2017’yle birlikte uygulamanız gereken yeni egzersiz trendleri

Her yeni yıl, yeni başlangıçlar demektir. Yeni yılla birlikte kendinizi daha yeni ve eskisinden daha iyi yapacak pek çok adım atabilirsiniz.

2017’de kendinizi yenilemenin yollarından biri de 2016’da modası geçmiş egzersiz trendlerini geride bırakmakta gizli. İşte size yeni egzersiz trendleri:

1. Spor salonu üyeliğinden kurtulun, bir fitness grubuna katılın

Bir zamanlar spor salonu üyeliği büyülü bir şeydi. Aylık az bir ücret karşılığında birçok egzersiz sınıfına katılabiliyordunuz. Ancak bu artık geride kaldı. Spor salonlarının üyelik fiyatları yükseldi veya egzersiz sınıflarının kalitesi ciddi anlamda düştü.

2017'yle birlikte uygulamanız gereken yeni egzersiz trendleri
Rahatsız bir bisiklet koltuğunun üstünde 45 dakika ter dökmek yerine koşu gruplarına katılın.

Memnuniyetsiz bir müşteri olmayı geride bırakın ve yüzlerce kişiyle birlikte paylaşılan spor salonları yerine daha butik, fitness gruplarına katılın. Böylelikle bedeninizi geliştirirken, dahil olduğunuz sosyal grupla etkileşiminizi de geliştirebilirsiniz.

İlgili yazı: Egzersiz ömrü uzatır, ancak hangi egzersiz daha yararlı?

2. Gece kulübüne benzeyen gym salonlarının çılgınlığını bırakın, bilinçli bir stüdyoda huzur bulun

İçinde yaşadığımız dünya yeterince kalabalık, yoğun ve çılgınlıklarla dolu. Buna bir de müzik sesinden başka hiçbir şeyin duyulmadığı, parlak neon ışıkların göz aldığı ve egzersiz yaparken kimilerinin çıkardığı tuhaf seslerin karıştığı bir spor ortamını eklemeyin. Gece kulübüne benzeyen bu tür spor salonlarının modası geçti. Artık dünyanın ihtiyacı olan şey; biraz huzur veren, sakin ve insanın kendi farkındalığıyla baş başa kalabileceği stüdyolar.

3. 45 dakikalık cycling dersleri yerine koşu gruplarına katılın

Kapalı alanlarda yapılan 45 dakikalık çılgın cycling dersleri artık geride kaldı. Rahatsız bir bisiklet koltuğunun üstünde 45 dakika ter dökmek yerine koşu gruplarına katılın. Böylelikle hem açık havada spor yapma imkanı yaratmış olursunuz.

İlgili yazı: 2 haftalık bu egzersiz programını uygulayın, yeni yılda düz bir karnınız olsun

4. Adım saymak yerine kalp hızınızı ölçün

Günde 10 bin adım atan, ödevini yapmış gibi seviniyor. Oysa attığınız adımların sayısı fitness seviyenizle ilgili bir bilgi vermez ya da kendinizi geliştirmenize yardımcı olmaz.

Eğer ne kadar sıkı çalıştığınızı ölçmek istiyorsanız, adımlarınızı saymak yerine kalp ritminizi ölçün. Bunu yapan ufak aletler sayesinde her türlü çalışmanızdan istediğiniz verimi alabilirsiniz.

2017'yle birlikte uygulamanız gereken yeni egzersiz trendleri
Eğer ne kadar sıkı çalıştığınızı ölçmek istiyorsanız, adımlarınızı saymak yerine kalp ritminizi ölçün.
5. Saatlerce egzersiz yapmak yerine hıza odaklanın

İstediğiniz noktaya ulaşmak için tüm hafta sonlarınızı veya sosyal hayatınızı sıfırlamanıza gerek yok. Egzersizlerinizin uzunluğuna değil, hızına odaklanın.

İlgili yazı: Kış mevsiminde egzersiz motivasyonunuzu nasıl yüksek tutabiliriz?

6. Zihninizi temizlemek için kilometrelerce yol gitmeye gerek yok

Zihninizi temizlemek ve farkındalığınızı artırmak için kilometrelerce yol gitmenize gerek yok. “Hayatınızı değiştirecek” o yolculuktan vazgeçin, merak ettiğiniz, sizi heyecanlandıran, yeni maceralar yaşamanıza imkan tanıyan yolculukların peşinden koşun.

Kaynak:
Thrillist

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!