği ile anlatacak.

Nevzat Tarhan / Zihin Ruh ve Beden Festivali
“Mutlu olmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var”

Festivalin bu seneki teması ise “mutluluk”. Hem akademik dünyadan hem de kişisel gelişim dünyasından önemli isimlerin yer alacağı festivalde bu başlıkta pek çok şey konuşulacak ve sorgulanacak. 

Türkiye’den, Güney Afrika’ya, ABD’den Peru’ya, Hindistan’dan İngiltere’ye ve Bali’ye pek çok eğitime, dünyanın en önemli spiritüel liderleri ve şaman şifacılarıyla yapılan çalışmalara katılan aynı zamanda Oxford’da Meditasyon, Boston MIT’de Nörobilim temelli Neuroscience for Leadership, ABD Anthony Robins UPW, University Of Massachusetts’de Mindfullness Tools eğitimleri alarak bu alanda uzmanlaşan festival koordinatörü Gülferi Yıldırım’ın festival hakkındaki yorumu ise şöyle: “Bu yıl 3. kez gerçekleştirdiğimiz festivalimizde katılımcılarımıza iş, özel hayat, eş ilişkilerinde mutlu olma, daha da önemlisi hayatımız boyunca mutluluktan kopmamamızı sağlayan yöntemleri deneyimleme şansı tanıyacağız. Dünyadan ve çevremizdeki olumsuzluklardan şikayet etmek yerine, hepimizin kendimizle başlayacak ve dünya için yapacak iyi şeylerimiz var. Fiziksel veya duygusal yaşadığımız her şeyi kendi seçimlerimizle yaratıyoruz. Mutsuzluk bir hastalık gibi toplumlara yayılırken, mutluğu seçtiğimizde aynı şekilde büyüdüğünü yaşamlarımızda görebiliyoruz. Toplumca enerjimizin düştüğü, demoralize olduğumuz, umutsuzluğa kapıldığımız olaylara şahit olduk ve yaşadık. Elbette bunları unutmak ve görmezden gelmek mümkün değil. Bedenimizi ve ruhumuzu pozitif enerjiyle kuşatır ve bunu çevremize de yansıtırsak halkayı bireysel olarak büyütmüş ve toplumsal etkimizi artırmış oluruz. İşte bu festivale katılan her bir birey hem iç yolculuğunu nasıl yapacağını hem de pozitif etki alanını nasıl genişleteceğini öğrenecek”.

Gülferi Yıldırım / Zihin Ruh ve Beden Festivali
İçindeki gücü keşfetmek isteyenler bu festivalde buluşacak

Festivalle ilgili bilgi veren Zihin Ruh Beden Festivali Koordinatörü Gülferi Yıldırım, festivali çok özel bir karma ile hazırladıklarını belirtti. Bu yıl festivale katılacak isimler ise şöyle:

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, tasavvuf araştırmacısı yazar Cemalnur Sargut, kalp ve damar cerrahı Prof.Dr. Bingür Sönmez, tamamlayıcı tıp ve nöral terapi uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul, Uzman Dr. Ender Saraç, fitoterapi ve akupunktur uzmanı Dr. Ümit Aktaş, Metabolizma-beslenme ve iç hastalıkları uzmanı Doç.Dr. Nuri Haksever, hipnoterapi ve EFT uzmanı Dr. Bülent Uran, homeopati uzmanı Dr. Levent Buda, “Yaş 75 yolun yarısı” kitabının yazarı gazeteci Ertuğrul Akbay, yoga terapi uzmanı Dr. Neslihan İskit, sanatçı ve oyuncu Hazım Körmükçü, bitki bilimi güzellik uzmanı Suna Dumankaya, psikoterapist ve tomatis terapisti İris Steinfeld, “ Açık ruh ameliyatı” kitabının yazarı Dr. İzzet Memi,  “Aynada seni gördüm” ve “Bir güven meselesi” kitaplarının yazarı Louisa Hay Türkiye lideri Aylin Algun, ayurveda ve wellbeing danışmanı Ebru Şinik, mindfulness ve yoga eğitmeni Azize Şahin, “Kadın olmak” kitabının yazarı ve ilişki koçu Hande Akın, kişisel gelişim danışmanı Yeliz Rüzgar, Heal Your Life Workshop Lideri ve Koçu Hale Caneroğlu, nefes eğitmeni Alegra Benardete, “Ruhlarınız hatırlayacak” kitabının yazarı Enis Timuçin, Yoga terapi eğitmeni Merih Kenet, Meditatif rehber ve yazar Mert Güler, kişisel dönüşüm danışmanı Arzum Koyuncu, doğal tıp uzmanı Şaduman Karaca, tibet ses çanakları uygulayıcısı Sırma Belin, kişisel dönüşüm danışmanı Mehmet Bayramoğlu, “Ben Senin Sonsuzluk Rehberinim” kitabının yazarı ve derki.com genel yayın yönetmeni Hasan Sonsuz Çeliktaş, Şaman öğretiler rehberi Esra Uyman, Psikolog Merve Otçeken, kuantum ve bilinçaltı dönüşüm koçu Işıl Gence, kişisel dönüşüm danışmanı Ayça İşbilir, ses frekansları uzmanı Pınar Güsar, kişisel gelişim uzmanı ICF koçu Aysun Kaçtıoğlu, Thetahealing master eğitmeni Yeşim Kuzu, yaşam koçu mühendis Ahu Acar, pedogog ve aile danışmanı Ahmet Ünal, bütünsel zindelik eğitmenleri Sibel Yücesan ve Zeynep Balcı, sağlık koçu Selen Sonar, spor eğitmeni Gülşah Vatan, Aile-sistem dizimi uzmanı Tiraje Tekmen, evebeyn koçu Sandra Şarhon, yaratıcılık danışmanı Cindy Kohener, astrolog Arzu Canik, yazar ve hipnoterapist Uzm. Psikolog Hayrettin Şahin, psikoterapist ve yazar Reyhan Erdoğan, dönüşüm danışmanı Müzeyyen İşler, enerji dönüşümü eğitim lideri Ebru Tarhun ve Ahmet Cemal Gürsoy yer alacak.

3. Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali, 5, 6, 7 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Tüm gün boyunca seminer ve eğitimlerin olacağı festivalin tek günlük birinci gün giriş ücreti 60 TL, iki günlük giriş ücreti ise 110 TL. 4 Mayıs’a kadar www.zihinruhbeden.org’dan yapılacak internet üzerinden alımlarda üç günlük platin bilet 150 TL olarak belirlendi. Üniversite öğrencileri ve 60 yaş üzerindeki kişiler için ise giriş ücreti %50 indirimli olacak. 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!