2 haftalık bu egzersiz programını uygulayın, yeni yılda düz bir karnınız olsun

Yeni yıla kaldı iki hafta. Harika parti elbisenizin içine rahatça girebilmek için geç olduğunu düşünüyorsanız, üzülmeyin. İki haftalık sıkı bir tempoyla karnınızı bir iki beden sıkılaştırabilirsiniz.

Bunun için başta yeme düzeninizde değişiklik yapmanız gerek. Öncelikle gaz yapan yiyecekleri bir tanıyalım. Soğan, Brüksel lahanası, fasulye, kayısı, pırasa ve kepek gibi yaygın tüketilen gıdalardan uzak durmak, rahatsız eden ve şişkinlik yapan gaz probleminden kurtulmanıza yardımcı olur.

Karında yağ birikmesinin önüne geçmek için ise şeker ve tatlandırıcı içeren gıdalardan ve ne yazık ki fazla alkolden uzak durmak gerek. Rafine edilmiş karbonhidrat içeren gıdaları, un ve türevlerini hayatınızdan çıkarmalısınız.

Ve bu iki haftada yağ yakımı sağlamak için günlük olarak yaktığınızdan daha az kalori tüketmeniz gerek. Aynı zamanda içeceklerinizle de bu sürece katkıda bulunabilirsiniz. İki hafta, sıvı tüketimindeki dengesizlikleri düzenlemek için yeterli bir süredir.

İki haftalık spor programınızda, en az yarım saatlik kardio bulunsun. Hali hazırda bir spor rutininiz varsa bunu bir üst seviyeye taşıyın. Eğer yoksa başlangıç hareketleri, düzenli beslenmeyle birlikte yine etkili sonuç verecektir.

İlginizi çekebilir: Düz bir karın için yol gösterici öneriler

Programınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, aşağıda sıralanan egzersiz hareketlerinden oluşan günlük planlamalar yapmak.

Hip-dip plank

hip-dip-plank-400x400

  • Plank pozisyonu alın ve bir ayağınızı düz bir şekilde yerden yukarı kaldırın.
  • Plank pozisyonunu bozmadan, havadaki ayağınızı kırın ve kalçanızla mindere dokunun. Başlangıç noktasına geri dönün. Her iki taraf için 30-40 tekrar yapın.
Çapraz bacak kaldırma

diagonal-pike-legs-400x400

  • Sırt üstü uzanın ve her iki bacağınızı da düz ve birbirine yapışık şekilde yukarı kaldırın.
  • Bacaklarınızı çapraz noktalara doğru yukarı ve aşağı indirin. Bunu her iki taraf için, 30-40 kez tekrarlayın.

İlginizi çekebilir: Yağlar kasa kaslar yağa dönüşür mü?

İç bacak sıkılaştırma

inner-thigh-crunch-400x400

  • Sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı iki yana açın.
  • Bir bacak sabitken diğer bacağı yana doğru açın ve başlangıç pozisyonuna geri getirin. Bunu 30-40 defa her iki taraf için tekrarlayın.
Ağırlıkla mekik

weighted-pike-400x400

  • Sırt üstü uzanıp bacaklarınızı ve kollarınızı uzatın.
  • Bir elinize hafif bir ağırlık alın ve diğer elinizle boynunuzu destekleyin.
  • Bacaklarınızı karnınıza doğru çekerken omuzlarınızla birlikte göğsünüzü de karnınıza doğru kıvırın.
  • Ağırlık olan elinizi kalçanın altına doğru uzatın. Bunu her iki kol için de 15-30 kez tekrarlayın. Boynunuzu zorlamamaya dikkat edin.

İlginizi çekebilir: Vücudunuzu şekle sokmak için 12 muhteşem egzersiz 

Kaynak:

livestrong.com

health.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!